Naza V2 + Turnigy 9X - failsafe przestał działać

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Naza V2 + Turnigy 9X - failsafe przestał działać

Post autor: darrrrek »

Witajcie,

Jak zakupiłem quadcopter to failsafe działało na przełącznik oraz po zgaszeniu nadajnika. Teraz działa tylko na przełącznik, a jak zgasze nadajnik to pamięta ostatnie wartości.

Nadajnik to Turnigy 9X a odbiornik 9X8C V2 oraz Naza V2.

Failsafe przestało działać po przeniesieniu podzespołów (FC i odbiornik) z F450 do Tarota FY650. Wszystkie kabelki podłączone tak samo, nic nie ruszałem. Nie mogę się doszukać info jak w TG9X ustawić failsafe.

Będę wdzięczny za pomoc, czytałem wiele tematów, że ten link nie posiada failsafe ale jakim cudem to działało ??
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Nie mógł Ci działać failsafe z odbiornika, bo ten nie ma takiej funkcji. Jedyne, co mogło Ci działać to enhanced failsafe w nazie. Jeśli w asystencie uruchomisz tę funkcję to naza przechodzi w tryb failsafe jeśli przez jakiś czas nie odbiera żadnego sygnału z odbiornika. W aparaturze nic nie ustawisz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

Lehoo pisze:Nie mógł Ci działać failsafe z odbiornika, bo ten nie ma takiej funkcji. Jedyne, co mogło Ci działać to enhanced failsafe w nazie. Jeśli w asystencie uruchomisz tę funkcję to naza przechodzi w tryb failsafe jeśli przez jakiś czas nie odbiera żadnego sygnału z odbiornika. W aparaturze nic nie ustawisz.
Enhanced failsafe nie mozna wlaczyc/wylaczyc w Nazie. Jest wlaczone na stale (mozesz jedynie wybrac akcje jaka spowoduje). Wlaczyc mozna Receiver Advanced Protection ale on dziala nieco inaczej.
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

Receiver Advanced Protection jest u mnie włączone, ale nie mam pojęcia dlaczego nie przechodzi do FailSafe po zgaszeniu nadajnika.

Dorzucam kilka fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Allegro - darmowe galerie zdjęć
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Nie przechodzi bo odbiornik nie posiada Fail Safe o czym pisali Ci koledzy wyżej. I nigdy Ci to nie zadziała na tym odbiorniku i nie ma sensu dłużej drążyć tematu. Chcesz to zmień tor RC na inny który taką funkcję posiada.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Post autor: kornelitoo »

Czy przypadkiem failsafe nie powinno być skonfigurowane w czasie bindowania radia z odbiornikiem... ? Możesz wtedy ustawić gaz i pozycje przełączników np. trybu failsafe w momencie gdy nastąpi utrata sygnału.

EDIT: Przepraszam, ale nie doczytałem, że odbiornik nie posiada FS.
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

Panowie ale to działało i używalem w locie. Gasilem nadajnik a naza sama ladowala. Wszystko działało OK jak miałem ramę F450, później wszystko przenosiłem na ramę tarota i Failsafe przestał działać. Wiem, że ten link nie ma failsafe ale Naza jakos rozpoznaje, że odbiornik nie odbiora danych.

Pytanie czy są osoby posiadające Turnigy 9X + odbiornik 9X8C V2 i gdy zgaszą nadajnik to Naza im przechodzi w FailSafe??
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

meteor pisze:Nie przechodzi bo odbiornik nie posiada Fail Safe o czym pisali Ci koledzy wyżej. I nigdy Ci to nie zadziała na tym odbiorniku i nie ma sensu dłużej drążyć tematu. Chcesz to zmień tor RC na inny który taką funkcję posiada.
Przy wlaczonym RAP i ostatnim polazeniu drazkow innym niz srodek po 30 sekundach przejdzie ;)
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

pawelsky pisze:
meteor pisze:Nie przechodzi bo odbiornik nie posiada Fail Safe o czym pisali Ci koledzy wyżej. I nigdy Ci to nie zadziała na tym odbiorniku i nie ma sensu dłużej drążyć tematu. Chcesz to zmień tor RC na inny który taką funkcję posiada.
Przy wlaczonym RAP i ostatnim polazeniu drazkow innym niz srodek po 30 sekundach przejdzie ;)
Wcześniej jak gasiłem nadajnik to po dwóch sekundach Naza już miała tryb FailSafe i auto lądowanie :) No nic będę szukał dalej, na nowo wszystko ustawię w Nazie i może się uda.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

darrrrek pisze:
pawelsky pisze:
meteor pisze:Nie przechodzi bo odbiornik nie posiada Fail Safe o czym pisali Ci koledzy wyżej. I nigdy Ci to nie zadziała na tym odbiorniku i nie ma sensu dłużej drążyć tematu. Chcesz to zmień tor RC na inny który taką funkcję posiada.
Przy wlaczonym RAP i ostatnim polazeniu drazkow innym niz srodek po 30 sekundach przejdzie ;)
Wcześniej jak gasiłem nadajnik to po dwóch sekundach Naza już miała tryb FailSafe i auto lądowanie :) No nic będę szukał dalej, na nowo wszystko ustawię w Nazie i może się uda.
Ja bym jednak zmienil odbiornik na taki posiadajacy preset failsafe, albo nie podajacy zadnego sygnalu po utracie lacznosci.

Odradzalbym rowniez uzywanie RAP, gdyz w pewnych okolicznosciach moze spowodowac nagly wystrzal Twojego coptera w powietrze
https://www.youtube.com/watch?v=03VRozck72c

lub nieoczekiwane zatrzymanie (i ew. ladowanie/powrot do domu)
https://www.youtube.com/watch?v=Qjxas1d1pgc
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Pawelsky - oczywiście masz rację - to mnie powaliły się nazwy tych wszystkich ficzerów. Dawno nie zaglądałem do asystenta i to są efekty. Darrrrek - śmiem twierdzić, że każda z osób z wątku albo miała albo korzystała z Tgy9x, przynajmniej ma doświadczenia na tyle dużo, żeby mieć pewność, że takiej opcji nie ma z oryginalnym linkiem 9x...
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

Lehoo pisze:Pawelsky - oczywiście masz rację - to mnie powaliły się nazwy tych wszystkich ficzerów. Dawno nie zaglądałem do asystenta i to są efekty. Darrrrek - śmiem twierdzić, że każda z osób z wątku albo miała albo korzystała z Tgy9x, przynajmniej ma doświadczenia na tyle dużo, żeby mieć pewność, że takiej opcji nie ma z oryginalnym linkiem 9x...
W takim razie pewnie mi się to śniło, że wyłączenie nadajnika włączało FailSafe :)))))
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Darrrrek - z tym linkiem wszystko jest możliwe - ja miałem kiedyś takie cuda, że nie masz nawet pojęcia jak szybko wyrzuciłem oryginalny moduł i wsadziłem frsky. Być może miałeś to szczęście, że w Twoim przypadku odbiornik, jak tracił sygnał z aparatury, wysyłał jakąś dziwną kombinację sygnałów do nazy o przejściu w failsafe ;) Ja bym tego nie wykluczał. Na szczęście odbiornik się naprawił, jak go przekładałeś i potrząsłeś nim trochę i teraz możesz już latać bezpiecznie :D Tak na serio - to nie złośliwość do Ciebie tylko poważnie - nie ufałbym temu linkowi...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

darrrrek pisze:
Lehoo pisze:Pawelsky - oczywiście masz rację - to mnie powaliły się nazwy tych wszystkich ficzerów. Dawno nie zaglądałem do asystenta i to są efekty. Darrrrek - śmiem twierdzić, że każda z osób z wątku albo miała albo korzystała z Tgy9x, przynajmniej ma doświadczenia na tyle dużo, żeby mieć pewność, że takiej opcji nie ma z oryginalnym linkiem 9x...
W takim razie pewnie mi się to śniło, że wyłączenie nadajnika włączało FailSafe :)))))
Wala mi sie gdzies w gratach oryginalny odbiornik od T9X. Jak bede mial chwile zobacze na oscyloskopie co on tam podaje przy braku linka. O ile mnie pamiec nie myli byly to ostatnie wartosci, ale zdaje sie ze na jednym z kanalow (chyba throttle) byl jakis preset albo brak sygnalu.
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

pawelsky pisze:
darrrrek pisze:
Lehoo pisze:Pawelsky - oczywiście masz rację - to mnie powaliły się nazwy tych wszystkich ficzerów. Dawno nie zaglądałem do asystenta i to są efekty. Darrrrek - śmiem twierdzić, że każda z osób z wątku albo miała albo korzystała z Tgy9x, przynajmniej ma doświadczenia na tyle dużo, żeby mieć pewność, że takiej opcji nie ma z oryginalnym linkiem 9x...
W takim razie pewnie mi się to śniło, że wyłączenie nadajnika włączało FailSafe :)))))
Wala mi sie gdzies w gratach oryginalny odbiornik od T9X. Jak bede mial chwile zobacze na oscyloskopie co on tam podaje przy braku linka. O ile mnie pamiec nie myli byly to ostatnie wartosci, ale zdaje sie ze na jednym z kanalow (chyba throttle) byl jakis preset albo brak sygnalu.
Bede wdzięczny za taki test jak się znajdzie chwila czasu :)
ODPOWIEDZ