DJI GEOFENCE Wątek ogólny

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TickMan
Posty: 8
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 18:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: TickMan »

Juniorre pisze:Dzień dobry, a raczej dobry wieczór wszystkim,
Panowie i Panie..nie wiem, czy są tu jakieś ale jako dżentelmen nie zapominam o Paniach:] ...

Pzdr
Podaj dokładną lokalizacje to zobaczymy jaka mogłaby być przyczyna.

Dla mnie sprawa wygląda tak - apka wysłała informacje, że ptak jest niezaktualizowany i ten nie chce wystartować.
Lub jesteś w jakiejś strefie NFZ.

A teraz moje pytanie. Czy mając GEO z firmware bety są tam też załączone NFZ czy tylko geo ? Widzę, że na razie cisza w pl z geo a potrzebuje wlecieć na zlecenie zarządzającego obiektem na teren oznaczony przez DJI jako NFZ.
W przypadku NFZ nie ma opcji aby ściągnąć blokadę (chyba, że sposobem kolegi z poprzednich postów), w przypadku geo byłaby możliwość wlecenia na teren uznany przez DJI za niebezpieczny... a nie ukrywam, że ta druga opcja tak jak w przypadku kolegi z cytowanego postu mnie interesuje.

Ktoś testował i wie jak to w praktyce wygląda ?

Z góry dzięki.
Lukasio
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 17 sie 2014, 09:51
Lokalizacja: Leg

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Lukasio »

Krótkie pytanie. Jak wygląda sprawa lotu nab polskim wybrzeżem. Konkretnie chodzi o okolice Międzyzdrojów i zatoki. Na wstępie wiem, że na wschód od miasta jest Park Narodowy i tam jest zakaz lotów więc tam się nie wybieram. Chodzi mi o lot na styku plazy i morza powiedzmy do wys. ok 100m. Czy jest jakieś prawo które zabrania mi lecieć w kierunku morza itp. Czy ktoś wie coś i jakiś innych strefach tam w okolicy (oprócz Parku na mapie lotniczej nic nie zauważyłem ale mam z 2010roku). No widziałem kiedyś jakiś radar, chyba wojskowy, czy coś w tym stylu na klifie. Ma to jakieś odniesienie do lotu dronem? Na koniec: NIE LATAM NAD LUDŹMI TYLKO ZDJĘCIA KRAJOBRAZOWE,PRZYRODNICZE. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Lukasio pisze:Krótkie pytanie. Jak wygląda sprawa lotu nab polskim wybrzeżem. Konkretnie chodzi o okolice Międzyzdrojów i zatoki. Na wstępie wiem, że na wschód od miasta jest Park Narodowy i tam jest zakaz lotów więc tam się nie wybieram. Chodzi mi o lot na styku plazy i morza powiedzmy do wys. ok 100m. Czy jest jakieś prawo które zabrania mi lecieć w kierunku morza itp. Czy ktoś wie coś i jakiś innych strefach tam w okolicy (oprócz Parku na mapie lotniczej nic nie zauważyłem ale mam z 2010roku).
A kiedy planujesz tam latac?
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Ładziak »

Lukasio
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 17 sie 2014, 09:51
Lokalizacja: Leg

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Lukasio »

[/quote]
A kiedy planujesz tam latac?[/quote]
Między 01-14 sierpnia.na stronce ai.pansa.pl/dron widzę kawał wyspy Wolin na czerwoni ale na zachód od miasta i ma plaży i nad morzem nie ma zaznaczonych żadnych ograniczeń. Pytanie tylko na ile te dane są aktualne u czy w zwiazku z Ś Dniami Młodzieży nie ma dodatkowo ograniczeń. Nigdzie takiej informacji znaleźć nie mogę.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Lukasio pisze:Między 01-14 sierpnia.na stronce ai.pansa.pl/dron widzę kawał wyspy Wolin na czerwoni ale na zachód od miasta i ma plaży i nad morzem nie ma zaznaczonych żadnych ograniczeń. Pytanie tylko na ile te dane są aktualne u czy w zwiazku z Ś Dniami Młodzieży nie ma dodatkowo ograniczeń. Nigdzie takiej informacji znaleźć nie mogę.
To na czerwono na wschod to Strefa R nad Wolinskim Parkiem Narodowy, to na zolto na zachod to CTR - w obu strefach nie latamy bez zezwolenia.
Do 6 sierpnia (miedzy 10:00 a 18:00) jest tez aktywna strefa Niemieckich Zawodow Szybowcowych - uwaga na ew. szybowce.

Szczegoly z latwostrawnej postaci znajdziesz na stronce (lub uzywajac aplikacji) droneradar podanej wczesniej, ew. mozesz posilkowac sie rowniez
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... M&hl=en_US
Lukasio
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 17 sie 2014, 09:51
Lokalizacja: Leg

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Lukasio »

@pawelsky
Dzięki za link. Solidny. Po 6serpnia zatem spróbuję latać. W ogóle mam wrażenie, że moje latanie z racji fotografowania tylko dzikiej przyrody do wys maks 100m i zasięgu 150-200m jest mało inwazyjne. Wiem, wiem, prawo jest prawem, łamać nie chcę ale podejrzewam, że kilkuminutowy lot do nad klifami zostałby pewnie niezauwazony przez nikogo. I myśl na koniec : obecnie widok latajacego drona pewnie nad morzem nie jest niczym niecodziennym.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Lukasio pisze:Po 6serpnia zatem spróbuję latać.
Mozesz latac i przez 6 sierpnia ale ze swiadomoscia ze ktos moze intensywnie uzywac tej przestrzeni.
Lukasio pisze:W ogóle mam wrażenie, że moje latanie z racji fotografowania tylko dzikiej przyrody do wys maks 100m i zasięgu 150-200m jest mało inwazyjne.
Nie ma czegos takiego jak inwazyjnosc - albo latasz zgodnie z prawem albo nie.

A tak przy okazji to chyba nie jest najlepszy watek do tego rodzaju dyskusji...
Lukasio
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 17 sie 2014, 09:51
Lokalizacja: Leg

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Lukasio »

Jasne, dzięki za link. Latajmy z głową.
Marekgc
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2017, 22:50

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Marekgc »

Witam.
Pomijając przepisy 500 m ...
Mieszkam w miejscu gdzie szczyty przekraczają 1000 m i często chmury są poniżej . Tu nic nie lata tylko ptaki. Choć przepisy głupio ta strefę ograniczają.
Mój mavic nie chce lecieć wyżej niż 500 m.
Dalej idąc zabrałem drona na górę. Polatał trochę. Po czym zawrócił do miejsca startu, bo system uświadomił mu że, jest wyżej niż 500m.
Skoro ja tam mogę być to i samolotów się nie spodziewam.
Zadam pytanie wprost. Jak obejść ograniczenia by móc jednak polatac powyżej 500 m.
Pozdrawiam racjonalnych w temacie
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: jacek666b »

Marekgc pisze:Witam.
Pomijając przepisy 500 m ...
Mieszkam w miejscu gdzie szczyty przekraczają 1000 m i często chmury są poniżej . Tu nic nie lata tylko ptaki. Choć przepisy głupio ta strefę ograniczają.
Mój mavic nie chce lecieć wyżej niż 500 m.
Dalej idąc zabrałem drona na górę. Polatał trochę. Po czym zawrócił do miejsca startu, bo system uświadomił mu że, jest wyżej niż 500m.
Skoro ja tam mogę być to i samolotów się nie spodziewam.
Zadam pytanie wprost. Jak obejść ograniczenia by móc jednak polatac powyżej 500 m.
Pozdrawiam racjonalnych w temacie
500m od miejsca startu a nie n.p.m. Wiec dlaczego zawrocil?

Phantomem 3, dało się latać wyżej z jakimś starym firmware i apka. Mavica pewnie zblokowali na dzień dobry.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ