Aktualizacja firmware Naza-M v2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: pawelsky »

Pojawila sie aktualizacja 4.04 do Nazy-M v2 (i wraz z nim nowy Assistant 2.40)

Zmiany nie sa dramatyczne (wg release notes):
Added Max Angular Rate settings for various propulsion systems.
Added H4-3D or H3-3D adjustment settings including gimbal gain, horizontal and vertical angle limits, and FPV mode.

Jest jednak jedna dodatkowa zmiana nie uwzgledniona na powyzszej liscie, a mianowicie zabezpieczenie przed uruchomieniem tego firmware na Nazie Lite. Firmware najwyrazniej sprawdza teraz numer seryjny i jesli wykryje takowy z Nazy Lite - nie uruchomi sie. Na oryginalnej v2 oczywiscie wszystko zadziala jak nalezy.

Uprzedzajac pytanie czy mozna podmienic numer seryjny w Nazie Lite na taki z Nazy v2, odpowiedz brzmi: nie, zostanie on odrzucony.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: MacPiston »

Jestem prawie pewien że za jakiś miesiąc będę cieszył się z tej wersji na mojej nazie lite. Już specjaliści coś wykombinują :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:Added H4-3D or H3-3D adjustment settings including gimbal gain, horizontal and vertical angle limits, and FPV mode.
Znaczy tak jak w PH2? No czas kurna najwyższy.... W Mydelnicy szło wszystko ustawić i banglało od kopa a w F330 z Nazą M musiałem kombinować ze spowalnianiem wyjścia od pochylania gimbala w konfiguracji eLeReSa.
pawelsky pisze:Uprzedzajac pytanie czy mozna podmienic numer seryjny w Nazie Lite na taki z Nazy v2, odpowiedz brzmi: nie, zostanie on odrzucony.
Jak znam ludzką pomysłowość to - jeszcze nie :mrgreen:

Czyli stary myk - dać coś co powoduje że ludzie będą chcieli zrobić upek (obsługa gimbala jak w PH2) a jednocześnie przyblokować Lite "farbowane" na M V2. Ciekawe jak szybko zajmie obejście tego...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: pawelsky »

MacPiston pisze:Jestem prawie pewien że za jakiś miesiąc będę cieszył się z tej wersji na mojej nazie lite. Już specjaliści coś wykombinują :)
Musze Cie zmartwic - jest to bardzo malo prawdopodobne. Zabezpieczenie tym razem zrobione jest w samym firmware - nie w Asystencie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: Verid »

Dlatego pewnie Pawelsky :mrgreen: albo inny spec zrobi za jakiś czas dongla który będzie wpinany między Nazę Lite a USB albo inne miejsce i który będzie prezentował dla FW numer Nazy M. Czy jakoś tak...

Oduczyłem się wątpić w ludzką pomysłowość. Szczególnie że parcie na temat jest niemałe...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Dlatego pewnie Pawelsky :mrgreen: albo inny spec zrobi za jakiś czas dongla który będzie wpinany między Nazę Lite a USB albo inne miejsce i który będzie prezentował dla FW numer Nazy M. Czy jakoś tak...

Oduczyłem się wątpić w ludzką pomysłowość. Szczególnie że parcie na temat jest niemałe...
Znajac metode (tak naprawde bardzo prosta) jaka poprzednio byl robiony upgrade bardzo watpie aby komukolwiek oplacalo sie w to bawic. Jest to stary kontroler, a nowe funkcje nie sa tak spektakularne aby oplacalo sie angazowac czas i energie w hackowanie samego firmware.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: Verid »

pawelsky pisze: Jest to stary kontroler, a nowe funkcje nie sa tak spektakularne aby oplacalo sie angazowac czas i energie w hackowanie samego firmware.
Wszystko prawda. Tylko jest jeszcze jeden aspekt który jest całkiem silny w tym konkretnym temacie - a przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Chęć utarcia nosa DJI że co by nie wymyślili to bypass się znajdzie. Oczywiście może się to okazać za mało by poświęcać wspomniany przez ciebie czas i energię na rozgryzanie tematu ale jeżeli nastąpi połączenie osoby lubiącej (i potrafiącej) "rozgryzać" z osobą nie przepadającą za polityką DJI to tak jak napisał MacPiston - posiadacze Lite długo nie będą czekać.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Wszystko prawda. Tylko jest jeszcze jeden aspekt który jest całkiem silny w tym konkretnym temacie - a przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Chęć utarcia nosa DJI że co by nie wymyślili to bypass się znajdzie. Oczywiście może się to okazać za mało by poświęcać wspomniany przez ciebie czas i energię na rozgryzanie tematu ale jeżeli nastąpi połączenie osoby lubiącej (i potrafiącej) "rozgryzać" z osobą nie przepadającą za polityką DJI to tak jak napisał MacPiston - posiadacze Lite długo nie będą czekać.
Mimo ogolnej niecheci do DJI nikt do tej pory nie grzebal w samym firmware badz tez bootloaderze (upgrade robiony jest w nieco inny sposob) i obawiam sie ze tak pozostanie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: Verid »

W najgorszym wypadku posiadacze Lite zostaną na tym etapie na którym do tej pory byli właściciele "eMki" - czas pokaże :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: rufffus »

A mnie zaciekawiło to "Max Angular Rate". Wszyscy (no może większość ale włącznie z DJI) twierdzili, że do dużych kopterów z dużym napędem wkładamy Wookonga albo A2. Aż tu proszę, update i mamy recommended settings dla E1200 na nazie. Taki setup chodził mi OK i bez update'u ale dobrze wiedzieć, że i samo DJI coś takiego dopuszcza/uskutecznia. A2 z Pro Plusem co prawda jest już w drodze ale dobrze wiedzieć takie info.

Obrazek
"Optymista i pesymista to osoby w gruncie rzeczy do siebie podobne. Obaj uważają, że świat stoi przed nimi otworem. Tyle, że pesymista zdaje się wiedzieć który to otwór."
Awatar użytkownika
blubencjusz
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2015, 15:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: blubencjusz »

Zakładka Advanced>Limits jest u Was? Czy u mnie jakiś błąd się wkradł ?
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: rufffus »

Hi all, the flight limits option will be added soon. Sorry for the inconvience.
http://forum.dji.com/thread-20478-1-1.html
"Optymista i pesymista to osoby w gruncie rzeczy do siebie podobne. Obaj uważają, że świat stoi przed nimi otworem. Tyle, że pesymista zdaje się wiedzieć który to otwór."
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: kola1971 »

No i zrobiłem upgrade... Chyba jednak jakiś bug się wkradł - error(80). Na razie DJI milczy (na forum, kilka osób tez ma ten sam problem).
Pozdrawiam - Grzegorz.
Awatar użytkownika
blubencjusz
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2015, 15:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: blubencjusz »

rufffus pisze:
Hi all, the flight limits option will be added soon. Sorry for the inconvience.
http://forum.dji.com/thread-20478-1-1.html
Już jest ta opcja w asystencie , trzeba go pobrać na nowo z strony i zainstalować.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Aktualizacja firmware Naza-M v2

Post autor: ghambit »

ghambit pisze:
pawelsky pisze:
ghambit pisze:szkoda że nie ma jeszcze "I" jak w wookongu
A probowales z ukrytego menu (kursor na Basic Gain Pitch a potem CTRL+Tab)?
Obrazek

Wartosci sie w GUI wprawdzie nie zmieniaja przy ustawianiu, ale moze kontroler jednak lyka te ustawienia?
Ooo JA! :D

Skąd ty masz tyle informacji hah!
Sprawdzę w weekend czy wprowadzone wartości zmieniają specyfikę lotu.
A więc ukrytę parametry których nie da się zapisać nie mają wpływu na FC a szkoda bo wookonga idealnie udało mi się ustawić na długolota.
Jednak Max Angular Rate pomaga i to bardzo z ustawieniami niestandardowych napędów. Quad który na nazie wcześniej latał średnio dzisiaj lata niemalże idealnie :)
ODPOWIEDZ