Naza Lite - brak polaczenia z PC- Problem rozwiazany

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Deckard-x
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 22:47
Lokalizacja: Wonderland

Naza Lite - brak polaczenia z PC- Problem rozwiazany

Post autor: Deckard-x »

Witam,

Od ponad tygodnia nie moge sobie poradzic z Naza Light. Dzisiaj mam juz lekka zalamke bo wymienilem FCS z Ardu w ktorym sie przepalil reulator napiecia na Naza Light.

System jest zamontowany w rame Fy450, rygle podpiete oraz pakiet podlaczony. Problem jest jak wyczytalem z intrukcji z receiver poniewaz Naza mruga bardzo szybko na pomaranczowo. Juz drugi TX zakupiony ale sytuacja bez zmian. Czyli: podlaczam RX wg oznaczen ale Naza dalej swieci na pomaranczono oraz w asystencie nic nie pokazuje. Ogladam wszystkie tutoriale na stronie nazy ale nic nowego nie wnosza

Obecnie mam polecany na forum Orange RX http://www.ebay.co.uk/itm/OrangeRx-R615 ... 2c71d4b3d2

Jezeli ktos moze w tym temacie pomoc i ma doswiadcznie z Naza oraz Spectrum bede bardzo wdzieczny. Najchetniej jak bym porozmawial z kims przez telefon. Oczywiscie obiecuje za pomoc jakas dobra flaszczecze np belvedera :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 lut 2014, 14:40 przez Deckard-x, łącznie zmieniany 2 razy.
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Rygle to są w drzwiach :mrgreen:
A po drugie i ważniejsze ustaw end pointy a nie kupuj kolejnych odbiorników :-D
Masz zakres wychodzący poza odpowiednie wartości i dlatego włącza się FS

Było rano pisać to bym gdzieś podjechał, teraz to mnie nie ma do niedzieli, ale powinieneś dać radę sam :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Deckard-x
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 22:47
Lokalizacja: Wonderland

Post autor: Deckard-x »

zybyzy pisze:Rygle to są w drzwiach :mrgreen:
A po drugie i ważniejsze ustaw end pointy a nie kupuj kolejnych odbiorników :-D
Masz zakres wychodzący poza odpowiednie wartości i dlatego włącza się FS

Było rano pisać to bym gdzieś podjechał, teraz to mnie nie ma do niedzieli, ale powinieneś dać radę sam :)
Dzieki Ci odbry czlowieku za porade :)

Z tym RX to jak go kupilem zero dokumentacji bo oczywiscie z ebaya. Co do Orange RX jest nie wiele lepiej. Nie mam pojecia jak ustawic end pointy tak szczerze.
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

To choć napisz które to spektrum :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Deckard-x
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 22:47
Lokalizacja: Wonderland

Post autor: Deckard-x »

zybyzy pisze:To choć napisz które to spektrum :)
No dobra niech sie smieja - oczywiscie DX6i
Deckard-x
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 22:47
Lokalizacja: Wonderland

Post autor: Deckard-x »

zybyzy pisze:To choć napisz które to spektrum :)
Co ciekawe udalo mi sie zabindowac. Zreszta na poprzednim tez. RX reaguje teraz jak sie wlaczy oraz wylaczy radio ale Naza dalej nic
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Nie pisz posta pod postem bo dostaniesz ostrzeżenie :) a bindowanie z nazą ma mało wspólnego. Poszło PW
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Deckard-x
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 22:47
Lokalizacja: Wonderland

Post autor: Deckard-x »

zybyzy pisze:Nie pisz posta pod postem bo dostaniesz ostrzeżenie :) a bindowanie z nazą ma mało wspólnego. Poszło PW
Ok z tego co ustalilismy moja naza nie laczy sie komputerem. Widze w systemie jak podlaczam ze jest rozpoznawana przez widnowsa. Led na VU zmienia sie na zielony ale jak odpalam asystenta to nawt po 10 min czekania nadal nic i musze dac skip. Moze ktos bedzie wiedzial co robie nie tak chyba ze mam kolejnego bricka.
blantex
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:49
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

naza m lite

Post autor: blantex »

Witam, jestem tu nowy i od razu z problemem, mianowicie nie wiem jak ustawić end pointy w DX6i, dioda mróga cały czas na pomarańczowo, gdy podłączam pod kompa i próbuje coś zmienić wyskakuje mi please connect the controller. Proszę o pomoc/
Deckard-x
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 22:47
Lokalizacja: Wonderland

Re: naza m lite

Post autor: Deckard-x »

blantex pisze:Witam, jestem tu nowy i od razu z problemem, mianowicie nie wiem jak ustawić end pointy w DX6i, dioda mróga cały czas na pomarańczowo, gdy podłączam pod kompa i próbuje coś zmienić wyskakuje mi please connect the controller. Proszę o pomoc/
Mozesz miec dokladnie taki samo problem jak ja czyli RTFM :)

U mnie nie moglo sie polaczyc poniewaz probowalem do Nazy lite uzywac softu do Nazy2. Jak by co pisz na priv
kobusz
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 11 kwie 2013, 15:59
Lokalizacja: Kruszyn

Re: Naza Lite - brak polaczenia z PC- Problem rozwiazany

Post autor: kobusz »

Witam Szanownych Kolegów...
Nie mogę połączyć się z nazą lite ... po podłączeniu do pc zapala się zielona lampka i gaśnie po jakimś czasie... brak połączenia win 8.1
Z góry dzięki za podpowiedż... acha i jeszcze za Chiny ludowe nie chce wejść w terenie w tryb kalibracji...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Naza Lite - brak polaczenia z PC- Problem rozwiazany

Post autor: Verid »

Co do połączenia nie pomogę - podejrzewam kłopot ze sterownikami ale że nie mam Win8 i Lite też już nie to nie sprawdzę.
Jeżeli chodzi o drugi problem to był już kiedyś dyskutowany, takie wredoty się zdarzają:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&t=32600#p432700
Ten wredny...
ODPOWIEDZ