naza m lite upgrade na v2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Marcin81
Posty: 10
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 11:04
Lokalizacja: Kalisz

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Marcin81 »

Dziękuję za podpowiedź! Myślę, że nie mam starego kompa.... ale mam możliwość sprawdzenia na nowym, lecz pojawia się kolejny problem, który nazywa się Windows 10. Niemniej jednak sprawdzę i dzięki! Dziś spędziłem dużo czasu na kombinowanie bezskuteczne i schylam się do kupna np. http://allegro.pl/kontroler-naza-dji-ph ... 48664.html Tylko na sterowniku widnieje napis Phantom, a nie Naza... i mam teraz kolejne schody :/ Czy to to samo?
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: baxter321 »

Wydaje mi sie ze na Win10 nie pójdzie ten program do aktualizowania (ale nie jestem pewien). Ja mialem win 7 .
Ten kontroler phantoma to w sumie naza v2 i mozna za pomoca asystenta do phantowa wlaczyc tam tryb M-naza (jakos tak).
Ja osobiscie odradzam Tobie kupno takiego kontrolera bo poprostu nie ma to sensu skora juz masz Naze Lite.
Naprawde nie zrazaj sie ze teraz nie udaje Ci sie jej zaktualizowac. Ja tez tak mialem.... moja naza lite przelezala w pudelku ze 2 miesiace. Myslalem w miedzyczasie o sprzedaniu , wyslaniu komus do upgradu albo kupno oryginalu :D ... poprostu popróbuj na roznych kompach. Te "runtime error" napewno maja cos wspolnego z hardwerem kompow (cos z obsluga C++ - chyba)
Próbuj gdzie sie da (praca, szkola, koledzy) , polutuj sobie zlaczke do zasilaniaz pakietu i nos ze soba modul Nazy z Pmu i ledem oraz kabelkiem mini usb no i pakiet. Ja tak robilem :) i na innych kompach plik naza_upgrade zadzialal ale nie sfinalizowalem aktualizacji bo nie bylem zarejestrowany.
A tez zajelo mi to czasu zanim do tego doszedlem. Wkoncu wszystko sie udalo i mam naze lite-V2 :)
Badz cierpliwy i poprostu kombinuj bo musi zadzialac :)
Marcin81
Posty: 10
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 11:04
Lokalizacja: Kalisz

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Marcin81 »

Dzięki za dobre słowo. Jutro podejmuję kolejny dzień "walki". Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: matulekpl »

Ja robiłem na win10 i poszło:) ale jak to nie pamietam...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Marcin81
Posty: 10
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 11:04
Lokalizacja: Kalisz

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Marcin81 »

Dziękuję za pomoc. U mnie nie poszlo na Windows 10, Windows 7, a na XP :) Najstarszym komputerze w domu. Nie sądziłem, że jeszcze się przyda :)
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: baxter321 »

Czyli loteria z tymi kompami :)
Wiec juz udalo Ci sie zaktualizowac do V2?
Musiales sie rejestrowac?
Jak ogolne wrazenia i dzialanie Nazy?
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: kwak »

Po upgrade quad sam lata :)

pisane z tel.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Marcin81
Posty: 10
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 11:04
Lokalizacja: Kalisz

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Marcin81 »

Zawsze latałem bez GPS i kompasu i zawsze był problem z okiełznaniem maszyny. Teraz sprawa się uprościła ZNACZĄCO :) Latam modelami rc kilkanaście lat, ale latanie "żyrandolem" jakoś mnie zniechęciła.... teraz lata mi się jak zwykłym trenerkiem :) Tak, mam obecnie V2 i widzę różnicę na plus. W końcu działa iOSD i PMU V2 no i GPS pod PMU podłączony. Dziękuję bardzo Wam jeszcze raz za pomoc!!! :)
nakon1
Posty: 10
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 12:48

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: nakon1 »

Witam was serdecznie nie wiem czy jeszcze kogoś to zainteresuje, ale robołem wczoraj up z naza lite do naza v2 i o to moje spostrzeżenia.
Nadzień dobry problem z komunikacją z windows 10. po poszukiwaniach rozwiązany chodzi o sterownik nazy (Menadżer urządzeń port com.. powinno być tam opis DJI naza....) trzeba go na siłę zainstalować w systemie no ale ruszyło.
1 uruchamiamy Naza-upgrade_1.0.1.exe potem asystenta DJI NAZAM Lite Assistant 1.00 i wyskakuje okienko do instalacji (oryginalne pmu Lite ). kilka sekund i ok.
2. Próbowałem uruchomić na oryginalnym pmu z lite asystenta DJI NAZAM Assistant_2.40 i nic z tego, dopiero podmianka pmu na pmu v2 rozwiązuje problem i wszystko śmiga.
Wiec według moich obserwacji potrzebne jest pmu v2 do korzystania z nazy v2.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

nakon1 pisze:Wiec według moich obserwacji potrzebne jest pmu v2 do korzystania z nazy v2.
Nie jest potrzebne. PMU od v2 potrzebujesz jedynie jesli chcesz korzystac z urzadzen podpietych do CAN bus (iOSD, Datalink, BT).
nakon1
Posty: 10
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 12:48

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: nakon1 »

Czy można przeprowadzać dalej aktualizacje, które podpowiada asystent 2.40
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

nakon1 pisze:Czy można przeprowadzać dalej aktualizacje, które podpowiada asystent 2.40
Nie
Funfel
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 01:00
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Funfel »

Dzień dobry
Mam nazę m lite z diodą osobno i po podłączeniu lipola działa normalnie, dioda się świeci. Natomiast gdy podpinam USB to dioda wyłącza się, nie wiem czy tak ma być.
Problemem jest to, że gdy włączam NAZAM lite assistant 1.0 to po pierwsze muszę kliknąć skip bo samo się nie włącza a po drugie nie ma okna z aktualizacją.
Krótki filmik który pokazuje o co chodzi https://youtu.be/BPaXY_lApww
Ostatnio zmieniony niedziela 24 lip 2016, 17:37 przez Funfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

Funfel pisze:Mam nazę m lite z diodą osobno i po podłączeniu lipola działa normalnie, dioda się świeci. Natomiast gdy podpinam USB to dioda wyłącza się, nie wiem czy tak ma być.
Problemem jest to, że gdy włączam NAZAM lite assistant 1.0 to po pierwsze muszę kliknąć skip bo samo się nie włącza a po drugie nie ma okna z aktualizacją.
Krótki filmik który pokazuje o co chodzi
Po pierwsze filmik jest prywatny.
Po drugie - zrobiles aktualizacje do v2?
Funfel
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 01:00
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Funfel »

pawelsky pisze:
Funfel pisze:Mam nazę m lite z diodą osobno i po podłączeniu lipola działa normalnie, dioda się świeci. Natomiast gdy podpinam USB to dioda wyłącza się, nie wiem czy tak ma być.
Problemem jest to, że gdy włączam NAZAM lite assistant 1.0 to po pierwsze muszę kliknąć skip bo samo się nie włącza a po drugie nie ma okna z aktualizacją.
Krótki filmik który pokazuje o co chodzi
Po pierwsze filmik jest prywatny.
Po drugie - zrobiles aktualizacje do v2?
Poprawiłem filmik;
Właśnie o to chodzi że w naza asistent nie ma okna upgradu
ODPOWIEDZ