Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: matulekpl »

Pieth pisze:Tak się przekomarzamy ale chociaż konstruktywnie ;-) matulekpl czy to 920kV czy 960kV różnicy na 3S nawet nie zauważysz.
Pewnie różnica jest maleńka i wyjdzie przy maksymalnych obciążeniach. Tzn podobno 960 lepiej znoszą wyższe temp. No i są lżejsze. Ale co by nie powiedzieć to prędkości obrotowe bedą większe:)

A co do kompletowania i cen:
Komplet F450 E305 - rama, regle, silniki, śmigła, Naza lite+gps, śrubki, kabelki, tasiemki, długie nogi - to koszt 1149zl.
Do tego musi byc na początek:
Bateria: 5000mAh 20C 4S - 150zl
Aparatura+odbiornik: na początek jeżeli ma to byc budżetowy dron to starczy Trunigy 9x w zestawie z odbiornikiem i nadajnikiem - 370zl.
I juz możesz latać i sie uczyć.

Zamykasz sie w 1700zl.

Pózniej jak Ci sie hobby spodoba to zmieniasz na lepszy odbiornik i nadajnik (ewentualnie lepszą aparaturę) no i dokładasz gimbal z kamerą.

P.s. No i jeszcze ładowarka do baterii:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Pieth »

Tylko zestaw który wydłubiesz z białaska jest na oryginalnej Nazie V2 no i nie policzyłeś gimbala ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Palryk »

Gimbala na razie zostawię w spokoju przynajmniej do czasu kiedy opanuję w miarę pilotaż drona
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: matulekpl »

zobacz jaka okazja: http://allegro.pl/aparatura-flysky-fs-t ... 70883.html
bardzo dobry odbiornik i nadajnik. bierz bo warto;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Rurek »

matulekpl pisze:zobacz jaka okazja
820zł to okazja?
W sklepie 77hobby.pl to samo za 773 z gwarancją. I jeszcze urodzinowy rabat 7%. I jeszcze w gratisie moduł i odbiornik Turnigy 9x które można opchnąć z palcem w de za stówę.
Suma sumarum wyjdzie...620 czyli dwie stówy taniej...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Palryk »

Koledze chyba chodziło bardziej o wygranie licytacji za te 500zł, gdyby nikt inny zainteresowany się nie znalazł.

Tyle że na pewno ktoś mu to podbije, jeżeli nie zainteresowany to znajomego poprosi żeby przebił
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Verid »

Na razie jest za 5 stów i BCM... może akurat trafisz :mrgreen:
Przynajmniej wiesz do jakiej wysokości licytować.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Rurek »

Verid pisze:Przynajmniej wiesz do jakiej wysokości licytować.
O to chodzi, No i przyda się snajper 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
diodamen
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 19:30
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: diodamen »

Witam wszystkich, niedawno od kolegi zaraziłem się dronami i postanowiłem zbudować swojego własnego "quada". Nie chce zakładać nowego tematu, więc piszę tu.
Forum już trochę przeglądałem i mniej więcej wiem czego oczekuję, a w niektórych sprawach chciałbym się poradzić was :)

Rama: myślę nad Tarot FY450 lub DJI F450 (chyba że macie lepsze propozycje)
Aparatura: Turnigy 9xr + link
Kontroler: Naza Lite (tylko chyba ten PMU nie jest orginalny, ale i tak planuję za jakiś czas zmienić na PMU v2)
Silniki: myślę nad Emaxami 2213 z aliexpres lub multistary 2213 (nie wiem które lepsze, może polecacie coś innego)

ECS, śmigła i baterię (3s czy 4s?) nie wiem jakie wybrać, tu zdam się na was. Chciałbym aby dron polatał około 25 min, bez gimbala i FPV. W przyszłości myślę zamontować gimbal pod GoPro 3 lub 4 i montaż FPV, ale to jak dozbieram fundusze. Wtedy chciałbym, aby czas lotu był w granicach 20 min?

W takiej konfiguracji jak wyżej, na otwartym terenie jakiego zasięgu drona mogę się spodziewać?

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Rurek »

diodamen pisze: Chciałbym aby dron polatał około 25 min, bez gimbala i FPV. W przyszłości myślę zamontować gimbal pod GoPro 3 lub 4 i montaż FPV, ale to jak dozbieram fundusze. Wtedy chciałbym, aby czas lotu był w granicach 20 min?
Na taką długość lotu to (a szczególnie z gimbalem i gopro) : 4S, inne silniki (KV rzędu 600-650) i śmigła co najmniej 12". To już są inne koszta niż typowa rama "450" dla początkującego.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
diodamen
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 19:30
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: diodamen »

Na taką długość lotu to (a szczególnie z gimbalem i gopro) : 4S, inne silniki (KV rzędu 600-650) i śmigła co najmniej 12". To już są inne koszta niż typowa rama "450" dla początkującego.
Jakie realne czasy mogę uzyskać z samym FPV, oraz bez FPV, ale z GoPro, przy podanym wyżej zestawieniu? Co mogę zrobić, aby te czasy wydłużyć, przy małych kosztach? Chciałbym zostać przy tej ramie, bo to mój pierwszy dron i nie chcę w niego włożyć majątku?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Rurek »

Z akku 3s 2200 i śmigłami APC 10x38 robiłem na ramie a'la DJI450 ok 12-14' z FPV. Z gopro i gimbalem nie sądzę że dłużej niż dychę to polata.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
diodamen
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 19:30
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: diodamen »

Kolego Rurku, a mógłbyś mi powiedzieć jakie regle wziąć do tego zestawu? I lepiej brać baterię 3s czy 4s?

Temat GoPro na razie jest odległy, jedynie FPV będę instalował jak najszybciej.

P.S. Jest ktoś w stanie określić na jaką odległość wybrana aparatura pozwoli mi latać?
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Palryk »

Powiem Wam, że faktycznie apetyt urósł, i już się rozglądałem za systemem FPV i gimbalem, do tego chciałem kupić nową Xiaomi Yi.

Suma sumarum wyszło by mnie to wszystko około 2900 wliczając najtańszy 2 osiowy gimbal i 2x li-po

I wiecie co?

zobaczyłem że Phantom 3 Standard kosztuje 2600zł... i spełnił by chyba wszystkie moje potrzeby jakie oczekiwałem że spełni ta 450. Wady phantoma to zajebiście drogie akumulatory, brak 1080p 60fps w wersji standard no i brak lightbridge, pozostaje podgląd po WiFI i ciekawe jaki to ma zasięg (pewnie beznadziejny)

Ma za to jedną zasadniczą zaletę, mianowicie apkę na telefony/tablety i tym bije na głowe wszystko co jestem w stanie sobie sam zbudować, do tego więcej trybów lotu jak ten follow me i latanie wokół wyznaczonego obiektu.


Mam teraz prawdziwy konflikt tragiczny, w dodatku znalazłem na skąpcu taką promocję: http://www.valuebasket.pl/pl_PL/mainpro ... m=referral tylko nie wiem czy z tym sklepem jest coś nie tak czy co innego nie gra że tak tanio? po prostu taka promocja?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwszy dron, F450 + brak wiedzy o doborze części

Post autor: Pieth »

Palryk pisze:Ma za to jedną zasadniczą zaletę, mianowicie apkę na telefony/tablety i tym bije na głowe wszystko co jestem w stanie sobie sam zbudować, do tego więcej trybów lotu jak ten follow me i latanie wokół wyznaczonego obiektu.
Skąd wiesz?
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ