Nietypowe pytanie

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: jacekV »

Zrób tak jak radzi Maciek, dodatkowo sprawdzonym przeze mnie patentem jest lokowanie aku do FPV (chyba że zasilasz z głównego) na tej górnej tacce od gimbala.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Mariusz30
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 09:38
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Mariusz30 »

U mnie pakiet od samej góry jest przypinany i niestety nigdzie indziej nie wejdzie.

Dzięki za rady jak tylko pogoda się zmieni to popróbuje kolejnych zmian.

Jak dobrze dobrać wibroizolatory? Wiem, że są 50/100/300/400g itd... ale jak to z sensem dobrać?

EDIT

Jak by ktoś mi mógł wytłumaczyć jak dobrać te wibroizolatory to będę wdzięczny
Latam: Hexacopter DJI F550 z silnikami E600
GG: 54464978
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Pieth »

Z własnych obserwacji dodam że opływowość konstrukcji ma duże znaczenie w stabilności obrazu, modele w opływowych kształtach trochę lepiej latają od "pająków" w których jest cała masa wystających szpei, druga sprawa to otwarte ramy i wszelkie szpary w które wciska się wiatr pogarszają stabilność. Bardzo sztywna i opływowa rama np w Phantomach jest pod tym względem najlepszym przykładem i otwarta rama z tym samym wyposażeniem przysparza więcej problemów w tym temacie.
Również wszystkie luźno wiszące kable są targane wiatrem i powodują mikro drgania.

PS Roger, ja bym sprawdził jeszcze sztywność tych przedłużanych ramion, bo te nakrętki to zasypanie syfa pudrem.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Roger »


PS Roger, ja bym sprawdził jeszcze sztywność tych przedłużanych ramion, bo te nakrętki to zasypanie syfa pudrem.
Tam całość konstrukcji wraz z rusztowanie gimbala jest do odwibrowania i do usztywnienie.

Ja bym kupił po parę sztuk różnych wibroizolatorow i przerobił tak by działały na ściskanie a nie rozciąganie.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Mariusz30
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 09:38
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Mariusz30 »

Jak na razie czekam na http://abc-rc.pl/Multirotor-Diatone-H680-V3 zmienię ramiona i zobaczę czy da to jakiś efekt
Latam: Hexacopter DJI F550 z silnikami E600
GG: 54464978
Erill
Posty: 62
Rejestracja: środa 30 mar 2016, 17:39
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Erill »

Witam. Przepraszam, że odgrzebię temat, ale gdzie można kupić większe ramiona do ramy F450/F550? Chodzi mi o te "trochę" większe, a nie największe.
Chciałbym do F550 wsadzić śmigła 11", a przy ramionach standardowych niestety trochę brakuje.
ODPOWIEDZ