Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yamato78
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 20:39

Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: yamato78 »

Witam serdecznie.
Phantoma 2 kupiłem rok temu. Ostatnio oddałem do serwisu w celu wymiany nóżek na szersze. Okazało się że trzeba było przerabiać jakieś kable.

Po odbiorze wykonałem pierwszy lot w którym miałem kłopot - przy 34% baterii dron przeszedł w tryb awaryjny i zaczął powoli lądować.
Drugi test kolejnego dnia po 2 minutach lotu nagle całkowicie stracił sterowność - przy dość dużej prędkości zaczął lecieć po skosie szybkie przełączenie na tryb ATI udało się jakoś wysterować. Ponowna kalibracja około 10 minut lotu na drugiej baterii i wszystko było ok.

Kolejnego dnia kolejny test lotu. Wystartowałem - lot w trybie GPS - po około 2- 3 minutach lotu sytuacja powtórzyła się i poleciał po skosie prosto w ziemię. Niestety nie udało mi się go uratować.

Straty nie były tragiczne - wymiana obudowy i mocowanie do gimbala.

I tutaj pytanie do Was - fachowców :) - Serwis stwierdził, że przyczyną jest brak aktualizacji drona przez rok czasu, nadmieniam że wcześniej (około 50 godzin lotów) nigdy nie miałem takich problemów. Co wy myślicie jaka mogła być przyczyna takiego zachowania mojego DJI Phantom 2 ???

Bardzo Was proszę o pomoc i komentarze w tej sprawie
Z góry gorąco dziękuję
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: asmo71 »

jak robili nogi to pierwsze co mi na myśl przychodzi to sprawdzenie kompasu ... no i zobacz czy naza sie nie odkleila od płyty
yamato78
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 20:39

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: yamato78 »

Twierdzą na serwisie że jedynym problem był brak aktualizacji przez ostatni rok. Co Wy na to ?? :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: Adrián »

Nie słuchaj co Ci tam mówią w serwisie. Sprawdź zachowanie kompasu, skalibruj. BTW po co dawałeś do serwisu z taką błahostką..? Śrubokręt w rękę i chwila moment i sam byś wymienił.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: Verid »

yamato78 pisze:Twierdzą na serwisie że jedynym problem był brak aktualizacji przez ostatni rok. Co Wy na to ?? :)
Że chcą cię w wała zrobić na kasę licząc na twoją łatwowierność.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: MacPiston »

Jak "przerabiali" jakieś kable to mam wrażenie że przerabiając je albo czegoś nie podłączyli albo coś raz kontaktuje a raz nie. Jak mówią koledzy, sprawdź kompas bo on znajdował się na oryginalnym podwoziu
yamato78
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 20:39

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: yamato78 »

Dziękuję za Wasze odpowiedzi.
Czyli brak aktualizacji to wymysł serwisu.
Dziękuję jeszcze raz

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartoszek
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 06 sty 2015, 19:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: Bartoszek »

Ja odkąd kupiłem mojego Phantoma, ani razu go nie aktualizowałem i śmiga bez zarzutu.
Dronami interesuję się od 2 lat, wciąż się jednak jeszcze uczę. Jeśli podałem jakąś błędną informację, powiedz mi. Człowiek uczy się na błędach.
yamato78
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 20:39

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: yamato78 »

Witam
Kolejna wizyta w serwisie. Po odebraniu drona ponownie stracił stabilność lotu. Wymieniony regulator napięcia miał pomóc jednak po odbiorze dron na GPS zatacza koła o średnicy 10 m po chwili stabilizuje lot i ponownie to samo. Dron 2 tydzień w serwisie co wymyślą zobaczymy.
Może macie jakieś pomysły ???
Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Problem z DJI Phantom 2. Nagle stracił stabilność lotu

Post autor: grzesiek717 »

Bez urazy ale to chyba serwis "krety...". Co to za serwis i gdzie się znajduje? Ja bym od razu zażądał zwrot kosztów za wszystkie szkody. Co ma brak nowszej aktualizacji na problemy po serwisowe jeżeli przed wcześniej latał po serwisie zdechł, jelenia szukają?. Zawsze jak były problemy to dopiero po aktualizacji, czyli po ingerowaniu ale to rzadko, przeważnie przez to że ktoś nie skalibrował po aktualizacji imu. Złe podłączenie kompasu, po przedłużeniu przewodów, może prowadzić nawet do jego uszkodzenia. A na takie zachowanie nawet złe jego zamontowanie. Napisz co wyświetla się w asystencie dji tools imu calibration: rubryki compass
ODPOWIEDZ