litchi a dji go

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cross
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 13:41
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

litchi a dji go

Post autor: cross »

Czesc wszystkim!

Od jakiegoś czasu borykam sie z problemami ze strefami zakazu lotu ktore narzuca nam bezprawnie firma dji. Mam kilka "zlecen" i pozwolen na uzyskanie materialu wideo i foto w obrebie stadionu i kilku torow a uniemożliwia mi to dji. Moje pytanie brzmi czy zmiana aplikacji obslugujacej na litchi rozwiaze ten problem i zezwoli mi na latanie w miejscach uznanych przez dji jako smiertelne zgarozenie ;) ?. Czy aplikacja litchi jest stabilna i bezpieczna ?
facebook.com/SkyVisionVideo/
mikpasz
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 31 gru 2015, 17:32

Re: litchi a dji go

Post autor: mikpasz »

Na tablecie lenovo tab 2 a10-30 jest stabilna i działa bardzo dobrze. Niestety nie sprawdzałem jak jest ze strefami zakazu.
Phantom 4 pro + Spektrum dx6e + Spektrum dx6i + Blade Nano qx + Su 29 mm na pływakach + Carbon-z Cub + HydroPro Inception
Było: Sky Surfer + Phantom 3 advanced + Cessna 182 1m + Blade MSrX + Alpha 1500 + Piper j3 Cub 1,4m + Hobby Engine Saint Princess
Fakers
Posty: 3
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 06:08

Re: litchi a dji go

Post autor: Fakers »

Hi.Przymierzam się do przejścia na Litchi ale troche skąpie tą prawie "stówkę". Czy oprócz tego że apka ma mniejsze wymagania i śmiga lepiej od DJI Go na słabszym sprzęcie są jej jeszcze jakieś plusy. Czy jest tak że jak się zacznie latać a Litchi to juz DJI Go nie będzie się chciało nawet odpalić? Z filmików na YouTube widać że są fajne niektóre funkcje np. Waypoint, Orbit itp. czy jest to trudne do ustawienia aby taka trasę Waypoint mu zadać? Czy funkcja RTH na tej apce działa i czy taki RTH można na niej przerwać jak już mamy Phantoma w zasięgu wzroku. Chyba że są jeszcze jakieś inne fajne plusy tej apki to fajnie by było jakby ktoś skrobnał jakieś info za które z góry dziękuję. Pozdrawiam
porter_sc
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 07:39

Re: litchi a dji go

Post autor: porter_sc »

Panowie a powiedzcie mi aplikacja Litchi wspiera Phantom 2 Vision i Vision+ , oba te drony maja już kamerę, rozumiem że nie trzeba kombinować z jakimś dodatkowym linkiem wifi żeby uzyskać obraz FPV na telefonie/tablecie z Drona ?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: litchi a dji go

Post autor: Jagoda »

porter_sc pisze:Panowie a powiedzcie mi aplikacja Litchi wspiera Phantom 2 Vision i Vision+
Podpowiedź: zajrzyj na stronę producenta Litchi.
O tym, że ma wsparcie dla Ph3 dowiedziałem się nie zadając .................a szukając..........
Ps.Wzorem Pietha zaczynam myśleć jak Verid
Pozdrawiam. :), :)
porter_sc
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 07:39

Re: litchi a dji go

Post autor: porter_sc »

To że wspiera to wiem ze strony producenta, chodzi mi o to czy trzeba coś dodatkowo konfigurować itd. Czy odpalam i ma działać ;-))
mediax333
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 12 maja 2016, 06:35
Lokalizacja: Sydney

Re: litchi a dji go

Post autor: mediax333 »

Hej Panowie
Litchi odpalasz i latasz ale dupy nie urywa. Ma kilka zalet i wad ja DJI go.
Np ma lepsze "waypoint", możesz je ustalać w czasie rzeczywistym lub w domu i sciągnąć podczas lotu po zalogowaniu. Tego nie ma DJIgo bo w nim musisz najpierw lecieć zadanym torem i ustawiać punkty co uważam za mega głupotę ze strony firmy ze zrobiła taki badziew. Litchi ma jeszcze zdjęcia panoramiczne, "orbit" i ma focus za to jest uboga w parametry lotu nie robi historii lotów jak DJIgo moim zdaniem obie się uzupełniają. Ja używam DJIgo do normalnego latania i filmowania a jeśli chodzi o inteligent flight urywam Litchi bo te funkcje ma lepsze, łatwiejsze w obsłudze i użyteczniejsze. Jest jeszcze jedna paka warta uwagi, która niebawem kupie i prztestuje, a mianowicie "autopilot for DJI"
Poza tematem ostatnio pobiłem rekor, mój P4 poszedł z wiatrem 85km/h :) a tu filmik z pierwszego lotu https://youtu.be/Axh3H9OxrXI
Awatar użytkownika
butrus
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 16:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: litchi a dji go

Post autor: butrus »

Fajna reakcja pasażera promu :)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: litchi a dji go

Post autor: fragles »

Litchi wcale nie ma mniejszych wymagań niż DJI GO. Na moim Samsungu Galaxy S3 dji ma lekkie problemy z płynnością, ale Litchi tnie niemiłosiernie a na obrazie są zielone artefakty.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: litchi a dji go

Post autor: literat »

Ja używam Litchi od jakiegoś czasu i przyznam szczerze, że tak jak napisał kolega wcześniej - d....y nie urywa.
Tryb Waypoint działa w miarę OK, ale żeby uzyskać dobre ujęcia to naprawdę trzeba się napracować przy ustalaniu trasy (szczególnie przy ustalaniu punktów na które podczas lotu ma "patrzeć" kamera), a i tak po przelocie często muszę modyfikować trasę i lecieć jeszcze raz. W trybie Track obiekt śledzony (np. człowiek na rowerze) musi być na super kontrastowym tle bo inaczej Phantom przelatuje kilkanaście metrów (najcześciej do pierwszego zakrętu lub pierwszej rzeczy która wejdzie dodatkowo w kadr) i następnie mamy tylko komunikat "Object lost" i Phantom stoi w miejscu. Tryb Orbit to właściwie to samo co POI. Jednym plusem jest Panorama .
W tym momencie uważam, że wydanie prawie stówki na aplikacje mocno niedoskonałą jest mocno dyskusyjne. Poza tym (przynajmniej u mnie) występuje przesunięcie na mapie pozycji statku względem pozycji rzeczywistej. Np ustalając żeby Phantom leciał wzdłuż drogi okazuje się, że jednak Phantom leci nad drogą (u mnie dochodzi to do 10-15 metrów). W tym układzie jeżeli chciałoby się zrobić trasę w pobliżu ściany lasu poniżej koron drzew to należy się najpierw mocno zastanowić.
Odnośnie parametrów lotu to po zarejestrowaniu się w HealthyDrones.com można na komputerze zobaczyć jeszcze więcej parametrów niż na DJI GO, ale większość z tych parametrów wolałbym zobaczyć podczas lotów, a nie w domu
Ponieważ ja używam Litchi na iOS to coraz bardziej zastanawiam się nad zwrotem aplikacji bo mam taką możliwość w ciagu 90 dni - latam właściwie na DJI GO, a Litchi uruchamiam baaaardzo sporadycznie .
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: litchi a dji go

Post autor: pszem »

hmm nie wiem skąd te odchyłki od punktów wytyczonych względem mapy, dziś robiłem testy lotów autonomicznych i wszystko mi się pokrywało 1:1 do map Google.
ponadto potwierdzam znacznie mniejsze wymagania sprzętowe, dla galaxy s5 czy s6 bez różnicy obie aplikacje śmigają jak trzeba ale dla emeryta galaxy tab 2 dji to zabójstwo a litchi bez problemu daje radę i uruchamia się w ułamek czasu w stosunku do dji go
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: litchi a dji go

Post autor: literat »

pszem pisze:hmm nie wiem skąd te odchyłki od punktów wytyczonych względem mapy, dziś robiłem testy lotów autonomicznych i wszystko mi się pokrywało 1:1 do map Google.
Tu nawet nie chodzi o odchyłki podczas lotów ale uruchamiając nawet samą aplikacje w moich okolicach (Zielona Góra) punkt GPS pokazywany przez program nie zgadza mi się z tym gdzie stoję. Cały czas są to kilku/kilkunastometrowe różnice. Takie odchyłki byłyby bez znaczenia gdyby nie fakt, że lubię zdjęcia z dość problematycznych miejsc/okolic gdzie znajdują się obiekty o dużych różnicach wysokości i w tym przypadku dla mnie te kilka metrów ma znaczenie Obrazek
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: litchi a dji go

Post autor: pszem »

literat, jasne w takim wypadku jes to to dość kłopotliwe, j a co prawda nie robiłem dotąd misji dalej niż kilkaset metrów jednak jedyne momenty kiedy musiałem interweniować to te kiedy planowałem lot nie orientując odpowiednio mapy :)
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: litchi a dji go

Post autor: Pieth »

porter_sc pisze:Panowie a powiedzcie mi aplikacja Litchi wspiera Phantom 2 Vision i Vision+ , oba te drony maja już kamerę, rozumiem że nie trzeba kombinować z jakimś dodatkowym linkiem wifi żeby uzyskać obraz FPV na telefonie/tablecie z Drona ?
Przecież te Białe Nietoperze mają swoją aplikację na Androida.
P.S.Jagoda, czasami mam dobre dni ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: litchi a dji go

Post autor: pszem »

Pieth, mają mają ale są lepsze aplikacji niż fabryczna :)
ok, jakby ktoś się zastanawiał jak ugryźć planowanie misji to zapraszam do oglądania
https://youtu.be/twlmdPJd0sA
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
ODPOWIEDZ