HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

Post autor: Kiso »

Kolego latałem na podobnym zestawie jak Ty.
Silniki e 300 ale nie napisałeś jakie masz tam śmigła, do tego zestawu pod 4s są dedykowane śmigła.
Trochę miękkie ale latało to pięknie, nie wiem czy nie przedobrzyłeś i nie wsadziłeś np carbonowych z chin.

Sprawdź sobie jeszcze jedną rzecz, mianowicie balans środka ciężkości. Ja nakleiłem taśmę między żeberka z ramion, i przed lotem chwytałem, żeby mieć pewność że środek ciężkości przypada dokładnie na środek :) Masz gimbal na przodzie co jest zrozumiałe, musisz to równoważyć lipolem.
Sprawdź jeszcze to :)
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... lUXzF4UnZn
MarBut
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

Post autor: MarBut »

Kiso pisze:Kolego latałem na podobnym zestawie jak Ty.
Silniki e 300 ale nie napisałeś jakie masz tam śmigła, do tego zestawu pod 4s są dedykowane śmigła.
Trochę miękkie ale latało to pięknie, nie wiem czy nie przedobrzyłeś i nie wsadziłeś np carbonowych z chin.

Sprawdź sobie jeszcze jedną rzecz, mianowicie balans środka ciężkości. Ja nakleiłem taśmę między żeberka z ramion, i przed lotem chwytałem, żeby mieć pewność że środek ciężkości przypada dokładnie na środek :) Masz gimbal na przodzie co jest zrozumiałe, musisz to równoważyć lipolem.
Sprawdź jeszcze to :)
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... lUXzF4UnZn
śmigła mam 9450 i to są oryginalne z zestawu.
Hexa lato już super.
Powiem, że problemy były bardzo duże aby to latało jak powinno. Zaczynają od Windows 10 po odbiornik FlySKY.

Mam pytanie w sprawie LIPO. Posiadam 4S 6750 mah 25C Tattu. Po lotach pakiet jest ciepły i zauważyłem, że jest lekko spuchnięty jakie 0,5mm. Co z tym zrobić czy jakieś inne pakiety zakupić sprawdzone.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

Post autor: matulekpl »

Za niskie C. Hexa ciągnie widocznie większe natężenie.
20A max na jeden silnik = 120A teoretycznie twój pakiet powinien byc ok. Ale moze rzeczywiste C jest niższe niż to co podane na pakiecie.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
MarBut
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

Post autor: MarBut »

matulekpl pisze:Za niskie C. Hexa ciągnie widocznie większe natężenie.
20A max na jeden silnik = 120A teoretycznie twój pakiet powinien byc ok. Ale moze rzeczywiste C jest niższe niż to co podane na pakiecie.

Jaki sprawdzony pakiet byś proponował. W sklepach różnie doradzają.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

Post autor: matulekpl »

MarBut pisze:Jaki sprawdzony pakiet byś proponował. W sklepach różnie doradzają.
teoretycznie minimum to pakiet, który da 120A. dodaj do tego "kilka %" i szukaj pakietu, który da 140-150A. Chociaż dobry jakościowo pakiet, który da 120A nie powinien puchnąć ani się grzać.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

Post autor: Kiso »

matulekpl pisze:
MarBut pisze:Jaki sprawdzony pakiet byś proponował. W sklepach różnie doradzają.
teoretycznie minimum to pakiet, który da 120A. dodaj do tego "kilka %" i szukaj pakietu, który da 140-150A. Chociaż dobry jakościowo pakiet, który da 120A nie powinien puchnąć ani się grzać.
Tattu to jedne z lepszych pakietów jakie można kupić.
Wszystko można obliczyć....

Wydajność prądową pakietu zasilającego w najprostszy sposób obliczymy tak:

Ip = Cp * xp

, gdzie Ip to maksymalna wydajność prądowa pakietu zasilającego,
Cp to pojemność pakietu,
a xp to liczba, która jest określona na pakiecie literą C.

Jeśli pod Cp podstawimy pojemność w mAh, wynik otrzymamy w mA, jeżeli natomiast podstawimy pojemność w Ah, wynik otrzymamy w A.

Przykład 1:
Posiadasz pakiet 1000mAh, o maksymalnej wydajności prądowej określonej jako 20C. Jaki maksymalny prąd możesz z niego pobrać?

Ip = Cp * xp = 1Ah × 20 = 20A

Wynik: z pakietu o pojemności 1000mAh możemy pobrać maksymalnie prąd o natężeniu 20A. Stąd wiemy , że silnik może mieć Imax=20A bo więcej bateria nie da rady.


Więc dla jego pakietu 4S 6750 mah 25C Tattu 6,75 x 25 = 168,75A

Wrzuciłem jakieś przykładowe dane do kalkulatora, chyba i tak lekko przesadziłem z wagą....

Całość napędu
Waga napędu: 1201 g
42.4 oz
Ciąg d wagi: 1.8 : 1
Prąd @ Zawis: 35.19 A
P(we) @ Zawis: 520.7 W
P(wy) @ Zawis: 418.8 W
Efektywność @ Zawis: 80.4 %
Prąd @ max: 91.55 A
P(we) @ max: 1354.9 W
P(wy) @ max: 1032.2 W
Efektywność @ max: 76.2 %

Kolego nie wiem czy znasz ale wrzuć sobie swoją konfigurację do kalkulatora i dowiesz się ile potrzebujesz prądu i mniej więcej jak najwydajniej dobrać pakiet. Zwiększanie pojemności = zwiększanie wagi. Czasem nie warto.
http://www.ecalc.ch/xcoptercalc.php?ecalc&lang=pl
Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

Post autor: Kiso »

matulekpl pisze:
MarBut pisze:Jaki sprawdzony pakiet byś proponował. W sklepach różnie doradzają.
teoretycznie minimum to pakiet, który da 120A. dodaj do tego "kilka %" i szukaj pakietu, który da 140-150A. Chociaż dobry jakościowo pakiet, który da 120A nie powinien puchnąć ani się grzać.
Tattu to jedne z lepszych pakietów jakie można kupić.
Wszystko można obliczyć....

Wydajność prądową pakietu zasilającego w najprostszy sposób obliczymy tak:

Ip = Cp * xp

, gdzie Ip to maksymalna wydajność prądowa pakietu zasilającego,
Cp to pojemność pakietu,
a xp to liczba, która jest określona na pakiecie literą C.

Jeśli pod Cp podstawimy pojemność w mAh, wynik otrzymamy w mA, jeżeli natomiast podstawimy pojemność w Ah, wynik otrzymamy w A.

Przykład 1:
Posiadasz pakiet 1000mAh, o maksymalnej wydajności prądowej określonej jako 20C. Jaki maksymalny prąd możesz z niego pobrać?

Ip = Cp * xp = 1Ah × 20 = 20A

Wynik: z pakietu o pojemności 1000mAh możemy pobrać maksymalnie prąd o natężeniu 20A. Stąd wiemy , że silnik może mieć Imax=20A bo więcej bateria nie da rady.


Więc dla jego pakietu 4S 6750 mah 25C Tattu 6,75 x 25 = 168,75A

Wrzuciłem jakieś przykładowe dane do kalkulatora, chyba i tak lekko przesadziłem z wagą....

Całość napędu
Waga napędu: 1201 g
42.4 oz
Ciąg d wagi: 1.8 : 1
Prąd @ Zawis: 35.19 A
P(we) @ Zawis: 520.7 W
P(wy) @ Zawis: 418.8 W
Efektywność @ Zawis: 80.4 %
Prąd @ max: 91.55 A
P(we) @ max: 1354.9 W
P(wy) @ max: 1032.2 W
Efektywność @ max: 76.2 %

Kolego nie wiem czy znasz ale wrzuć sobie swoją konfigurację do kalkulatora i dowiesz się ile potrzebujesz prądu i mniej więcej jak najwydajniej dobrać pakiet. Zwiększanie pojemności = zwiększanie wagi. Czasem nie warto.
http://www.ecalc.ch/xcoptercalc.php?ecalc&lang=pl
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: HEXA DJI E310 Naza V2 GAIN i Voltage

Post autor: matulekpl »

no wszystko pięknie i ładnie ale... ma gówniany pakiet bo puchnie, a nie powinien.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ