Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: pawelsky »

wiesiu pisze:Wiem wiem jak to się robi, ale pozbyłem się wersje 4.04, i wgrałem 4.02, a teraz nie chce się zaktualizować do 4.04 abym mógł zresetować ustawienia.
Naza Lite bedzie dzialac z firmware od v2 TYLKO w wersji 4.02, wiec nie probuj jej aktualizowac do zadnego innego (ani 4.04, ani 4.06).

Domyslne ustawienia przywrocisz klikajac "Restore default settings" w zakladce Tools w Asystencie (oczywiscie w Asystencie od Nazy v2).
Awatar użytkownika
wiesiu
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2015, 17:10

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: wiesiu »

Witam
Dziękuję ale niestety musztarda po .............
wiesiu pisze:Naza Lite bedzie dzialac z firmware od v2 TYLKO w wersji 4.02, wiec nie probuj jej aktualizowac do zadnego innego (ani 4.04, ani 4.06).
Co mogę jeszcze zrobić?
Już wiem kupić nazę V2 :(
Pozdrawiam Wiesiu
P.S pytanie nadal aktualne.
I tak kiedyś nauczę się latać:)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: pawelsky »

wiesiu pisze: P.S pytanie nadal aktualne.
Np przeciez Ci napisalem jak przywrocic ustawienia domyslne w poprzednim poscie...
Awatar użytkownika
wiesiu
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2015, 17:10

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: wiesiu »

Witam
Dzięki za odzew, ale:
tu nie wiem jak wstawić obrazek
ale mam taką informację:

Please connect to the controller!
OK

oczywiście wszystko jest podłączone.
Pozdrawiam Wiesiu
I tak kiedyś nauczę się latać:)
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: notgroove »

Wstaw screenshota.
I nie powiedziałeś że nie możesz połączyć się już z NAZĄ ;)
Bo chyba wygląda na to że masz problem z połączeniem tak??
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: pawelsky »

wiesiu pisze:pozbyłem się wersje 4.04, i wgrałem 4.02
Moze opisz krok po kroku jak to zrobiles, bo cos czuje w kosciach ze nie masz wcale firmware 4.02 tylko Lite...
Awatar użytkownika
wiesiu
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2015, 17:10

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: wiesiu »

Witam
pawelsky pisze: Moze opisz krok po kroku jak to zrobiles, bo cos czuje w kosciach ze nie masz wcale firmware 4.02 tylko Lite...
Więc od początku:
Zainstalowałem DJI NAZAM Assistant 1.00 i powoli ustawiałem i konfigurowałem mojego heksacoptera (w międzyczasie przyjechał mój syn pilot dla niego język angielski nie stanowi problemu) przekonał mnie że NAZA m lite może działać jak NAZA V2. JA niestety już wklepałem numer S/N. coś tam pomajstrował wgrał DJI NAZAM Assistant 2.20 i udało się skonfigurować i co ważniejsze polatać.

Nie doczytałem dobrze i wgrałem aktualizacje 4.06 niestety skończyło się problemami. (synowi skończył się urlop i musiał wrócić do jednostki)
Postanowiłem przejść ma oprogramowanie NAZAM Lite z problemami skonfigurowałem w Assistant 1.00 , ale niestety nie udało się uruchomić silników.
W internecie wyszukałem że gdy połączymy X1 i X2 pojedynczym kabelkiem możemy zresetować ustawienia. tak zrobiłem. Silniki startują wszystko gra, pora na lot próbny.
Po starcie ciąg silników jest tak duży, że copter od razu wznosi się z dużą prędkością ujęcie "gazu" powoduje wyłączenie silników. Takimi skokami tuż przed Ziemią udało mi się wylądować.
Przyczyną prawdopodobnie było nie zresetowane ustawienia w NAZAM Assistant 2.20. Po nieprzyjemnościach związanych z wersją 2.60 usunąłem z komputera.
Teraz wgrałem DJI NAZAM Assistant 2.20 i przy połączonych X1 i X2 chciałem zresetować ustawienia, podczas tej próby rozpoczął się proces aktualizacji do 2.60 więc przerwałem ten proces, (prawdopodobnie tu skutecznie zablokowałem NAZE.)
Teraz chciałbym powtórzyć reset, ale nie mogę tego zrobić gdyż prosi o podłączenie kontrolera, który jest podłączony.
Proszę pomóżcie
Pozdrawiam Wiesiu
I tak kiedyś nauczę się latać:)
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: notgroove »

Co do pracy wolantów to pewnie ich nie skalibrowałeś.
Szkoda że zabierałeś się za zmianę firmware nie znając dobrze jeszcze konfiguracji NAZY.

Kolejnym błędem i to w każdym urządzeniu jest przerwanie trwającego aktualizacji lub zmiany oprogramowania.
Często kończy się to uwaleniem urządzenia i konieczne jest programowanie przy użyciu programatora i stacji lutowniczej ;)
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: zbyk »

Witam.
Po resecie podłącz kontroler do DJI NAZAM Assistant 1.00 (naza lite) pobierz i zainstaluj soft od nazy lite.
Następnie:
-reset kontrolera i kalibracja
-ustawienia aparatury (drążków, przełączników) i inne
-przed lotem naza dance
zobacz tu: http://naza-upgrade.com/
- jest napisane dla resetu zwieramy F1 i F2 a następnie Assistant 1.00, wgrywamy firmware od lite i po wgraniu wszystko rozłączamy
- od tej chwili ustawienia i konfiguracja pod DJI NAZAM Assistant 1.00 (naza lite)
Pozostań przy wersji lite, przyjedzie syn to zrobicie przejście na wersję v2.
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: pawelsky »

wiesiu pisze:Teraz wgrałem DJI NAZAM Assistant 2.20 i przy połączonych X1 i X2 chciałem zresetować ustawienia, podczas tej próby rozpoczął się proces aktualizacji do 2.60 więc przerwałem ten proces, (prawdopodobnie tu skutecznie zablokowałem NAZE.)
Czyli tak jak myslalem nie masz firmware 4.02 :)

Zwarcie F1 i F2 to nie reset ustawien tylko usuniecie firmware. Po tej operacji musisz ponownie wgrac firmware do Lite (przy pomocy asystenta Lite 1.00). Potem mozesz zrobic aktualizacje (nadal uzywajac asystenta Lite 1.00) do 4.02 przy pomocy http://naza-upgrade.com/.

Jesli zrobiles aktualizacje do firmware v2 (4.02)- uzywasz Asystenta 2.20
Jesli nie zrobiles i masz firmware Lite - uzywazsz asystenta 1.00.

Reset ustawien robi sie tak jak Ci pisalem wczesniej - w Asystencie, a nie przy pomocy zwierania F1/F2

Pamietaj tez ze firmware Lite i v2 inaczej zachowuja sie przy ruszaniu drazkiem gazu. v2 startuje automatycznie dopiero po przekroczeniu polowy. W Lite to Ty kontrolujesz start powoli zwiekszajac gaz, wiec moglo Ci sie wydawac ze ciag silnikow jest wiekszy.
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: zbyk »

pawelsky pisze:Zwarcie F1 i F2 to nie reset ustawien tylko usuniecie firmware.
Masz rację, źle się wyraziłem ale po tym zbiegu mamy kontroler z ustawieniami fabrycznymi.
Druga część mojej wypowiedzi zakłada uszkodzenie kontrolera w przypadku przerwania aktualizacji o której pisał Wiesiu.
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
wiesiu
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2015, 17:10

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: wiesiu »

Witam
Dziękuję za dotychczasową pomoc (chętnie bym się odwdzięczył, ale moja wiedza dotyczy pojęcia stosowanego u Was jako "KRET")
Więc :
1 włączyć aparaturę (HITEC OPTIC 6 SPORT)
2 włączyć zasilanie coptera (MULTISTAR Li-pol 3s 4000mAh)
3 uruchomić Assistant 1.00
Obrazek

1 włączyć aparaturę
2 zewrzeć F1 i F2
2 włączyć zasilanie coptera
3 uruchomić Assistant 1.00

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyli teraz to już zupełnie nie wiem co mogę zrobić.
Pozdrawiam Wiesiu
I tak kiedyś nauczę się latać:)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: pawelsky »

zbyk pisze:po tym zbiegu mamy kontroler z ustawieniami fabrycznymi.
Nie mamy. Ponowne wgranie firmware NIE POWODUJE przywrocenia ustawien fabrycznych.
wiesiu pisze:Czyli teraz to już zupełnie nie wiem co mogę zrobić.
Sprobowac jeszcze raz.

Potem skonfigurowac calosc po bozemu i zrobic kalibracje TX w Asystencie.
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: zbyk »

Ja przy powrocie do lite utraciłem wszystkie ustawienia łącznie z pozycją gps w modelu
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza M V2 - Firmware 4.04 i problemy

Post autor: pawelsky »

zbyk pisze:Ja przy powrocie do lite utraciłem wszystkie ustawienia łącznie z pozycją gps w modelu
Ja zmienialem firmware dziesiatki razy, ustawienia pozostaly.
ODPOWIEDZ