naza m lite upgrade na v2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: MrOwA »

Gainy?

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: kaktus »

Tak to jest jak się coś robi pierwszy raz okazało sie że nie wpisałem że mam kompas 20cm wyżej nie oscyluje już ale nadal sie wywraca to pewnie gainy ale już mam dość po 6 dzwonkach widzę że zrobiłem mocną ramę straty 3 śmigła . Poza tym ma spory dryf zwisie odpływa nawet 1,5 metra czasami przy max wznoszeniu wygina go lekko po sekundzie prostuje się nie wiem czy to można wyregulować . Przy spokojnym lataniu bardzo stabilny robi wrażenie ale strach mu dokopać .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: matulekpl »

GAINY ustaw.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
dawjas
Posty: 37
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 17:02
Lokalizacja: malbork

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: dawjas »

Czy można po upgrade lite na v2 4.04 zrobić aktualizacje np. do wersji 4.06 bez obawy że już więcej nazy nie odpale?
***Beta 1400- EasyGlider- F450_naza lite/v2- turnigy x9- eleres max-FPV 5.8Ghz- xiaomi yi***
^Flying in the sky^
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

dawjas pisze:Czy można po upgrade lite na v2 4.04 zrobić aktualizacje np. do wersji 4.06 bez obawy że już więcej nazy nie odpale?
Mimo iz jest to technicznie wykonalne mozesz przyjac ze nie mozna bo i tak nie zadziala (i nie radze probowac)
dawjas
Posty: 37
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 17:02
Lokalizacja: malbork

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: dawjas »

pawelsky pisze:
dawjas pisze:Czy można po upgrade lite na v2 4.04 zrobić aktualizacje np. do wersji 4.06 bez obawy że już więcej nazy nie odpale?
Mimo iz jest to technicznie wykonalne mozesz przyjac ze nie mozna bo i tak nie zadziala (i nie radze probowac)
Ale teorytycznie po upgrade jest to v2 więc bez problemów teoretycznie można z nią robić to samo co z oryginalną v2. Czy nie?
***Beta 1400- EasyGlider- F450_naza lite/v2- turnigy x9- eleres max-FPV 5.8Ghz- xiaomi yi***
^Flying in the sky^
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

dawjas pisze:Czy nie?
Nie.
Jakimiuczek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 21:20
Lokalizacja: Łosice

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Jakimiuczek »

Jestem właśnie po pierwszym locie po upgrade lite do V2, czyli wgranie softu 4.02 i nie o sam lot tu chodzi tylko o start,stabilność i lądowanie. Nastąpiła diametralna poprawa! Heksa startuje prościutko jak po sznurku i zawisa w powietrzu jak zamurowana ;-). Ostatnie starty jeszcze na lite z dołożonym gimbalem i kamerką czyli po dojściu pewnego obciążenia były udręką! Teraz to czysta przyjemność i nie wygląda przy starcie na to że nie umiesz latać :roll:. Z zauważalnych zmian zmieniły się sekwencje led i dłużej szuka satelit co za tym idzie dłużej czekałem na ''zamryganie na zielono''
Tak że jeśli ktoś ma lite i waha się z aktualizacją to z czystym sumieniem polecam ten zabieg.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: mrozilla »

1) Jaka może być przyczyna tego, że w trybie Manual przy starcie wywraca się na jeden bok, w trybie Atti i GPS startuje bardzo płynnie i równo, a w powietrzu wisi i trzyma pozycję.
2) Czasami potrafi się w powietrzu zatrzęść nie wiem czy to korekcja wiatru czy coś innego, bo w miarę mocno wiało.
3) I jeszcze jedno pytanie odnośnie łapania Fixa, zdarzało się, że łapał w 3-5 minut, ale ostatnio po 8 minutach ciągłego migania na czerwono dołączyłem i podłączyłem Nazę i po około 15 minutach zaczęła migac jedna czerwona i dopiero w powietrzu złapało wszystkie satelity, dlaczego to tak długo trwało? Czy nadmiar kabla GPS lepiej jest puścić jakoś luzem czy tam jak mam obecnie skrócony w kółko i ściśnięty opaską zaciskową?
chudysid
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 17:23
Lokalizacja: Łódź

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: chudysid »

Cześć, mam problem chciałem zaktualizować m-lite przerobionego na V2 przez program . I ocywiście przestało działać , w necie znalaazłem poradnik żeby połaczyć f1 i f2 kablem serwo , zainstalować asystenta od m-lite , połączyć i zrobić downgrade do m-lite , tyle że za kazdym razem wyskakuje niepowodzenie , macie jakieś pomysły??
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: matulekpl »

a co się dokładnie stało się?:)
bo ciężko pomóc w tego typu podejściu: "Panie mechaniku, no nie działa auto..." ;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

chudysid pisze:I ocywiście przestało działać
Tak samo z siebie?
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: kwak »

Ja rozumiem to tak że m-lite przerobiona na V2 zdechła po aktualizacji prawdopodobnie najnowszym firmawre od V2 (o ile taka aktualizacja jest mozliwa)

pisane z tel.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: mrozilla »

Ogólnie spotkałem się z błędem po aktualizacji ale Naza działa i łączy się bez problemu pomimo właśnie błędu na sam koniec procesu. W dodatku można wrócić ponownie do wersji V1.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Adasko »

czy po upgrejdzie musze robic kalibracje fc
mam mocno zabudowana i nie chce mi sie wyciagac z koptera
a od ostatniego razu jak robilem upgrejda w innej Nazie lite
minelo zbyt duzo czasu i ne pamietam
ODPOWIEDZ