Naza V2 + Turnigy 9X - failsafe przestał działać

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Po zaniku sygnału następuje zanik pulsów, np. multiiwii interpretuje to jako FS.
Używam tego rozwiązania w moim Mini-Hkładzie.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

W takim razie dlaczego naza przestała rozpoznawać brak impulsów. Chyba że odbiornik nawalil
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

darrrrek pisze:Bede wdzięczny za taki test jak się znajdzie chwila czasu :)
Po wylaczeniu radia znika sygnal na wszystkich kanalach za wyjatkiem 4 i 5 ktore trzymaja ostatnia wartosc. Byc moze to myli Naze.

Obrazek
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

W końcu znalazłem czas, żeby pokombinować z tym failsafe. U mnie zgodnie z tym co podesłał pawelsky na wszystkich kanałach (oprócz 4 i 5) znika sygnał po wyłączeniu nadajnika. Naza mimo wszystko pamięta ostatnie wartości, nawet jak odepnę kable sygnałowe z 4 i 5 kanału. Z tego co zauważyłem to 1/10 razy udało mi się włączyć failsafe gasząc nadajnik. Receiver Advanced Protection jest włączony. Soft najnowszy w Nazie, nie mam pomysłów, pozostaje się poddać z tym linkiem i zbierać na coś lepszego.

Dzięki i Pozdrawiam
darosw86
Posty: 43
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 11:32
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darosw86 »

Jest ktoś na forum kto ma Naze i Turnigy 9x ??? mam podobny problem jak autor tematu i wygląda na to, że przestało działać po aktualizacji softu nazy.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Jest na to rada, wystarczy zamontować jakiś normalny link rc, spokojnie wystarczy frsky do latania wokół nogi, jeżeli coś więcej to tylko eleres. ;-)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
darosw86
Posty: 43
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 11:32
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darosw86 »

mknet pisze:Jest na to rada, wystarczy zamontować jakiś normalny link rc, spokojnie wystarczy frsky do latania wokół nogi, jeżeli coś więcej to tylko eleres. ;-)
A co lepsze FRSKY czy Spectrum Dx6i ?? :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

darosw86 pisze:
mknet pisze:Jest na to rada, wystarczy zamontować jakiś normalny link rc, spokojnie wystarczy frsky do latania wokół nogi, jeżeli coś więcej to tylko eleres. ;-)
A co lepsze FRSKY czy Spectrum Dx6i ?? :)
DX6i to kompletna aparatura a Tobie potrzebny jest tylko modul nadawczy i odbiornik ($200 vs $50).

Chyba ze nie lubisz sie bawic w modyfikacje, to wtedy Taranis ;)
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

mknet pisze:Jest na to rada, wystarczy zamontować jakiś normalny link rc, spokojnie wystarczy frsky do latania wokół nogi, jeżeli coś więcej to tylko eleres. ;-)
Czyli wystarczy dołożyć do 9x zestaw frsky i będzie failsafe? Ogólnie zastanawiam się nad zakupem 9x lub 9xr. Niezależnie co wybiorę, włożę tam frsky. Warto więc dopłacać do 9xr?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

robak56 pisze:Ogólnie zastanawiam się nad zakupem 9x lub 9xr. Niezależnie co wybiorę, włożę tam frsky. Warto więc dopłacać do 9xr?
9xr (bez nadajnika i odbiornika, ktore i tak beda Ci niepotrzebne bo zmieniasz na FrSky) jest akurat tanszy od 9x.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ware_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... dule_.html

Zdecydowanie warto wziac 9xr zamiast 9x bo ma np. od raza zaladowany lepszy soft, wbudowany port do podlaczenia porogramatora, podswietlenie, etc.
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

Nawiązując do tematu dziwna sprawa, że Naza nie rozpoznaje braku sygnału na kanałach odbiornika. Analizowałem kilka innych FC i każdy z nich przy braku sygnałów z odbiornika przechodzi do FS.
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

Ja sobie poradzilem w ten sposób. Ustawilem na przełączniku trojpozycyjnym failsafe. Następnie w odbiorniku to samo ze wysła te pozycje do NAZy. Mam 9XR z wgranym Taranisem a odbiornik to D8RII Plus. Ten odbiornik daje sie ustawic - jak każdy inny zresztą - na failsafe. Jak wyłączam nadajnik to mam to o co chodzi.

MarekP

2.3 Setting failsafe

Failsafe is a useful feature in which all controls move to a preset position whenever the control signal is lost for a period of time. D8R-II plus supports failsafe function for all channels.

Follow the steps below to set failsafe positions for each channel:
1) Bind the receiver first and turn on both the transmitter and the receiver;
2) Move the controls to the desired failsafe position for all channels;
3) Press briefly the F/S button on the receiver (less than 1 second). The transmitter module will make a long “beep”, indicating the failsafe position has been set in the receiver.
To disable the failsafe function, re-bind the receiver.
darosw86
Posty: 43
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 11:32
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darosw86 »

marekp pisze:Ja sobie poradzilem w ten sposób. Ustawilem na przełączniku trojpozycyjnym failsafe. Następnie w odbiorniku to samo ze wysła te pozycje do NAZy. Mam 9XR z wgranym Taranisem a odbiornik to D8RII Plus. Ten odbiornik daje sie ustawic - jak każdy inny zresztą - na failsafe. Jak wyłączam nadajnik to mam to o co chodzi.
Ja też mam failsafe na przełączniku trójpozycyjnym, ale to nie rozwiązuje problemu, że przy gaszeniu aparatury naza nie wchodzi w FS. Ty masz inny odbiornik niż ten o którym pisano w pierwszym poscie.
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

NAZA nie wie bo i skad ze nie ma zasiegu. W większości odbiorników jest tryb failsafe. W tym zestawie z postu na początku znalazłem:

? The submenu "FAILSAFE" The failsafe function to define what behavior the receiver should
adopt towards the servos when there is a breakdown of the emission beam. When the model
is flying, you can try to keep it there hoping that the loss of control will be brief and fleeting
or to drop it quickly so as not to lose. When working on the ground on the settings of your
device, I suggest you set the FAIL SAFE with the gas = 0 (as in the photo at right). If you
turn off the radio first inadvertently, it will avoid you see your plane take off or injure
yourself.
The failsafe function to define what behavior the receiver should adopt towards the servos.
? The submenu "TIMER" The TGY 9x has only one clock (or timer) that can start and stop at
will with the inter TRN (upper right rear).
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

marekp pisze:W tym zestawie z postu na początku znalazłem
Tylko w trybie PCM
ODPOWIEDZ