naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: bialy »

Witam. Piszę po aby się poradzić w kilku sprawach 8-)

Posiadam NAZE LITE. latam na śmigłach 10,45 i wydaje mi się że powinno być nieco stabilniej w zawisie, które gainy powinienem zmienic ?

Aparatura FlySky FS-TH9X 9CH ----> czy opłaca mi się kupić te apkę? chodzi mi o to czy ma ona failsafe (Bo za turnigy nie ma) oraz jaki odbiornik do niej aby miec większy i mocniejszy zasięg?

FPV czy do latania konieczne jest osd ? jest to trochę droga sprawa, fakt jest " http://www.goodluckbuy.com/fpv-flight-c ... e-gps.html " tanie od chińczyków ale chińczyk to chińczyk i już raz sie przejechałem . POZA TYM CZY FPV POWINNO MIEC ODRĘBNE ZASILANIE ?

CZy podłączenie gopro hero 4 black to dobry pomysł do fpv ? Dodam ze za jednym zamachem chciałbym oglądać obraz live + nagrywać. + ten gimbal http://abc-rc.pl/Gimbal-Brushless-HSM-2208B będzie to jakoś wszystko działało i da w miarę dobry obraz?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: matulekpl »

GAINY powinieneś poustawiać wszystkie tak aby było ok;)
Musisz posprawdzać na różnych ustawieniach jak się dron zachowuje i dopasować jak najlepsze.
bialy pisze:chodzi mi o to czy ma ona failsafe (Bo za turnigy nie ma)
która Turnigy nie ma?
bialy pisze:FPV czy do latania konieczne jest osd ?
nie.
bialy pisze:POZA TYM CZY FPV POWINNO MIEC ODRĘBNE ZASILANIE ?
zależy na jakich napięciach Twoje FPV będzie działać.
bialy pisze:CZy podłączenie gopro hero 4 black to dobry pomysł do fpv ? Dodam ze za jednym zamachem chciałbym oglądać obraz live + nagrywać.
pomysł jak pomysł. z tego typu kamer będziesz miał lekkie opóźnienie ze względu na konwersję rozdzielczości. ale do podglądu filmowania powinno być ok.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: bialy »

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ware_.html --- > czytałem gdzieś kiedyś, że to nie ma failsafe, dlatego jestem ciekaw czy ta odświeżona wersja juz je posiada.

a jakie ma znaczenie to jakie napięcie wybiorę do fpv ? wolałbym nie korzystać z dodatkowego pakietu aczkolwiek zawsze bezpieczniej jest chyba mieć do tego oddzielne źródło zasilania
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: matulekpl »

ale z tego co wiem to failsafe ustawia się na odbiorniku a nie na aparaturze. Tzn. w niektórych wypadkach można przez aparaturę skonfigurować failsafe na odbiorniku.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:ale z tego co wiem to failsafe ustawia się na odbiorniku a nie na aparaturze.
W podlinkowanym zestawie jest odbiornik, ktory nie posiada (preset) failsafe.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: matulekpl »

czyli wystarczy zmienić odbiornik i nadajnik a nie całą aparaturę;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:czyli wystarczy zmienić odbiornik i nadajnik a nie całą aparaturę;)
Watkotworca pytal sie czy oplaca sie kupic te aparature (sprzedawana w zestawie z calym linkiem RC). Koniecznosc wymiany nadajnika/odbiornika z uwagi na brak failsafe ma wplyw na oplacalnosc i nad tym mysle nalezaloby sie pochylic.

Caly czas pamietajmy jednak ze ten zestaw nie ma preset failsafe, co wcale nie musi oznaczac ze nie mam mozliwosci wykrycia utraty linka.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: matulekpl »

pawelsky pisze:Watkotworca pytal sie czy oplaca sie kupic te aparature
pytał czy opłaca się kupić FlySky bo ta z linka nie ma failsafe.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:pytał czy opłaca się kupić FlySky bo ta z linka nie ma failsafe.
To jest praktycznie ta sama aparatura, z tym praktycznie samym linkiem RC.

A odpowiadajac autorowi watku czy to oplacalny zakup - moim zdaniem nie.

Bardziej oplaca sie kupic Turnigy 9XR Pro i dokupic do niego jakis porzadniejszy link (np. FrSky). We FlySky/Turnigy i tak trzeba bedzie wymienic firmware (a wiec dodatkowe koszta i dodatkowa robota), a w T9XR Pro juz to jest zrobione. Poza tym to nowoczesniejsza aparature. Mi wprawdzie gorzej lezala w rekach niz FlySky/Turnigy ale to juz kwestia indywidualna.
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: bialy »

Dzięki za wypowiedzi ! Ta T9XR PRO jest troszkę droga ;/ MI po prostu chodzi o większą ilość kanałów oraz funkcję FAILSAFE( teraz mam 6+failsafe ) bo zamierzam przerobić quadro na hexę ze względu, że dwa silniki, które i tak kurzą mi się w szufladzie + dokupić gimbal do gopro.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:Dzięki za wypowiedzi ! Ta T9XR PRO jest troszkę droga ;/
Droga? 62 euro (plus przesylka) to nie jest jakas wygorowana cena.
bialy pisze:MI po prostu chodzi o większą ilość kanałów oraz funkcję FAILSAFE( teraz mam 6+failsafe ) bo zamierzam przerobić quadro na hexę ze względu, że dwa silniki, które i tak kurzą mi się w szufladzie + dokupić gimbal do gopro.
A po co Ci wieksza ilosc kanalow do hexy? 6 wystarczy Ci tak samo jak do quadro.
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: bialy »

62euro owszem ale to bez modułu jest ;/ a wiecej kanałów do gimbala
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:62euro owszem ale to bez modułu jest ;/ a wiecej kanałów do gimbala
We FlySky FS-TH9X 9CH tez bedziesz musial wymienic modul zeby to mialo sens, wiec nie widze roznicy...
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: bialy »

okej a jaki moduł do tego dobrać , zeby to miało wszystko ręce i nogi ? rozumiem , ze jeśli moduły są wymienialne, można rozbudowac te apke o dodatkowe kanały ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza lite fpv, stabilność + kamerka i nowa apka

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:okej a jaki moduł do tego dobrać , zeby to miało wszystko ręce i nogi ?
Eeeeeh....
pawelsky pisze:dokupic do niego jakis porzadniejszy link (np. FrSky)
ODPOWIEDZ