naza m lite upgrade na v2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:To sprawdz jeszcze w services.msc czy nie masz przypadkiem uruchomionej uslugi "Usługa publikowania w sieci WWW"
Jedyna usługa publikowania jaką znalazłem to "Usługa publikowania nazw komputerów PNRP", tej co napisałeś nawet nie widać...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Jedyna usługa publikowania jaką znalazłem to "Usługa publikowania nazw komputerów PNRP", tej co napisałeś nawet nie widać...
Dziwne. A posortowales uslugi po nazwie? Bo sa w dosc chaotycznej kolejnosci i latwo cos przeoczyc...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:A posortowales uslugi po nazwie?
Pierwsze co zrobiłem to posortowałem, inaczej można się pogubić.
No bardzo dziwne, do tej pory nie spotkałem się z takim problemem że nie chce zassać aktualizacji.

Edit: załatwiłem od znajomego lapka z winXP więc jutro spróbuję.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Pierwsze co zrobiłem to posortowałem, inaczej można się pogubić.
No bardzo dziwne, do tej pory nie spotkałem się z takim problemem że nie chce zassać aktualizacji.
Wprawdzie Lite nie mam pod reka, ale sprawdzilem "na sucho" i wszystko wyglada OK.

A zalogowany w Asystencie jestes?

Jeszcze jedna rzecz ktora mozesz sprawdzic to sprobowac pobrac standardowy firmware Lite bez odpalonego updatera.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:A zalogowany w Asystencie jestes?
Oczywiście że tak, kiedyś walczyłem z aktualizacją i problemem było nie zalogowanie się.
pawelsky pisze:Jeszcze jedna rzecz ktora mozesz sprawdzic to sprobowac pobrac standardowy firmware Lite bez odpalonego updatera.
Softu pobrać nie chce ale jest informacja "No Updates!" więc komunikuje się z serwerem aktualizacji dji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Softu pobrać nie chce ale jest informacja "No Updates!" więc komunikuje się z serwerem aktualizacji dji.
Niekoniecznie, ale mozna to latwo sprawdzic (jesli lubisz ryzyko) poprzez zresetowanie firmware przez zwarcie F1 i F2. Jesli pobierze znaczy ze komunikacja dziala. Jesli nie, masz jakis grubszy problem z lacznoscia.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:Niekoniecznie, ale mozna to latwo sprawdzic (jesli lubisz ryzyko) poprzez zresetowanie firmware przez zwarcie F1 i F2.
Ryzyko lubię ale na swoim sprzęcie tylko eksperymentuję, ten jest kolegi z lotniska więc wolę nie ryzykować uwalenia ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

Jakby ktos chcial sobie zaktualizowac Lite do v4.06, ew. zmienic FW w kontrolerze od Phantoma 2
https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=38250347

Obrazek
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: mrozilla »

Faktycznie da się odczuć jakieś zmiany w porównaniu z dotychczas dostępnym softem V2 na Lite, jest jakaś lista zmian? Również czy nikt nie zaobserwował na wersji 4.06 jakiś niepokojących zachowań?

Edit.
Na pytanie odnośnie zmian sam odpowiem ponieważ udało mi się znaleźć changelog w sieci na forum phantompilots.com, ale są one też dostępne na stronie DJI:
"A new firmware update(V4.04) is now available for Naza - M

What’snew?

Firmware
- Added Max Angular Rate settings for various propulsion systems.
- Added H4-3D or H3-3D adjustment settings including gimbalgain, horizontal and vertical angle limits, and FPV mode.

Assistant Software
- Added Max Angular Rate settings and H4-3D (or H3-3D) adjustment settings to support the firmware upgrade.
- H4-3D or H3-3D adjustment settings include gimbal gain, horizontal and vertical angle limits, and FPVmode.

Manual
- Recommended parameters for the Max Angular Rate.

Notes:
NAZA-M firmware v4.04 and Assistant software v2.40 are only supported by v1.14 or later H4-3D (or H3-3D) firmware.


A new firmware update (V4.06) is now available for NAZA-M.

What’s new?

Improved hardware compatibility.

Fixed error message window prompts occasionally when setting default gain value or updating firmware."

Niestety jeżeli chodzi o wgranie go nie wiem czy muszę odłączać wszystkie przewody zostawiając podłączone tylko niezbędne do wgrania FW, czy mogę zostawić tak jak jest to obecnie wszystko podłączone i działa jedynie mostkując pin F1 i F2, czy w ogóle zostawić podłączoną tak jak obecnie stronę od A do X3, a jedynie rozłączyć od M1 do F2 mostkując tylko dwa piny?

EDIT - scalenie

Czy firmware 4.06 wprowadza ograniczenia lotu w określonych strefach, czy w tym przypadku nie ma i już nie będzie takich ograniczeń i tylko urządzenia DJI które korzystają z DJI GO APP po aktualizacji otrzymują taką "funkcjonalność"?
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: mrozilla »

Nikt nie zainstalował wersji 4.06? Może jakieś spostrzeżenia, opinie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

mrozilla pisze:Może jakieś spostrzeżenia, opinie?
A moze laskawie wyszukiwarki uzyjesz?
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: mrozilla »

Tak też zrobiłem i poza jednym zagranicznym forum nie ma informacji na ten temat, dlatego pytam, może ktoś zainstalował ale nic na ten temat od tak po prostu nie napisał ale widząc pytanie może użytkownikom Naza Lite z FW 4.06 zechce się podzielić opinią.
ODPOWIEDZ