Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Adrián »

Standard mało kto kupuje, pewnie stąd ta promocja. Dla mnie, to najgorsza wersja. Sam bym jej nie brał.
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Palryk »

Wiadomo, że najgorsza ale za taką kasę nie opłaca się?



Pieth pisze:
Palryk pisze:Ma za to jedną zasadniczą zaletę, mianowicie apkę na telefony/tablety i tym bije na głowe wszystko co jestem w stanie sobie sam zbudować, do tego więcej trybów lotu jak ten follow me i latanie wokół wyznaczonego obiektu.
Skąd wiesz?
Skąd wiem, że nie zbuduję sobie drona obsługującego taką aplikację? za podobne pieniądze? No w sumie nie wiem, intuicja mi podpowiada

Do tamtego posta zapomniałem dodać, że jeszcze dzięki tej apce mam telemetrię
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Xeo »

Patrzysz na plusy P3 ale jak każde rozwiązanie ma też swoje minusy. Sam piszesz ze Twój apetyt urósł to zastanów się co będzie jak urośnie jeszcze. Własne złożenie ma ten plus że w każdym momencie masz znacznie szerszy wachlarz możliwości modyfikacji niż to jest w przypadku "gotowców".
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Verid »

Palryk pisze:Skąd wiem, że nie zbuduję sobie drona obsługującego taką aplikację?
Skąd wiesz że potrzebujesz kopter obsługujący jakąkolwiek aplikację? Wiesz co się z tym wiąże że kopter do lotu wymaga komórki/tabletu z określonym oprogramowaniem? Lepiej doczytaj bo póki co to jest: "wow, ma aplikację na komórkę, musi być zajefajny" a to "musi" nie jest takie oczywiste.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Adrián »

Palryk pisze:Wiadomo, że najgorsza ale za taką kasę nie opłaca się?
Dla mnie się nie opłaca. Prędzej bym wybrał p2 + gimbal, lub p3A, jakbym potrzebował gotowca.
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Palryk »

Xeo pisze:Patrzysz na plusy P3 ale jak każde rozwiązanie ma też swoje minusy. Sam piszesz ze Twój apetyt urósł to zastanów się co będzie jak urośnie jeszcze. Własne złożenie ma ten plus że w każdym momencie masz znacznie szerszy wachlarz możliwości modyfikacji niż to jest w przypadku "gotowców".

I to jest minus własnego złożenia, a zaleta Phantoma, będę miał kaganiec żeby nie wydawać na drona więcej pieniędzy.

Nie patrzę na plusy, przytoczyłem także minuty jakie ja na pierwszy rzut oka dostrzegłem czyli brak 1080p60fps, drogie aku i podgląd na wi-fi

Apetyt urósł do momentu aż nie podliczyłem sobie wszystkiego co finalnie chciałem mieć w dronie, szczerze to już nie wyobrażam sobie większej rozbudowy quada, już brak mi wyobraźni. Jeżeli ja finalnie musiałbym wydać prawie 3000zł na coś co w tej chwili mogę mieć prawie 1000zł taniej to na prawdę dużo ograniczeń jestem w stanie na siebie przyjąć za takie pieniądze.
Verid pisze:
Palryk pisze:Skąd wiem, że nie zbuduję sobie drona obsługującego taką aplikację?
Skąd wiesz że potrzebujesz kopter obsługujący jakąkolwiek aplikację? Wiesz co się z tym wiąże że kopter do lotu wymaga komórki/tabletu z określonym oprogramowaniem? Lepiej doczytaj bo póki co to jest: "wow, ma aplikację na komórkę, musi być zajefajny" a to "musi" nie jest takie oczywiste.
Czytałem sporo ale odnoszę wrażenie że wiesz coś czego ja nie doczytałem
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Verid »

Palryk pisze:Czytałem sporo ale odnoszę wrażenie że wiesz coś czego ja nie doczytałem
A na przykład to daje do myślenia: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&p=441935

A dane telemetryczne można mieć i bez komórki...
Ten wredny...
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Palryk »

No oczywiście że można, i kolejne kilkaset zł w plecy, bo się okaże że aparatura obsługująca telemetrię kosztuje 200zł więcej od jakiejś budżetowej plus pewnie nadajnik i odbiornik do wymiany + 300zł no i sam moduł telemetrii w modelu to nie wiem ile kosztuje ale pewnie poniżej stówki nic nie znajdę
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Verid »

Czytaj chłopie, czytaj.... dużo przed tobą. :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: gebe14 »

a ja mam do was Panowie pytanie .
Przełożyłem bebechy dorna cx-20 /quanum nova na rame f450 discovery . teraz z 860 gram bez niczego do lotu z gimbalem i kam. zrobiło sie 1400 gram . silniki cx-20 ma 2212 920kv 680 gram ciągu ( podobno takie jak w dji 1 ) .
I teraz mam problem bo brakuje mocy .. podczas opadania ja mu gaz o on opada .. czy możliwe jest że brakuje bu mocy na śmigłach 9445 ?
czy zmiana na silniki emax 2213 935 kv 980 gram pomoże ? nie chce wymieniać regli , bo znowu skarbonka .
jakie silniki do ramy f450 i wagi 1400 gram wystarczą z zapasem mocy .. regle min 15 a mam .
dziękuję za pomoc .
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: kwak »

A regle i silniki pójdą na 4S? to teoretycznie powinno rozwiązać problem, jak nie to kombinuj ze zmianą śmigieł i wagą.
Jak dociążyłem swojego F330 (DJI2212 i ESC18A opto) do 1,5kg to na 3S ledwo od ziemi się odrywał, na 4S dawało się latać całkiem nieźle, z tym że ja ma 8045 latałem.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Pieth »

Na filmie, te same silniki, śmigła 10cal, zasilanie 3S,waga 1720g i do tego silny wiatr ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=jLcOxSo5ty0
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: gebe14 »

no to co jest u mnie w takim razie że nie ciągnie ... regle sa takie same jak w phantomie 1 .. chyba 17 a i chyba 4s nie pójdzie .
możliwe jest że parametry wgrane do apm są od cx-20 , on jest lżejszy i może maksymalna moc jest inaczej ustawiona ? czy to wina za slabych silników ..
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: kwak »

Przetestuj śmigła 10"

pisane z tel.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: gebe14 »

testowałem.. jest jeszcze gorzej .. bardzo niestabilny , tez jakby mocy nie miał a był pusty
ODPOWIEDZ