Telemetria w Naza v2 + Taranis

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: Spenser »

Jak coś bartekats to celuj w wersję CAN od pawelsky, bo ta zwykła wpinana pomiędzy GPS wysyła mało precyzyjne dane.
Awatar użytkownika
bartekats
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 17:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: bartekats »

Spenser pisze:Jak coś bartekats to celuj w wersję CAN od pawelsky, bo ta zwykła wpinana pomiędzy GPS wysyła mało precyzyjne dane.
Dzięki za inf.
Odezwę się jak będę modził z tym.
To między GPS trochę takie hardkoroweObrazek
A u CB jak się spisuje telemetria. Zadowolony jesteś czy będziesz przerabiał?

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
Frsky Taranis x9d, Dji naza v2, quadcopter S500/f550,Funcub-samoróbka,pioneer1400
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: Spenser »

Jeśli o mnie chodzi, to zostawiam jak jest. pawelsky pisał, że CAN jest dokładniejszy to wepnę tam OSD mini, a telemetria na aparaturze przyda się gdy obraz zniknie lub do logów Companion/Google Earth.
Nie wiem czy hardkorowe bo żadnych kabli się nie przecina, no chyba że masz na myśli sytuację gdy arduino spali GPS i quad nie wraca do domu. Na to nie wpadłem ;) oby nigdy się tak nie stało.
Awatar użytkownika
bartekats
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 17:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: bartekats »

No właśnie ja ostatnio mam pecha to mógłbym coś nie tak podpiąć:-) . No ale przy pomocy wszystko da się zrobić. No może prawie wszystko :-P

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
Frsky Taranis x9d, Dji naza v2, quadcopter S500/f550,Funcub-samoróbka,pioneer1400
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: Spenser »

Tutaj masz mniej więcej jak to działa, log w taranisie ustawiony na 0,2s. Na wideo może być lekkie opóźnienie wynikające z mojego niedbalstwa.
Wysokość jest wskazywana jak widać, w radiu ustawiony jest auto offset i jak dron stoi na ziemi to pokazuje 0, ale jak się uniesiesz to może być 10 a może -10 :) Więc masz błędną wysokość, a na jej podstawie aparatura liczy dystans, więc też jest zły.
Więc jak chcesz mieć najdokładniejsze dane, to wpinaj się przez CAN. Pewnie będziesz mial dane obliczone przez PMU, ale ja się na tym nie znam myślę tylko palcami :)

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: matulekpl »

Panowie jest postęp;)

Telemetria z Teensy 3.2 z Shield'em od kolegi pawelsky działa;)
Na razie wrzuciłem gotowca stąd: http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... stcount=36
Co pojawiło się dodatkowego to Curr, który pokazuje 0(bo tak jest zdefiniowane) i FVAS, który pokazuje napięcie baterii jakie odczytuje NAZA. Co ciekawe NAZA odczytuje napięcie niższe niż czujnik FrSky i ładowarka.
Przyda mi się to przy ustawianiu progów napięcia w NAZIE;)


To teraz Pawelsky poproszę trochę podpowiedzi jak wykonać własne OSD na tym Teensy:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: Spenser »

A wysokość i prędkość jest wskazywana poprawnie? W sensie tak samo jak iOsd na ekranie?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: matulekpl »

U mnie cały czas pokazuje poprawnie:)
Ale nie mam iosd wiec nie wiem jak tam pokazuje.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: Spenser »

U mnie na tym Arduino działa to kiepsko. Nawet już z tego nie korzystam, ale jest podpięte bo liczę że te kilka gramów odtworzy mi kiedyś ścieżkę GPS do wraku (obym nie musiał korzystać, bo wg Google Earth latam pod ziemią). W przyszłości może sprawdzę Teensy, bo pavelsky pisał że będą wskazania te same co ma Naza.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: matulekpl »

Ale to nie ma opcji, ze te złe wskazania to wina arduino:) raczej cos nie tak z GPS albo cos źle połączyłeś? Pawelsky jest to możliwe?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: Verid »

Spenser pisze:wg Google Earth latam pod ziemią
Wczoraj i przedwczoraj bardzo nieładnie się działo na słońcu.

Obrazek

Podczas niedzielnego latania jeden z dwóch Ph2 miał ustawiczne krzaki na wideo, drugi się rozbił po serii hołubców (pilot doświadczony z wielogodzinnym nalotem na różnych maszynach) a towarzyszący im Inspire miał ciągle sygnalizowane zakłócenia.
Dzisiaj słonko nieco spokojniejsze więc możesz powtórzyć testy żeby wyeliminować to źródło.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: pawelsky »

Spenser pisze:bo wg Google Earth latam pod ziemią
To akurat nic dziwnego. Odwzorowanie terenu w GE jest jedynie przyblizeniem.
matulekpl pisze:Ale to nie ma opcji, ze te złe wskazania to wina arduino:) raczej cos nie tak z GPS albo cos źle połączyłeś? Pawelsky jest to możliwe?
Prawde mowiac to nie do konca rozumiem w czym problem, ale to raczej kwestia niezrozumienia tego jak dziala GPS i z jaka dokladnoscia jest w stanie podac dane. Wysokosc z GPS z zalozenia bedzie srednio dokladna (stad lepiej brac wysokosc barometryczna z CAN). COG bedzie pokazywal poprawne wartosci jedynie w ruchu.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: matulekpl »

pawelsky pisze:Prawde mowiac to nie do konca rozumiem w czym problem
no u kolegi dziwnie pokazuje prędkości, a co do położenia to rzeczywiście masz rację. Ale przecież w wersji bez CAN pokazuje GAlt i zwykłe Alt ?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:no u kolegi dziwnie pokazuje prędkości a co do położenia to rzeczywiście masz rację. Ale przecież w wersji bez CAN pokazuje GAlt i zwykłe Alt ?
Nic nie pisalem o polozeniu, jedynie o wysokosci. W wersji bez CAN pokazuje jedynie GAlt, bo dane ida tylko z GPSu (a GPS nie posiada barometru).
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Telemetria w Naza v2 + Taranis

Post autor: matulekpl »

pawelsky pisze:W wersji bez CAN pokazuje jedynie GAlt, bo dane ida tylko z GPSu (a GPS nie posiada barometru).
a to dziwne, bo u mnie pokazuje(pokazywało) i jedno i drugie;) i to różne wartości:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ