Naza bec

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Naza bec

Post autor: gazor »

Hejka.
Czy próbował ktoś zasilić Naze v2 z bec'a , a nie z pmu? :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czak45 »

Pewnie większość osób które zrobiły aktualizacje z LITE na v2.
Tak zrobiłem i tak mam. Działa.
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

A co podpinasz do żółtego ? Mam na nim 1,5V
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

czak45 pisze:Pewnie większość osób które zrobiły aktualizacje z LITE na v2.
Po co mieliby to robic? Lite ma swoj wlasny VU, z ktorego jest zasilane. Nie potrzebujesz dodatkowego BECa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

gazor pisze:A co podpinasz do żółtego ? Mam na nim 1,5V
Nic, zolty sluzy do pomiaru napiecia baterii, bedziesz musial wylaczyc te opcje w Asystencie.
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Serdecznie dziękuję za pomoc :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czak45 »

pawelsky pisze:
czak45 pisze:Pewnie większość osób które zrobiły aktualizacje z LITE na v2.
Po co mieliby to robic? Lite ma swoj wlasny VU, z ktorego jest zasilane. Nie potrzebujesz dodatkowego BECa.
MAM podpięte to co nazywa się układem zasilania BEC

http://www.nastik.pl/nazam-lite-p-5372.html
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

czak45 pisze:MAM podpięte to co nazywa się układem zasilania BEC

http://www.nastik.pl/nazam-lite-p-5372.html
Tyle ze kolega pytal o zewnetrzny BEC a nie o oryginalne zasilanie Nazy.
modevil
Posty: 111
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 09:43
Lokalizacja: Szwecja

Re: Naza bec

Post autor: modevil »

Odkopię temat żeby się upewnić, a komuś może się przydać. Jeśli coś się nie zgadza to proszę sprostować...

Odnośnie zasilania Nazy (czy to V2, czy Lite) z zewnętrznego, nieoryginalnego BECa - nie będzie oryginalnego PMU, ewentualnego GPSa podłącza się bezpośrednio pod EXP, zewnętrznego BECa podłączamy do X3. Czy można by ewentualnie podłączyć BECa pod któryś z nieużywanych wyjść na ESC np M5 lub M6? Tak się podłącza BECa np w CC3D.

A przy okazji - NAZA nie ma problemów przy braku LEDa? Pomijając kwestię braku sygnałów wizualnych dla latacza to po konfiguracji w asystencie można LEDa odłączyć?
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naza bec

Post autor: pilot »

modevil pisze:...A przy okazji - NAZA nie ma problemów przy braku LEDa? Pomijając kwestię braku sygnałów wizualnych dla latacza to po konfiguracji w asystencie można LEDa odłączyć?
Możesz odłączyć, LED służy tylko do wizualizacji pracy i bez niego NAZA też działa. Oczywiście mowa o LED bez BECa czyli v2 lub Lite w nowej odsłonie.
Pozdrawiam
Krzysiek
modevil
Posty: 111
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 09:43
Lokalizacja: Szwecja

Re: Naza bec

Post autor: modevil »

pilot pisze:Możesz odłączyć, LED służy tylko do wizualizacji pracy i bez niego NAZA też działa. Oczywiście mowa o LED bez BECa czyli v2 lub Lite w nowej odsłonie.
Dzięki, szkoda miejsca na LEDa i na PMU. Napięcie poda telemetria, GPSa nie mam, w manualu NAZĄ nie latam, więc LED nie musi mnie informować o flight mode ;-) Jako BECa wrzucę flyduino 3A mini UBEC (na wejście X3).
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza bec

Post autor: pawelsky »

modevil pisze:LED nie musi mnie informować o flight mode ;-)
LED informuje tez o wszelakich bledach, wiec latanie bez niego jest troche ryzykowne. Szczegolnie ze wazy 10g i zajmuje tyle miejsca co nic...
modevil
Posty: 111
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 09:43
Lokalizacja: Szwecja

Re: Naza bec

Post autor: modevil »

pawelsky pisze:
modevil pisze:LED nie musi mnie informować o flight mode ;-)
LED informuje tez o wszelakich bledach, wiec latanie bez niego jest troche ryzykowne. Szczegolnie ze wazy 10g i zajmuje tyle miejsca co nic...
Spora część informacji przekazywanych przez LEDa dotyczy sygnału GPSa, flight mode, niskim napięciu, FailSafe - informacje kompletnie nieprzydatne przy lotach FPV z goglami na nosie (i do tego bez GPSa jak w moim przypadku)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza bec

Post autor: pawelsky »

modevil pisze:Spora część informacji przekazywanych przez LEDa dotyczy sygnału GPSa, flight mode, niskim napięciu, FailSafe - informacje kompletnie nieprzydatne przy lotach FPV z goglami na nosie (i do tego bez GPSa jak w moim przypadku)
A takze o niewycentrowanych drazkach, bledach IMU, warmupie, zle skalibrowanym nadajniku czy problemach z linkiem. Zrobisz jak uwazasz, ale dla mnie argument ze dynks 25x25x7mm ktory wazy 13g zajmuje za duzo miejsca jest lekko naciagany ;)
GrzegorzG
Posty: 27
Rejestracja: środa 21 paź 2015, 13:18
Lokalizacja: Malczyce

Re: Naza bec

Post autor: GrzegorzG »

Witam. W instrukcji do nazy m v2 jest opis do PMU; "Jeżeli PMU ma dostarczać prąd dla serwo-mechanizmów wykorzystaj oddzielne źródło zasilania. W przeciwnym razie może to powodować, uruchomienie zabezpieczeń i reset urządzenia".
W moim przypadku moduł musi zasilać nazę m v2, ponieważ regulatory które posiadam w tarocie 690 nie mają wewnętrznego beca - są opto. Czy to znaczy, że muszę dostarczyć inne zasilanie do modułu niż z głównego aku by zasilić nazę, czy nie? Jak to zrozumieć i rozwiązać ? Zaznaczę, że mój tarot nie będzie posiadał żadnego gimbala i kamery. Dz i pozdrawiam
ODPOWIEDZ