Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
andrzej-k
Posty: 283
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 21:58
Lokalizacja: Banino

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: andrzej-k »

Podczas pierwszego uruchamiania silników, system sprawdzi czujniki Bias a nastêpnie proœba abyœ utrzyma³ model nieruchomo (niekoniecznie poziomo). Jeœli nie mo¿esz uruchomiæ silników a LED mignie 6 razy na zielono ( ) , to znaczy że błąd czujników jest zbyd duży. Połącz siê z Asystentemoprogramowania, wejdz w "Tools" , dalej IMU Calibration (Kalibracja IMU), przeprowadz kalibracje.
Przepisane z instrukcji Naza v2.
Andrzej
Ursus, Vega, Turnigy er9x, eLeReS, AP Z&P
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: pawelsky »

flojd pisze:Nie mniej właśnie wróciłem po pracy i sprawdziłem, że po 2 min jak dioda migała na zielono dalej silniki nie startują jednak z każdym z trybów po wyżej wykonanych czynnościach miga b. szybko po naciśnięciu każdej z 4 kombinacji CSC dioda zielona x4 lub x3 pauza.
Pokaz no jakis filmik z tego migania (pelna sekwencja od podlaczenia zasilania do wykonania CSC wlacznie)
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: flojd »

Co do czujników robiłem kalibrację zaawansowaną w domu i na dworze GPS zakończone z sukcesem mogę ewentualnie wziąć laptopa na dwór i tam zrobić kalibrację IMU jeżeli to ma pomóc ...

porobiłem filmiki:

Test silników z poziomu Assistanta:


Cała procedura od odpalenia, niestety w domu, na zewnątrz dzisiaj pada ... test w GPS/Atti oraz Manual


zdjęcie odłączenia czerwonych przewodów z ESC do NAZA - nie mniej to na pewno nie to, nic się nie zmieniło...
Obrazek
naza leży - postawiłem ją tylko na cele zdjęcia ... :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: pawelsky »

Szczerze mowiac to nie wiem co oznaczaja te 4 migniecia zielone przy uzbrajaniu :(

Sprobuj jeszcze jedna rzecz - przestaw cutoff z "intelligent" na "immediate" i zobacz czy to cos zmienia.

Aha, wszelkie testy dla bezpieczenstwa wykonuj ze ZDJETYMI SMIGLAMI!
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: zbyk »

Witam.
A może kalibracja kolejno regulatorów: odbiornik (T) - regulator - silnik / aparatura (max-min)
Pozdrawiam zbyk
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: flojd »

Panowie,

Bardzo dziękuję wszystkim za pomysły i pomoc w moim temacie, nigdzie nie znalazłem wcześniej podobnego. Na takie objawy jak te pomogło przestawienie wajchy uruchamiania silników z recommended na highest. Nie mniej sama ta zmiana nie wystarczyła, po niej kalibracja IMU w opcji BASIC przy podpięciu do kompa.

Po tej ostatniej operacji świetny wynik CSC i silniki się kręcą w każdym trybie :D. Także jak kiedyś komuś po naciśnięciu kombinacji CSC szybko będzie migać zielony led - wiadomo co robić :)

Teraz muszę się oswoić z nazą, w porównaniu do KK 2.1 mam b. mały wpływ w atti lub gps na latanie mojego maleństwa hah :)
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: zbyk »

Witam.
Cieszymy się że się udało :-)
Pozdrawiam zbyk
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: przybora »

Witam, temat bardzo mi pomógł w odpaleniu mego Phantoma 1 miałem identyczne objawy jak kolega ale wg. informacji od kolegi z forum przestawiłem na High i skalibrowałem manetki ruszyło, ale do czego zmierzam
Dron jest skalibrowany tzn.: GPS i kompas, skalibrowane drążki wszystko OK.
Włączam kontroler (oryginał) prawy OFF, lewy GSM
Podpinam baterię pod drona i zaczyna się sygnalizacja
1. Start systemu i samosprawdzanie
2. Rozgrzewa się, po włączeniu zasilania.
3. Zaczyna migać pojedynczo dioda zielona po czym trzy razy czerwona, czym dłużej stoi to łapie więcej satelit i w końcu pojawia się sygnał raz zielona i nic więcej tzn. zielona miga cały czas pojedynczym sygnałem.
4. pojawia się w międzyczasie sygnalizacja: Zapamiętanie kierunku lotu w przód lub punktu startu
ostatecznie dioda miga pojedynczo kolor zielony, tak jak pisałem wcześniej.
Więc jak już wszystko jest prawidłowo manetki wg. instrukcji po skosie w dół i nic prócz pojawienia się sygnału dwa razy mignięcie zielonej diody
czyli: drążek/ki acentrycznie i nic się nie dzieję silniki nie startują nie wiem czemu tak się dzieje ??? pomóżcie

Dodam, że kiedy kontroler ustawie lewy włącznik na CL prawy na ATTI
podłącze zasilanie do drona, poczekam aż zacznie migać dioda pomarańczowa pojedynczo co oznacza tryb ATTI
a następnie drążki po skosie w dół śmigła ruszają. Można latać dronem
Przeczytałem wydaje mi się że wiele wątków ale nic nie znalazłem, albo źle szukałem, czy ktoś z Was drodzy forumowicze podpowie mi co może być nie tak co źle robię czy może czegoś nie ustawiłem w asystencie ?? Z góry bardzo bardzo dziękuję za podpowiedź.
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: i.q. »

przybora pisze:Witam, temat bardzo mi pomógł w odpaleniu mego Phantoma 1 miałem identyczne objawy jak kolega ale wg. informacji od kolegi z forum przestawiłem na High i skalibrowałem manetki ruszyło, ale do czego zmierzam
Dron jest skalibrowany tzn.: GPS i kompas, skalibrowane drążki wszystko OK.
Włączam kontroler (oryginał) prawy OFF, lewy GSM
Podpinam baterię pod drona i zaczyna się sygnalizacja
1. Start systemu i samosprawdzanie
2. Rozgrzewa się, po włączeniu zasilania.
3. Zaczyna migać pojedynczo dioda zielona po czym trzy razy czerwona, czym dłużej stoi to łapie więcej satelit i w końcu pojawia się sygnał raz zielona i nic więcej tzn. zielona miga cały czas pojedynczym sygnałem.
4. pojawia się w międzyczasie sygnalizacja: Zapamiętanie kierunku lotu w przód lub punktu startu
ostatecznie dioda miga pojedynczo kolor zielony, tak jak pisałem wcześniej.
Więc jak już wszystko jest prawidłowo manetki wg. instrukcji po skosie w dół i nic prócz pojawienia się sygnału dwa razy mignięcie zielonej diody
czyli: drążek/ki acentrycznie i nic się nie dzieję silniki nie startują nie wiem czemu tak się dzieje ??? pomóżcie

Dodam, że kiedy kontroler ustawie lewy włącznik na CL prawy na ATTI
podłącze zasilanie do drona, poczekam aż zacznie migać dioda pomarańczowa pojedynczo co oznacza tryb ATTI
a następnie drążki po skosie w dół śmigła ruszają. Można latać dronem
Przeczytałem wydaje mi się że wiele wątków ale nic nie znalazłem, albo źle szukałem, czy ktoś z Was drodzy forumowicze podpowie mi co może być nie tak co źle robię czy może czegoś nie ustawiłem w asystencie ?? Z góry bardzo bardzo dziękuję za podpowiedź.
kiedyś miałem NAZĘ i podobny problem
u mnie okazało sie że uszkodzony był odbiornik GPS (wyglądało to tak hgak gdyby czułośc GPS była mała) i nie zapisywał punktu startu
a więc i lot w trybie GPS był niemożliwy
Sprawdziłem GPS (akurat siostrzeńca zaraziłem "modelarstwem" i również jak i ja miał NAZĘ )
Skończyło się zakupem nowej na aliexpress.com
ODPOWIEDZ