Naza mv2 Rzeszów Leżajsk okolice

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bartekats
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 17:59
Lokalizacja: Leżajsk

Naza mv2 Rzeszów Leżajsk okolice

Post autor: bartekats »

Witam.
Mam problem :-> A mianowicie posiadam naze mv2 która nie widzi anteny GPS.
Wszystko zaczęło sie od zmiany ramy a co za tym izdzie lutowanie. Dałem ciała i pomyliłem kabelki zasilające PMU (+do -, -do +)
Zczaiłem sie dopiero po braku zielonej diody na PMU. Ok. przelutowałem tak jak powinno być i niby działa. Dopiero gdy podłączyłem pod Naza assistant okazało się że bark GPS :-( . A wszystko inne działa, silniki się ktęcą stabilizacja działa. Nie wywala błędów.
Szukałem i szukałem po układzie co się spaliło i jedynie co znalazłem to upaloną stopke w głównym kontrolerze MC. Po zlutowaniu dalej nic.
I teraz tak jak wyczaić co konkretnie siadło?
Najlepiej byłoby podłączyć np gps pod inny kontroler. No ale niestety nikogo takiego nie znam kto mógłby pomóc :-/

Czy jest ktoś może z okolicy Rzeszowa Łańcuta czy Leżajska i okolic kto mógłby mi pomóc?

W najgorszym wypadku bedę musiał kupić drugi komplet naza mv2, bądz naze m lite. no ale tam brak pmu i nie do końca bede wiedział co padło. A szkoda wywalać pieniędzy na coś co bedzie leżało może i w szafie bo jak się okaże że wadą jest sam układ zasilania PMU.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :-)

EDIT

Antena GPS z nazy V2 będzie pasować do nazy lite?
Frsky Taranis x9d, Dji naza v2, quadcopter S500/f550,Funcub-samoróbka,pioneer1400
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Naza mv2 Rzeszów Leżajsk okolice

Post autor: PiotrSz »

Będzie pasowała, a nie lepiej kupić zamiennik za dużo niższe pieniądze ? http://www.aliexpress.com/item/Ublox-M8 ... 325.Li0Ozv
Awatar użytkownika
bartekats
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 17:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Naza mv2 Rzeszów Leżajsk okolice

Post autor: bartekats »

Tak sobie myślę kupić sam kontroler z lite i jak się nie spaliła antena to dam ta starą

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
Frsky Taranis x9d, Dji naza v2, quadcopter S500/f550,Funcub-samoróbka,pioneer1400
MarBut
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naza mv2 Rzeszów Leżajsk okolice

Post autor: MarBut »

bartekats pisze:Tak sobie myślę kupić sam kontroler z lite i jak się nie spaliła antena to dam ta starą

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
Ja proponuje ci zasilić Naze z regli i GPS podłączyć bezpośrednio pod naza.

Na przykład w Naza M lite + MPU V2 GPS nie jest widoczny jak podłączysz go przez MPU V2. Tylko bezpośrednie podłączenie GPS do Nazy i jest ok.

Jak twoja naza zobaczy GPS to wtedy tylko kupisz MPU V2 koszt 250.
Awatar użytkownika
bartekats
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 17:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Naza mv2 Rzeszów Leżajsk okolice

Post autor: bartekats »

Mogę spróbować przez regulatory, ale nie wiem czy pomoże. Podlaczylem PMU do kontrolera i działa kontroler. Po podłączeniu GPS w wejście exp. też jej nie widzi. Chyba padł ten kontroler :-(

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
Frsky Taranis x9d, Dji naza v2, quadcopter S500/f550,Funcub-samoróbka,pioneer1400
Awatar użytkownika
bartekats
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 17:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Naza mv2 Rzeszów Leżajsk okolice

Post autor: bartekats »

Kontroler padł. Kupiłem drugi zestaw na zapas. Zastanawiam się czy nie sprzedac PMU GPS LED. Co będą zalegać w szufladzie. Pytanie czy ta naza lubi sama od siebie paść ??? W końcu GPS ma tylko 6m. gwarancji a pozostałość 12.

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
Frsky Taranis x9d, Dji naza v2, quadcopter S500/f550,Funcub-samoróbka,pioneer1400
ODPOWIEDZ