Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: flojd »

Cześć wszystkim,

po długiej nieobecności postanowiłem zbudować nowego quada na częściach pozostałych z http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=1 ... ek#p253059. Mianowicie w skrócie:

wykorzystałem stare ESC ( f-30a z HK), które przy poprzednim projekcie zostały przeflashowane na SimonK i wówczas wyregulowane. Esc latały na tej samej apce tylko innym kontrolerze (KK2.1). Teraz mam podłączone te same ESC do tych samych silników tylko za pomocą NAZA. Podłączenie ESC do NAZA od dołu do góry biały/czerwony/czarny. W DJI NAZAM Assistant 2.2 silniki podczas pojedyńczych testów bez problemu odpalają się, zmiana opcji z recommended na high nic nie daje. CSC sprawdzane każde z 4 możliwości. Na App nie ma ustawionych żadnych krzywych, wszystki kanały w trybie normal, kalibracja TX w trybie traditional wykonana z poziomu DJI NAZAM Assistant 2.2 bez problemu. Nie mam pomysłu co może być powodem, że podczas każdego z trybów GPS/ATTI/MANUAL silniki nie uzbrajają się aby mozna było używać gazu - to moja 1sza styczność z nazą

Dodam, iż przed upgrade nazy lite do v2 nie wiem jak to działało, ledwo co ją kupiłem zrobiłem upgrade. Wiem natomiast, że na tych esc i silnikach przy kk2.1 nie było najmniejszego problemu.

Bardzo Was proszę o wsparcie
Ostatnio zmieniony wtorek 08 gru 2015, 21:58 przez flojd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: pawelsky »

flojd pisze:CSC sprawdzane każde z 4 możliwości.
Pokaz zrzut ekranu z Asystenta tak zeby bylo widac polozenie suwakow AETR w momencie gdy na aparaturze wykonujesz CSC (lewy drazek lewo/dol, prawy drazek prawo/dol).
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: flojd »

pawelsky pisze:
flojd pisze:CSC sprawdzane każde z 4 możliwości.
Pokaz zrzut ekranu z Asystenta tak zeby bylo widac polozenie suwakow AETR w momencie gdy na aparaturze wykonujesz CSC (lewy drazek lewo/dol, prawy drazek prawo/dol).
Obrazek
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: jacekV »

Częsty błąd to ustawienie, przypadkowe, Rewersu na którymś kanale w Asystencie (autopsja)

Tak jak mówi Pawełek daj zrzut z ekranu
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: pawelsky »

flojd pisze:Obrazek
Za male wartosci A i E, podkrec endpointy w aparaturze tak zebys osiagal ~+/-1000
Ostatnio zmieniony piątek 30 gru 2016, 13:13 przez pawelsky, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: jacekV »

Według mnie to nie to.

Jeżeli to jest screen z CSC to na pewno nie ma prawa działac. Daj ekran BASIC/RC
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: flojd »

jacekV pisze:Częsty błąd to ustawienie, przypadkowe, Rewersu na którymś kanale w Asystencie (autopsja)

Tak jak mówi Pawełek daj zrzut z ekranu
Dzięki za wskazówkę, jednak wszystkie kanały na apce mam w trybie normal. Tak samo widoczne są na Naza Assistant. Co do endpointów właśnie robię na Googlach rozeznanie dla 9xr jak to zrobić odezwe się jak mi się uda :)

basic:
Obrazek

edit:
poszukałem troche, niestety na 9xr nie znalazłem opcji co by mi endpointy zwiększyła zgodnie z ta dokumentacją:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2693X3.pdf
Limity mogę zwiększać/zmniejszać -100:100 :( jak ustawiam offset na kanale to mi tylko przesuwa wartość 0 na konkretnym kanale.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: pawelsky »

flojd pisze:poszukałem troche, niestety na 9xr nie znalazłem opcji co by mi endpointy zwiększyła zgodnie z ta dokumentacją:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2693X3.pdf
Limity mogę zwiększać/zmniejszać -100:100 :( jak ustawiam offset na kanale to mi tylko przesuwa wartość 0 na konkretnym kanale.
Szukaj w miksach (zwieksz weight ze 100 na wiecej)
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: flojd »

Dzięki,

po zwiększeniu na 120% na mixerze dla T,A,R,E widać mniej więcej to samo:
Obrazek

:(, dodatkowo zanim poznałem tę funckję próbowałem na expo zmniejszyć wszystko na 70% robiłem kalibrację z poziomu naza assistant i wowczas naciskalem trigger co włączał 100% ale tez 1000 nie przekraczałem jak chodzi o skrajne wartości wychyleń, może delikatnie się do nich zbliżyłem i to tyle. Dodam, że dzisiaj na dworze robiłem kalibrację GPS i procedura na nazie pokazywalo ze sie to wykonało ok. Dziwi mnie fakt, że silnikami kręci z poziomu aplikacji a z apki kręci, bo czytałem gdzieś ze z ESC SimonK naza różnie sobie radzi ;/ jakieś pomysły ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: pawelsky »

flojd pisze:po zwiększeniu na 120% na mixerze dla T,A,R,E widać mniej więcej to samo:
Cos tam masz namieszane bo po zwiekszeniu wartosci A masz jeszcze mniejsze niz poprzednio. Po podkreceniu do 120% robiles jeszcze raz pelna kalibracje aparatury w Asystencie?
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: flojd »

Nie, kalibracje robiłem przed zwiększeniem wartości miksera.

1. Kalibracja na poprzednich ustawieniach przy wyłączonych TRIM na każdym z kanałów (coś takiego wyczytałem)
2. Sprawdzenie wychyleń na Naza Assistant - dalej nie przekraczałem -1000 i wartości oscylowały od -980 : 1000
3. Zwiększenie na mikserze wszystkich T, A, E, R na 120%
4. Sprawdzenie na Naza Assistant - stąd ten screen.

Nie robiłem tylko przy tym restartu aparatura/quad ale to nie powinno być chyba problemem. Teraz padła mi niestety bateria więc dalszy test jutro. Swoją drogą, też sądziłem, że po zmianie miksera na 120% wartości skoczą po każdej ze stron od odchylenia.

To samo miałem w poprzednim eksperymencie co jak mówiłem ustawiłem na ekranie EXPO / DR na 9xr R,T,E,A na 80% pod switchem, ustawilem tego switcha wykonałem pełną kalibrację w asystencie Naza i po kalibracji zmieniłem switcha na 100% i wartości dalej nie przekraczały -1000 : 1000 znowu oscylowały w granicach -980 ... i w tym wypadku robiłem akurat restart wszystkiego celem sprawdzenia ;/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: pawelsky »

flojd pisze:Nie, kalibracje robiłem przed zwiększeniem wartości miksera.

1. Kalibracja na poprzednich ustawieniach przy wyłączonych TRIM na każdym z kanałów (coś takiego wyczytałem)
2. Sprawdzenie wychyleń na Naza Assistant - dalej nie przekraczałem -1000 i wartości oscylowały od -980 : 1000
3. Zwiększenie na mikserze wszystkich T, A, E, R na 120%
4. Sprawdzenie na Naza Assistant - stąd ten screen.

Nie robiłem tylko przy tym restartu aparatura/quad ale to nie powinno być chyba problemem. Teraz padła mi niestety bateria więc dalszy test jutro. Swoją drogą, też sądziłem, że po zmianie miksera na 120% wartości skoczą po każdej ze stron od odchylenia.

To samo miałem w poprzednim eksperymencie co jak mówiłem ustawiłem na ekranie EXPO / DR na 9xr R,T,E,A na 80% pod switchem, ustawilem tego switcha wykonałem pełną kalibrację w asystencie Naza i po kalibracji zmieniłem switcha na 100% i wartości dalej nie przekraczały -1000 : 1000 znowu oscylowały w granicach -980 ... i w tym wypadku robiłem akurat restart wszystkiego celem sprawdzenia ;/
Za duzo kombinujesz na raz. Zrob kalibracje aparatury w Asystencie na czysto bez zadnych dual rate i expo, ale ze zwiekszonym weight do 120%.

Aha, jeszcze jedno, odlacz czerwone przewody zasilajace z wtyczek ESC (zaizoluj zeby nie bylo zwarcia). Naza ma wlasne zasilanie.

P.S. Zakladam ze kalibracje drazkow w samej aparaturze zrobiles.
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: zbyk »

Witam.
Podaj kolor diody w chwili uruchomienia silników. Jeżeli miga na żółto to nie da rady i musisz czekać (instrukcja). Naza Lite-V2 nagrzewa się dość długo - u mnie obie Nazy (flashowane na V2) 1,5 - 2 min. Po tym czasie zmiana koloru diody na zielony / czerwony i wtedy można odpalać silniki.
Może tu jest problem.
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: pawelsky »

zbyk pisze:Jeżeli miga na żółto to nie da rady i musisz czekać (instrukcja).
Sluszna uwaga, tak wykluczajac jeszcze inne ewentualnosci nalezy jeszcze pamietac ze drazki w pozycji CSC nalezy chwilke przytrzymac (2s wystarczy).
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie uzbraja silników do startu NAZA lite upgraded to V2

Post autor: flojd »

pawelsky pisze: Za duzo kombinujesz na raz. Zrob kalibracje aparatury w Asystencie na czysto bez zadnych dual rate i expo, ale ze zwiekszonym weight do 120%.

Aha, jeszcze jedno, odlacz czerwone przewody zasilajace z wtyczek ESC (zaizoluj zeby nie bylo zwarcia). Naza ma wlasne zasilanie.

P.S. Zakladam ze kalibracje drazkow w samej aparaturze zrobiles.
1. Kalibracja app 9xr zrobiona
2. Kalibracja z asystenta z weight na 100 zrobiona
3. Problem z wystartowaniem silników pojawia się nie tylko w GPS/ATTI ale także manual (tu chyba nie musze czekać na zielone diody)

Nie mniej właśnie wróciłem po pracy i sprawdziłem, że po 2 min jak dioda migała na zielono dalej silniki nie startują jednak z każdym z trybów po wyżej wykonanych czynnościach miga b. szybko po naciśnięciu każdej z 4 kombinacji CSC dioda zielona x4 lub x3 pauza.

Jedyne czego nie zrobiłem z rad tutaj to nie odłączyłem jeszcze od ESC czerwonych kabelków mam dosyć ciasno więc pewnie dzisiaj się za to zabiorę bo znowu koniec pomysłów ... Obecne moje wychylenia są następujące:
Obrazek

Cieszy fakt, że CSC jest widziane skoro z poziomu LED pojawia mi się jakaś komenda (miganie 4x na zielono)
PS. Zmiana na mixerze weight 120% nic nie zmieniła dalej dioda mróga na zielono x4 mega szybko
ODPOWIEDZ