Nietypowe pytanie

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Rurek »

Idź do sklepu modelarskiego w mieście Świętej Wieży ;-) i poproś o pręty Φ1,5mm
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Adrián »

abc-rc
Mariusz30
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 09:38
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Mariusz30 »

w moim "świętym" mieście to w sklepie modelarskim można kolejki kupić ;p
Latam: Hexacopter DJI F550 z silnikami E600
GG: 54464978
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Rurek »

Dobra, więcej nie pomagam, przecież wszystkiego za Ciebie nie można robić :evil: :evil: :evil:
Drugi wynik z googla i proszę: http://www.modeltech.pl/oferta,44,akcesoria
Da się? Dasię....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Mariusz30
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 09:38
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Mariusz30 »

Dziękuje za pomoc.

A widzieliście może http://abc-rc.pl/Multirotor-Diatone-Q680-V3 takie ramiona? Ktoś coś próbował?
Latam: Hexacopter DJI F550 z silnikami E600
GG: 54464978
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: PiotrSz »

Mariusz30, Ty tu modzisz z ramionami ale Twoje silniki nie bardzo się nadają pod śmigła 10", przecież one mają 417KV, ta hexa Ci się ledwo podniesie na tych śmigłach ... Jeszcze pytanie na jakich pakietach latasz ? Rekomendowane jest zasilanie 6S ale i na 4S mogą latać.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Rurek »

PiotrSz pisze:przecież one mają 417KV
:shock: :roll: :shock: :roll:
No to ładny kisiel z tą hexą a my tu szukamy patentów jak się jello pozbyć gdy tymczasem niewłaściwie dobrany jest zespół napędowy z zasilaniem.
Echh że nie spojrzałem od razu w specyfikację silnika na początku wątku. Przecież w tego typu hexie na ramie 550 (nawet przedłużanej) nie powinno być mniej jak 900KV.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: PiotrSz »

Tak jak pisałem składałem hexę na zestawie DJI E600 i ramie Tarot 680Pro, lata bardzo ładnie ale na 6S.
Mariusz30
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 09:38
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Mariusz30 »

Silniki wiecie jakie mam, a co do pakietów to są to 6S 9000mAh, czyli tak podsumowując to silniki do wymiany? bo ja już za dużo informacji dostałem.
Z tego co rozumiem to silniki jakie powinny być to np E300 920KV / E310 960KV ?
Latam: Hexacopter DJI F550 z silnikami E600
GG: 54464978
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Rurek »

Nie no nie tak.
W końcu ujawniłeś informację że masz 6S :-)
Rama do wymiany - te drgania to od tych przedłużaczy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
krisuav
Posty: 51
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 20:09

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: krisuav »

Roger pisze:Cześć, może pomysł jest dziwny ale, spróbowanie pawie nic Cie nie będzie kosztować : )
Masz te pionowe mocowania gimbala, dystanse / rurki aluminiowe które łączą CP z gimbalem.
Weź ze dwie gumki recepturki zwiąż razem następnie nawlec na nie z 2 albo 3 albo 4 większe nakrętki, np 8 - 10. Następnie taki zestaw zawiąż dookoła tych 4 słupków platformy niższej albo wyższej. Rozmieść równo nakrętki na gumkach tak by jedna znalazła się między każdym słupkiem.

Co to da? Może nic. Sam jestem ciekaw.
Generalnie chodzi tutaj o pewne "przekazanie" drgań na element nieprzytwierdzony. Obecnie drgania z modelu przekazywane są za pomocą wibroizolatorów (które nie są dobrze dobrane, bo przekazują drgania na gimbal), więc trzeba je gdzieś wcześniej "puścić" - i takie zadanie mają spełniać te nakrętki na gumce.

Brzmi dziwnie ... ale na Lucjana Łągiewkę i jego hamulec też dziwnie patrzą ;)
Ciekawy prosty patent, ale do tego bym jednak wypróbował śmigła węglowe, może to przyniesie zadowalający efekt przy tym co masz. Może ktoś w okolicy ma takie do pożyczenia. Ja po prostu jestem zwolennikiem stosowania najpierw najprostszych rozwiązań. A obecnie propozycje idą w kierunku w zasadzie skonstruowania nowej hexy. A co jak się okaże, że efekt będzie podobny?
Mariusz30
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 09:38
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Mariusz30 »

Czyli tak jak zakładałem wczoraj zakup dłuższych ramion lub wymiana na Tarota

http://abc-rc.pl/Multirotor-Diatone-H680-V3
i czy np te będą wystarczające

oraz takie coś znalazłem:
http://abc-rc.pl/Multirotor-Diatone-H800-V3
http://abc-rc.pl/Multirotor-Diatone-H730-V3

EDIT

Wdrożyłem w życie pomysł Rogera z nakrętkami. Zamontowałem 4 nakrętki rozmiar 6 i efekt jest widoczny. Na materiale wideo nadal pojawia się jello ale minimalny. Nie wiem czy zamontowanie większego rozmiaru nakrętek da lepszy efekt ale może warto spróbować.
Latam: Hexacopter DJI F550 z silnikami E600
GG: 54464978
krisuav
Posty: 51
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 20:09

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: krisuav »

Mariusz30 pisze:Wdrożyłem w życie pomysł Rogera z nakrętkami. Zamontowałem 4 nakrętki rozmiar 6 i efekt jest widoczny. Na materiale wideo nadal pojawia się jello ale minimalny. Nie wiem czy zamontowanie większego rozmiaru nakrętek da lepszy efekt ale może warto spróbować.
Super! Teraz pokombinuj z wagą nakrętek, tak aby utrafić w częstotliwość wygaszania drgań. Pomysł nie taki mowy i stosowany z powodzeniem w architekturze. Ale fajnie, że działa w tak małej skali:)
http://www.mt.com.pl/wahadla-wygasza-sk ... enia-ziemi
Mariusz30
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 09:38
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Mariusz30 »

Kolejna próba odbyła się z nakrętkami nr 8 lecz niestety efektu brak, a nawet stwierdzę, że było gorzej niż bez nakrętek.
Latam: Hexacopter DJI F550 z silnikami E600
GG: 54464978
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Roger »

Mariusz30 pisze:Kolejna próba odbyła się z nakrętkami nr 8 lecz niestety efektu brak, a nawet stwierdzę, że było gorzej niż bez nakrętek.
Hej, fajnie że potestowałeś z tymi nakrętkami. Dokładanie jednak nie ma sensu. Zwiększanie wagi modelu - tez nie o to chodzi.
Sprawdź samo wyważenie modelu czy jest ok. Przesuń baterię albo zamontuj baterię tak by obciążała tę pośrednią płytkę. Wygląda jak by tam była taka tacka (wnioskuję ze zdjęcia) Obrazek ona też dodatkowo potęguje i przekazuje te drgania - można zmienić jej grubość dać jakieś podkładki - zmieni się sztywność.
Zmień wibroizolatory, podokręcaj wszystkie śrubki ramy. Z nakrętkami można pokombinować robiąc także jakiś wysięgnik na zasadzie przeciwwagi na końcu, którego zamieścisz masę. W zależności od długości ramienia będzie tłumić różnego rodzaju drgania.
Generalnie tuning i jeszcze raz tuning ;)
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
ODPOWIEDZ