Naza v2 - jak uruchomic kalibracje kompasu !!!!!

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Naza v2 - jak uruchomic kalibracje kompasu !!!!!

Post autor: Be0wulff »

Pol dnia dzis probuje uruchomic kalibracje kompasu w Nazie v2. W asystencie suwak z trybami lotu dziala jak trzeba. Mam na 3 pozycyjnym switchu ustawione GPS-ATT-Manual. I takie tryby sie wlaczaja zgodnie z ruchami przelacznika. GPS widzi wiecej niz 6 satelit i mruga na zielono. Atti mruga czerwono zolto. Manual nie mruga wcale. Zaczynam pstrykanie w Manual - 7 -> 11 pstrykniec - koncze w GPS. Zaczynam w GPS - 7 -> 11 pstrykniec - koncze w Manual. Tak samo Gps - Gps. Potem probowalem Atti- GPS i GPS - Atti , manual ->atti i odwrotnie. Podpowiedzcie jakis trick prosze bo zaraz zjem ten kontroler ... ze złosci
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

zaczynasz od GPS I kończysz na GPS... I ma się zapalić pomarańczowa...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Post autor: kornelitoo »

Po prostu kilkukrotnie przełącz szybko między skrajnymi położeniami przełącznika, z życiem, bez zabawy ;) Od pozycji 0 czyli GPS do pozycji 2 Manual i z powrotem do GPS. Bez przerw po każdym pstryknięciu, nie zatrzymuj się na pozycji 1 ATTI.
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Be0wulff »

Pstrykalem szybko, pstrykalem wolno. Jak koncze w GPS to zapala sie zielona migajaca ...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

podłąćz się do komputera... I napisz czy wyskakują jakieś błędy. zrób kalibrację
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Post autor: kornelitoo »

Zrób kalibrację IMU.
zabq
Posty: 23
Rejestracja: piątek 17 paź 2014, 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: zabq »

Dji Phantom 2 Compass Calibration Procedure: http://youtu.be/t2hfclQAjcM
Powinno pomóc.
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Be0wulff »

Zrobilem. Basic i advanced. Teraz na stole w domu mam w GPS = 3x czerwony 2x zielony blysk. Zaczynam pstrykanie w gps robie 7 pstrykniec i koncze w gps. Zaczyna mrugac jak na początku.

Czy fakt ze mam przypietego do Nazy RagneLinka moze miec wplyw ?
A i jeszcze jedno -gdy podgladam jak jezdzi suwak wyboru trybu lotu to ten ruch jest plynny - przechodzi przez 2x fasilsafe podczas przelotu pomiedzy GPS a Manual. Wiec jesli szybko merdam przelącznikiem to w asystencie nie widac przejscia miedzy GPS a Manual tylko latanie gdzies pomiedzy. Dlatego probowalem zwolnic nieco pstrykanie zeby miec pewnosc ze Naza odczytala skrajne tryby.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 lis 2014, 18:37 przez Be0wulff, łącznie zmieniany 1 raz.
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Be0wulff »

Ten filmik jest swietny ale ja to dokladnie tak robie. Ten koles ruszyl przelacznikiem 5 razy i zolty sie poprostu wlaczyl. Ja nie moge uzyskac wlasnie zoltego koloru.
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Be0wulff »

Temat do zamkniecia.
Odkrylem w czym byl problem. Włączenie RangeLinka pomiedzy futabe a Naze powoduje ze naza nie rejestruje zmiany tryby lotu w takim tempie w jakim powinna. RangeLink musi jakos spowalniac przesył danych. Przełączyłem odbiorniki i odpiąłem RL na czas kalibracji i zadzialało od strzała.
Kalibracja zrobiona jak pogoda pozwoli testy w locie.
Awatar użytkownika
Towerek
Posty: 348
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2013, 15:07
Lokalizacja: Łask

Re: Naza v2 - jak uruchomic kalibracje kompasu !!!!!

Post autor: Towerek »

Czy kompa zawsze trzeba kalibrować prze lotem pomimo, że go nie używam podczas latania ... ?
Wyzwalacz zdalny do time laps (wszystkie aparaty) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=35318

"Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajkach zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"
ODPOWIEDZ