Jak podłączyć oryginalne radio od Phantom 3 pod naze v2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: JR65 »

pawelsky pisze:
JR65 pisze:Masz może linka gdzie można kupić za 1600zł mnie interesuje sam link video HD
ebay #1, #2
Jak duże jest to pudełko które wkładamy do modelu nie widzę wymiarów i co to jest te dwa punkty u góry wyglądające jak Joystiki w aparaturze jakieś przyciski czy co?
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: pawelsky »

JR65 pisze:Jak duże jest to pudełko które wkładamy do modelu nie widzę wymiarów i co to jest te dwa punkty u góry wyglądające jak Joystiki w aparaturze jakieś przyciski czy co?
Widze ze kolega sredno ogarniety w temacie P3 ;) - to sonar i kamera od pozycjonowania.

Nie spodziewaj sie ze kupisz kompletny link HD. To sa po prostu czesci wyciagniete z P3. Duza szansa ze bez plyty glownej nawet nie beda dzialac. Ale jak ktos lubi dlubac to moze i cos z tego wydlubie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: Rurek »

pawelsky pisze:Duza szansa ze bez plyty glownej nawet nie beda dzialac. Ale jak ktos lubi dlubac to moze i cos z tego wydlubie.
Ale jest też szansa że wpadnie to w ręce Miś'ia :-) A wtedy DJi ma pozamiatane 8-) 8-) 8-) tak jak było to chwilę temu ze inżynierią wsteczną w przypadku dorobienia protokołu do Miśiowego OSD :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: pawelsky »

Rurek pisze:Ale jest też szansa że wpadnie to w ręce Miś'ia :-) A wtedy DJi ma pozamiatane 8-) 8-) 8-) tak jak było to chwilę temu ze inżynierią wsteczną w przypadku dorobienia protokołu do Miśiowego OSD :-)
Z protokolem do danych jest prosciej, tu nie bedzie problemu (logi juz mam czesciowo obcykane), gorzej z video bo jesli nie uzywaja czegos w miare standardowego to moze byc ciezko sie przypiac...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: ghambit »

U mnie na płycie pady nie są opisane ale jak kolega pawelsky pokazał na zdjęciu do esc idzie pwm, wiec całą płytę można by przełożyć do innego latadła na własnych esc. To tyle z teorii, pytanie brzmi kto poświęci swojego P3 w imię nauki :)

Z chęcią kupiłbym rozbitka bez gimbala właśnie dla takich testów ale jak na złość jeszcze takiego na allegro nie znalazłem :p
A może znajdzie się ktoś chętny na gimbala z kamerą do wersji advanced ? I ktoś inny do samego radia ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: Rurek »

płytę główną masz na ebaju za 350$ 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: ghambit »

Ale bez lightbridga nie będzie działać wiec wolałbym kupić nowego advance i podzielić, myślę że po sprzedaży baterii kamery z gimbala i radia i obudowy wyjdzie taniej na eksperymenty.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: pawelsky »

ghambit pisze:U mnie na płycie pady nie są opisane ale jak kolega pawelsky pokazał na zdjęciu do esc idzie pwm, wiec całą płytę można by przełożyć do innego latadła na własnych esc.
Moze nie byc tak latwo, bo oprocz PWM ida jeszcze dane (ponizej przyklad z logow dla jednego z ESC).

Kod: Zaznacz cały

     32 ESC0 link up
     34 esc alive info = 0xf

     82 ESC0 version: Protocol = [V1.0] Hardware = "WM320_FOC_V4" 
     82 Loader   = [V00.00.01.01] 
     82 Firmware = [V01.07.00.00] 
Pytanie czy tylko przy inicjalizacji, czy tez kontrolery ESC gadaja w druga strone podczas pracy (i sa np. w stanie wykryc nieprawidlowosci w pracy silnika)
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: DJI Lightbridge phantoma 3 podłączenie pod naze v2

Post autor: JR65 »

pawelsky pisze:
JR65 pisze:Jak duże jest to pudełko które wkładamy do modelu nie widzę wymiarów i co to jest te dwa punkty u góry wyglądające jak Joystiki w aparaturze jakieś przyciski czy co?
Widze ze kolega sredno ogarniety w temacie P3 ;) - to sonar i kamera od pozycjonowania.

Nie spodziewaj sie ze kupisz kompletny link HD. To sa po prostu czesci wyciagniete z P3. Duza szansa ze bez plyty glownej nawet nie beda dzialac. Ale jak ktos lubi dlubac to moze i cos z tego wydlubie.
W ogóle P3 widziałem na zlocie interesuje mnie głównie sam link Video HD na eksperymenty nie mam czasu więc raczej sobie odpuszczę

no proszę sonar i kamera do pozycjonowania ciekawe rozwiązanie

trzeba będzie jeszcze poczekać lub kupić link za 4500zł

A same pionierskie rozwiązania linku HD ktoś testował
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: Jak podłączyć oryginalne radio od Phantom 3 pod naze v2

Post autor: speakerman »

Jakieś pomysły, opis pinów tasiemki lightbridge phantom 3??
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak podłączyć oryginalne radio od Phantom 3 pod naze v2

Post autor: Eman81krk »

Odgrzeje temat, szukam jakiejś alternatywy dla CONNEX AMIMON

http://aeromind.pl/produkt/transmisja-v ... la-dronow/

Miało by to siedzieć w Tali H500, czy taki LightBridge da się wykorzystać do takich celów?
http://www.drony.net/system-transmisji- ... -4ghz.html

Chyba że jest coś w podobnej cenie (tańsze) nadające się do transmisji HD do latadła?
kera99
Posty: 3
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 13:29
Lokalizacja: Edinburgh UK

Re: Jak podłączyć oryginalne radio od Phantom 3 pod naze v2

Post autor: kera99 »

Ogrzewanie
Mam masę gratów od ph3
Czy jest opcja wstawić własne esc i większe silniki?
Czy jest opcja zlinkować samą kamerę z ph3 do lb seryjnego nie od ph.?
W płytach głównych nie chcą wymienić esc i całe idą w śmieci.
Wywalają kamery które robią foty i kręcą film i ustawienia działają i gimbal pracuje ale nie ma podglądu.
Poprostu żal na to patrzeć i rozbierać dobre rzeczy dla paru części. Jak ktoś to ogarnie to normalnie ozłocę
dji s800 6s 15k naza v2
ODPOWIEDZ