HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: Myszon »

satalax pisze:Witam serdecznie,
Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Czytałem wątek yaw drift tutaj na forum oraz kilka na zagranicznych, ponadto rozmawiałem z notgroove (pozdrawiam przy okazji) w sprawie jego pochylonych silników i muszę powiedzieć, że znalazłem rozwiązanie mojego yaw drift który notabene był gigantyczny około 2 do 4 metrów zmieniał mi pozycje.

Do rzeczy... Podejrzewałem, że któryś z silników lub nawet kilka mogą obracać się z inną prędkością obrotową. Kupiłem tachometr laserowy za 60zł i podłączyłem każdy z silników bezpośrednio do odbiornika pomijając naze. Sprawdziłem każdy z silników osobno na różnych prędkościach i spisałem dane do tabeli. Wyszło mi po 5 min pracy, że silnik numer 4 kręci się średnio o 300 obr mniej niż pozostałe. Średnia prędkość silników była na poziomie 9600 obr a ten kręcił się około 9300. Po wymianie tego silnika na inny, mój tarot 680 pro kręci się w kółko idealnie i dużo stabilniej lata niż poprzednio.

Mam nadzieję, że komuś tym pomogę.

Pozdrawiam

O którym yaw drifcie piszesz?
1. O tym że jak się ruszy yawem to driftuje?
2. Drift o którym pisał kolega speakerman "copter dryftuje w osi yaw"
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
LeWy2005
Posty: 101
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: 3city

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: LeWy2005 »

Ja się w moim quadzie poddałem, sprawdziłem wszystko co tylko możliwe, nawet poprzekładałem bebechy żeby wyeliminować jakiekolwiek podmuchy na sterownik czy zakłócenia elektromagnetyczne... jak dryfowało tak dryfuje dalej :)
Co ważne, tylko w trybie GPS, w pozostałych dwóch mogę sobie piruety kręcić i ani drgnie :/ Obstawiam winę FW, tak samo jak w przypadku A2 i układu X8... a DJI jak zwykle udaje że nic się nie stało i wypuszcza kolejne wersje swojego białego konika do robienia kabony... :evil:
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: notgroove »

Nie zapominaj że NAZA ma dokładność do 2.5m w poziomie więc taki dryf jest dopuszczalny.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
scalar
Posty: 161
Rejestracja: wtorek 10 maja 2011, 06:34
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: scalar »

u mnie też pojawił się problem, ale dopiero po aktualizacji NAZY Lite do NAZA V2. Wcześniej w trybie GPS obracał się wokół osi idealnie, teraz po aktualizacji jakby tracił stabilność i lekko cofa się do tyłu podczas całego obrotu. Sprzęt nie był modyfikowany podczas procesu upgradu.
pozdrawiam Tomek

trochę skromności
spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: spock66 »

Odkopuję trochę temat, czy problem dryfu po obrocie w YAW został jakoś rozwiązany? Jest to nieco wkurzające, mam jedną maszynę na Naza V2 i nawet 3x tańsze chińskie FC tak się nie zachowują...
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: notgroove »

Warto mieć silniki(ich ciąg) ustawione pod kątem do zewnątrz (wszelkie droższe ramy) lub wewnątrz (np. DJI Inspire).

Nawet A2 i WK miewa problem z dryfem wiec nie należy zapominać o wyważeniu modelu.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: Myszon »

No wykop spoko :-) Niestety hexe sprzedałem więc nie wiem czy w późniejszych (nowszych) wersjach firmware problem występuje, natomiast teraz mam równie duże quadro i dryfu nie ma ale to to było od początku wiadome że na quadro problem nie występuje. Problem czysto firmware'owy więc jeśli bardzo ci to przeszkadza to wgraj 2.02 i po problemie.
Pozdro!
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: spock66 »

Ja mam Octo w układzie hexy, za bardzo nie rozumiem jak można było tak spartolić stabilizację w trybie GPS. Przecież elektronika zna pozycję modelu i powinna zaraz kontrować jak ten zaczyna się przesuwać. Tak przynajmniej mam w FC za 300 zeta a nie za 1000. Zamiast dokonać downgrade firmware na jakieś przedpotopowe wykopaliska wykonam downgrade FC ;)
spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: HEXA NAZA V2 dryf po obrocie w osi Yaw

Post autor: spock66 »

Wgrałem najnowszy soft i cudownie problemy znikły, mimo że w opisie zmian nie widziałem żeby coś w tym zakresie poprawiali. W sumie chyba nigdy się do tego oficjalnie nie przyznali.
ODPOWIEDZ