DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterownikami

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MarBut
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterownikami

Post autor: MarBut »

Witam

Jak ktoś ma problem z uruchomieniem Nazy pod Widows 10 to musi wykonać następujące czynności.


1) ściągamy DJI WIN DRIVERS i NAZA ASSISTANT

2) Po ściągnięciu plików wykonujemy następujące czynności przed instalacją

3) Klikamy / START / USTAWIENIA / AKTUALIZACJA I ZABEZPIECZENIA / ODZYSKIWANIE / URUCHAMIANIE ZAAWANSOWANE – URUCHOM TERAZ

4) klikamy na / ROZWIĄŻ PROBLEMY / OPCJE ZAAWANSOWANE / USTAWIENIA URUCHAMIANIA / URUCHOM PONOWNIE / NACISKAMY KLAWISZ F7 (WYŁĄCZ WYMUSZANIE PODPISÓW STEROWNIKÓW)

5) Jak się uruchomi Windows 10 to instalujemy DJI WIN drivers + NAZA ASSISTANT

6) Działa
Wojtasw
Posty: 7
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 23:46
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: Wojtasw »

Próbowałem według opisu powyżej, ale nadal nie mogę się skomunikować z kontrolerem. Aparatura załączona zasilanie modelu podłączone port USB podłączony. Sterowniki instaluje - mam status "niepotrzebne- brak urządzenia. Próbowałem uruchomić w trybie zgodności z XP Win7 i nic.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: matulekpl »

Czyli coś robisz źle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Kerth
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 10:14

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: Kerth »

@ matulekpl: Z pewnością wszyscy użytkownicy dziękują za tak wiele wnoszący post. Dziękuję w imieniu ludzkości.

@ MarBut: Czy jak podłączasz nazę do komputera, to pokazuje się "jakieś" urządzenie w zakładce porty com i LPT? Jeśli tak, to ręcznie wymuś tam zainstalowanie odpowiedniego sterownika.
Z innego forum w langłydżu:

Kod: Zaznacz cały

3)Right click your COM device, click 'update driver Software', then click 'Browse my computer for driver software'
4) then click 'let me pick from a list'. 
5)Click 'have disk' then browse to the location the DJI driver software put the drivers (generally 'C:/Program Files (x86)/DJI Product/DJI Driver vx.xx' or similar. In this folder will be a 3 source folders, you will need to open the Source64 folder then select the .inf file and click open
6) The device driver box should now have DJI USB Virtual COM or similar in, click this then click next. This should successfully install the device driver and allow the software to now see your Naza. If at the last stage you get an error saying the driver could not be installed, you may not have completed step 1 correctly and disabled driver signing, or the driver may be corrupted. In the latter, uninstall the device drivers from the Remove Programs section of control panel, reboot, then install the driver package again from DJI.
Awatar użytkownika
darnur
Posty: 25
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 18:38
Lokalizacja: Leszno

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: darnur »

NAZA M Lite V2
-windows 10
-podpisywanie sterowników wyłączone
soft:
-DJI Driver Instaler
-Naza-M v2 Assistant Softwarev2.40
pobrane tutaj http://www.dji.com/product/naza-m-v2/download

Naza i rxTG 9X8c v2 - podłączone cztery kanały, zasilanie oraz led/usb

- instalacja driver
- podczas instalacji włączona Naza i radio
driver zainstalował się

- instalacja Assistant
powiodła się, po włączeniu programu zielona dioda Nazy rozjaśniła się

Brak łączności programu z Nazą.

Widać Nazę w Menadżerze urzadzeń:
Porty (COM i LPT) > DJI USB Virtual COM (COM5)

Co robię nie tak?

Naza gdy nie jest podłączona do USB po włączeniu mruga szybko - czerwony, zielony, pomarańczowy, czerwony, zielony, pomarańczowy, czerwony, pauza, 3x zielony, pauza, pomarańczowy pulsujacy.
Po podłączeniu do USB zielony ciągły.

W Assistant w zakładce info jestem zalogowany, jest też miejsce na License "input your new S/N" nie mam tu nic, skąd mam wziąć ten numer jeśli jest potrzebny?
Ostatnio zmieniony środa 24 lut 2016, 22:16 przez darnur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: PiotrSz »

darnur, na moją wiedzę i to sprawdziłem parę minut temu naza v2 nie chce gadać z windowsem 10, ludzie radzą sobie wirtualną maszyną z windowsem 7 albo xp.
Na szczęście mam jeszcze lapka z win 7...

Edit: właśnie sobie uświadomiłem że w zeszłym tygodniu konfigurowałem Phantoma 2 pod windows 10 bez problemu się podłączyłem ... nie wiem o co biega że naza v2 nie gada z win10
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: matulekpl »

Naza gada z win10. Sam korzystam. Nawet zrobiłem update z lite do v2. A wszystko dzięki Google:) teraz pisze z telefonu, ale jak usiądę do kompa to napisze co i jak robiłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: matulekpl »

A zobacz jednak wystarczy poszukać. Ja sam pisałem i tym na tym forum: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&t=3 ... 45#p438652


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
darnur
Posty: 25
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 18:38
Lokalizacja: Leszno

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: darnur »

matulekpl, szukałem, robiłem, w pierwszym poście opisałem, że podpisy wyłączone, sterowniki wymuszone, naza podłączana i rozłaczana z PC na różne sposoby, z RC i bez... restarty kompa, reinstalki softu... nie wiem gdzie byka robię :(
I co to ten tajemniczy S/N do wpisania w zakładce "Info" w Assistance?

Do Nazy nie mam podłączonych ESC i silników ale to chyba nie wpływa na połączenie z Assistance?

edit: tajemniczy S/N pobiera się sam po skomunikowaniu się Nazy z Assistantem
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 lut 2016, 10:14 przez darnur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: jacekV »

Ale PMU czy jaki tam masz z NAZA moduł zasilania podłączyłeś ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
darnur
Posty: 25
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 18:38
Lokalizacja: Leszno

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: darnur »

Tak, Naza zasilana z PMU. PMU zasilone z 3s, 11,26V. W Naza wpięty moduł LED/USB oraz w A,E,T,R kolejne kanały 1,2,3,4 odbiornika 9X8C_v2. Odbiornik zasilony z BEC 5.0V, Apka TGY9xv2 ustawiona fabrycznie, wybrany model3 [heli] (bo tam nie grzebałem) Dla sprawdzenia w odbiornik wpinałem serwo, i wajhy (A,E,T,R) zgadzają się.
Bez podłączenia do USB kompa Naza mruga diodami kolorowo, następnie przerwa, 3x zielono, przerwa i pomarańczowe migające czyli sygnalizuje brak podłączenia do apki, czy tak powinno być?

matulekpl, a Tobie to działa na windows10 / x86 czy 64bity?
Wojtasw
Posty: 7
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 23:46
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: Wojtasw »

matulekpl pisze:A zobacz jednak wystarczy poszukać. Ja sam pisałem i tym na tym forum: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&t=3 ... 45#p438652


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
matulekpl proszę napisz jak chłop krowie na rowie krok po kroku jak sobie poradzić z tymi sterownikami bo mój projekt leży i kwiczy. To znaczy lata. Zrobiłem próby w garażu. Chciałem skomunikować się z NAZA i zmienić tryby lotu na GPS/Atti/Manual bo nie mogę wejść w tryb kalibracji magnetometr. Myślę, że moje obecne ustawienia GPS/Atti/ Fail safe blokują tryb kalibracji. Moja bestia goniła mnie w garażu i wylądowała po zderzeniu z bramą "kołami do góry". Twarda sztuka nie widać śladów uszkodzeń.
Awatar użytkownika
darnur
Posty: 25
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 18:38
Lokalizacja: Leszno

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: darnur »

Koledzy dziekuję Wam wszystkim za cenne porady, dzięki Waszej pomocy po długich bojach i przebojach problem został rozwiązany.
Na wirtualce win7 poszło bez zająknięcia, ale nie tu był błąd. Teraz śmiga też na win10/64bit

Miałem zainstalowany Naza-M v2 Assistant Softwarev2.40, on nie jest do Naza m Lite, nie zauważyłem tego i straciłem kupę czasu, o nerwach nie wspomnę, cóż... :)

Właściwy jest Naza-M Lite Assistant Software v1.00 pobrany stąd - http://www.dji.com/product/naza-m-lite/download

A kto wiedział nie powiedział będzie za to w kozie siedział.

Teraz czekam na ESC Obrazek i frrruuuuu!
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: matulekpl »

Wojtasw pisze:matulekpl proszę napisz jak chłop krowie na rowie krok po kroku jak sobie poradzić z tymi sterownikami bo mój projekt leży i kwiczy. To znaczy lata. Zrobiłem próby w garażu. Chciałem skomunikować się z NAZA i zmienić tryby lotu na GPS/Atti/Manual bo nie mogę wejść w tryb kalibracji magnetometr. Myślę, że moje obecne ustawienia GPS/Atti/ Fail safe blokują tryb kalibracji. Moja bestia goniła mnie w garażu i wylądowała po zderzeniu z bramą "kołami do góry". Twarda sztuka nie widać śladów uszkodzeń.
nawet jak uruchomisz komputer "bez wymuszania podpisów sterowników) to i tak komputer sam zainstaluje najlepszy według niego sterownik.
wtedy musisz odnaleźć to nieznane urządzenie w "Manager Urządzeń" i tam zaktualizować sterowniki wybierając katalog c:\Program Files (x86)\DJI Product\DJI driver2.02\source64\
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Wojtasw
Posty: 7
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 23:46
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI NAZA M LITE Widows 10 problem rozwiązany ze sterowni

Post autor: Wojtasw »

Dzięki za cierpliwość. Właśnie nawiązałem łączność z moim kontrolerem.
ODPOWIEDZ