upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: jacekV »

Dzis w ramach eksperymentu zrobiłem upgrade z 4.02 do 4.06.

Oczywiście jest ostrzeżenie - "zdejmij śmigła lub odlacz zasilnie silników".
Ale co tam tyle upgradow i nic się nie działo...

Po wciśnięciu "yes" Octo (7 kg) odpaliło silniki i z gracją fortepianu zrypało się z biurka.
Dobrze że na drodze OctoCongasa była tylko lampa, torba i jakieś bambetle. Wszystko rozwalone po pokoju.
A ja, ufff, nie byłem "po drodze"

Tak czy owak, powrót do wersji 4.02 obył się już bez takich atrakcji.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: z3d »

Witam serdecznie Panowie,
Zrobiłem to samo, z nazą m-lite przerobiona na V2 i teraz kiszka, otrzymałem info że upgrade faliture i PC przez USB nie rozpoznaje nazy.
W jaki sposób wrócić do 4.02 ??
Pomóżcie proszę, mam nadzieję że nie uwaliłem kontrolera przed pierwszym lotem :(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: pawelsky »

z3d pisze:Witam serdecznie Panowie,
Zrobiłem to samo, z nazą m-lite przerobiona na V2 i teraz kiszka, otrzymałem info że upgrade faliture i PC przez USB nie rozpoznaje nazy.
W jaki sposób wrócić do 4.02 ??
Pomóżcie proszę, mam nadzieję że nie uwaliłem kontrolera przed pierwszym lotem :(
Nie czytalo sie instrukcji oj nie czytalo. ;)
http://naza-upgrade.com/
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: z3d »

Masakra, dzisiaj poskładałem pierwszego drona na dłuuuuuugo wyczekiwanej nazie, miałem już wszystko ustawione i nagle wyskakuje mi okienko że mogę zrobić upgrade więc klikam OK pyta czy śmigła zdjęte klikam OK ii nagle jak w pysk faliture.
Teraz jak używam assistanta 2.2 czy 2.4 wogóle nie widzi nazy.
Spróbuję ściągnąć plik z linku, ale jak na razie nie ma możliwości, z tego co widzę nie tylko ja mam ten problem :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: pawelsky »

z3d pisze:Masakra, dzisiaj poskładałem pierwszego drona na dłuuuuuugo wyczekiwanej nazie, miałem już wszystko ustawione i nagle wyskakuje mi okienko że mogę zrobić upgrade więc klikam OK pyta czy śmigła zdjęte klikam OK ii nagle jak w pysk faliture.
Teraz jak używam assistanta 2.2 czy 2.4 wogóle nie widzi nazy.
Spróbuję ściągnąć plik z linku, ale jak na razie nie ma możliwości, z tego co widzę nie tylko ja mam ten problem :)
Bo Lite sie z Asystenta v2 nie upgradeuje (jak zreszta wyraznie napisano w instrukcjach od hacka). Wroc do oryginalnego FW Lite a potem ponownie zupgradeuj do 4.02.
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: z3d »

Witam ponownie,
@pawelsky dzięki za wsparcie i wyrozumiałość :D mam nazę od 3 dni i jeszcze nie rozkminiłem pewnych niuansów typu nie klikaj jak nie wiesz :D
Udało mi się zrobić downgrade i z powrotem na 4.02.
Jedyny problem jaki teraz obserwuję to nie mogę uzbroić silników, ale to chyba przez moją aparaturę HK-T6A, chyba że się mylę, ale przy kalibracji suwaki nie osiągają krańcowych wartości.
Macie może jakiś pomysł jak temu zaradzić?? --- przepraszam za offtop.

Pozdro
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: Pinio »

kurcze a ja zrobiłem bez najmniejszych problemów upgrade V2 do 4,06 - śmigieł nie ściągałem i nawet lata. Teraz nei wiem czy się bać i robić downgrade czy tak zostawić
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: z3d »

Pinio może dlatego że masz V2 :) a nie lite po upgrade.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: jacekV »

Pinio pisze:kurcze a ja zrobiłem bez najmniejszych problemów upgrade V2 do 4,06 - śmigieł nie ściągałem i nawet lata. Teraz nei wiem czy się bać i robić downgrade czy tak zostawić

dlatego napisałem UWAGA podczas "upgrejdu"

mam NAZY od wersji V1 i upgradów robiłem kilka jak nie kilkanaście - nigdy maszyna mi nie wystartowała.


Tak swoja drogą Octo (800 w pasie) szalejące po pokoju 12 m2 to niezły widok.
O dziwo straty = 1 śmigło, filiżanka, ściana podrapana + kupa strachu i parę kur....ew w eter
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: notgroove »

z3d pisze: Jedyny problem jaki teraz obserwuję to nie mogę uzbroić silników, ale to chyba przez moją aparaturę HK-T6A, chyba że się mylę, ale przy kalibracji suwaki nie osiągają krańcowych wartości.
Macie może jakiś pomysł jak temu zaradzić?? --- przepraszam za offtop.

Pozdro
Czy kalibrację wolantów robiłeś po zmianie softu??
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Recox
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 25 sie 2015, 19:43

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: Recox »

jacekV pisze:Tak czy owak, powrót do wersji 4.02 obył się już bez takich atrakcji.
Hej, tez mam wersje 4.02 i zastanawiam się nad upgradem do 4.06 Dlaczego wróciłeś do 4.02 ? Coś jest nie tak z 4.06 ? ( pomijając auto-start w pokoju :) )
DJI F450 305 960KV, Pioneer XL, TOTO7
Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 18:19
Lokalizacja: nie wiadomo

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: atomboy »

upgrade poszedł ok, nie odpalił się sam w pokoju no to już sukces. Próbny lot - nie oderwał się od ziemi od razu przechył i gleba. Posprawdzałem kompas etc. wszystko ok. Drugi lot i dupa wszystko działa jak powinno ale nie da się odpalić silników. Myślałem, że rozwaliło silniki czy coś w ten deseń przy glebie z kilku cm. Wróciłem do poprzedniej wersji i działa normalnie. Ciekawy objaw ale nie robię aktualizacji dopiero co gimbala założyłem i mi szkoda...
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: notgroove »

A kalibrację drążków i sprawdzenie reszty ustawień po udatejcie przeprowadziłeś ??
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 18:19
Lokalizacja: nie wiadomo

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: atomboy »

tak, sprawdzone chyba wszystko o czym pamiętałem
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: upgrade V2 do 4.06 - UWAGA

Post autor: notgroove »

Po updejcie trzeba ustawić wszystko od nowa a przedtem najlepiej reset do fabrycznych.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
ODPOWIEDZ