Dron do 2000zł z kamerą

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Czaki798
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2015, 15:46

Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: Czaki798 »

Witam,

Jako,że jestem kompletnym laikiem w tym dziale.Pytam was o zdanie

Chciałbym zakupić drona do około 2000zł z kamerką.Chcę go używać do amatorskiego latania.

Myśłałem o używanym dji phantom 2 za 1400zł + kamerka xiaomi yi.

Co powiecie o tym zestawie?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: MacPiston »

Admin, widzisz a nie grzmisz...xD Kolego ile razy można powtarzać że zaczynamy od biedronek. No chyba że czujesz się na siłach to proszę bardzo, próbuj Phantomixa. Ogólnie to wybór ok.
Czaki798
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2015, 15:46

Re: Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: Czaki798 »

Tak,latałem na tym dronie za 150zł u kolegi, szczerze wolałbym przenieść się na lepszy sprzęt.Zapomniałem napisać
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 wrz 2015, 16:01 przez Czaki798, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: Verid »

Czaki798 pisze:Co powiecie o tym zestawie?
Dobry będzie. Ja co prawda mam GP3 nie Xiaomi ale to podobne kamery a jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Na moje potrzeby jest dość.
Ten wredny...
Czaki798
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2015, 15:46

Re: Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: Czaki798 »

Mam tylko pytanko moglibyście mi podesłać link do uchwytu do tego xiaomi?Albo czy ten uchwyt z gopro będzie pasować?
Awatar użytkownika
arczi79
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: arczi79 »

Nie ma sensu zaczynać od biedronek.... zupełnie nie kumam skąd się tutaj wzięła ta opinia o marnowaniu pieniędzy na słabsze konstrukcje i jakiegoś cudownego treningu na tych dronach... no chyba że faktycznie ktoś ma zamiar później latać Phantomem w trybie pełnego manuala (w co mocno wątpię) - to wówczas zgadza się - biedronka może być dobrym początkiem. Poza tym wszystkie manewry bez problemu można ćwiczyć na Phantomie bez ryzyka jego rozbicia (przy odrobinie rozsądku jest to wystarczająco stabilna i bezpieczna maszyna) - wystarczy tylko przełączyć sprzęt w tryb NAZA i wybrać odpowiedni tryb latania w którym chce się "poćwiczyć" manewry (trzeba tylko mieć świadomość co każdy z tych trybów oznacza!).

Co do Xiaomi Yi i Phantoma 2 - mam i sobie chwalę. Jedyny problem to właśnie to mocowanie. Ja korzystam z gimbala 3-osiowego na którym montuję Xiaomi Yi - więc miałem podwójny problem: zamocowania gimbala na phantomie a później również kamerki na gimbalu. Niestety przy "niestandardowym" zestawie trzeba sobie radzić własnymi rozwiązaniami: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=29702

Generalnie przy obecnych cenach Phantomów 2 i jakości obrazu z Xiaomi Yi - jestem mega zadowolony z wyboru i zdecydowanie polecam taki zestaw.
Awatar użytkownika
butrus
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 16:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: butrus »

arczi79 pisze:Nie ma sensu zaczynać od biedronek.... zupełnie nie kumam skąd się tutaj wzięła ta opinia o marnowaniu pieniędzy na słabsze konstrukcje i jakiegoś cudownego treningu na tych dronach...
Wyrabianie odruchów najlepiej ćwiczy się właśnie na takich małych popierdółkach. Trenując od razu na droższym sprzęcie to i tak prędzej czy później go uszkodzisz, więc chyba lepiej wydać najpierw te 150-250.
Awatar użytkownika
arczi79
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: arczi79 »

butrus pisze:Trenując od razu na droższym sprzęcie to i tak prędzej czy później go uszkodzisz
No cóż... to raczej później. Mamy 2017r i wciąż Phantom w jednym kawałku ;)
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Dron do 2000zł z kamerą

Post autor: Hudy_edd »

Do 2000 to P3S :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
ODPOWIEDZ