DJI iOS Ground Station BTU

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

codemaster
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 09:28
Lokalizacja: Kraków

DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: codemaster »

Ponieważ nie było takiego tematu, postanowiłem założyć post w ktorym będziemy rozpisywać się o tym jak lata się na DJI iOS GROUND STATION + BTU.

Obrazek

Kupiłeś, składasz, konfigurujesz, latasz, masz pytania / chcesz się podzielić opinią - pisz tu.
perfection is the key. s800 evo
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Kupiłem ale czekam na dostawę :) Mam na pewno dużo pytań , ale jedno mnie teraz nurtuje zasadniczo , pisałeś że można latać np bez aparatury , czy jest jakaś możliwość z tableta wyzwolenia migawki lub ruchu serwem w gimbalu przez ten moduł 2,4 na pokładzie , jeśli nei jak to najwygodniej rozwiązać ?
Marcinmos
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 13 paź 2013, 09:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcinmos »

Witam, mam 2 pytania:
1. Czy to zastępuje DJI iOSD?

2. GS chodzi na 2,4 Ghz, czy czasami nie koliduje z aparaturą 2,4?
Czy można przejąć kontrolę za pomocą aparatury. Opiszcie jak to jest.

3. Czy wymaga dodatkowego kanału RC do czegoś?
Pozdrawiam Marcin
-----------------------------------------------
DJI F550 ARTF, naza v2, zenmuse 3h-2d, mx 16, iosd, datalink 2,4 Groundstation Ipad, 5,8 txrx 1000mW.
Awatar użytkownika
xcichyx
Posty: 881
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 11:35
Lokalizacja: Piła

Post autor: xcichyx »

Marcinmos pisze:Witam, mam 2 pytania:
1. Czy to zastępuje DJI iOSD?

2. GS chodzi na 2,4 Ghz, czy czasami nie koliduje z aparaturą 2,4?
Czy można przejąć kontrolę za pomocą aparatury. Opiszcie jak to jest.

3. Czy wymaga dodatkowego kanału RC do czegoś?
Na chwilę obecną ciężko o odpowiedź na te pytania, bo znikoma ilość osób stosuje te systemy. Sam jestem ciekaw, ale informacji jak na lekarstwo :roll:
Pozdrawiam Daniel
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Marcinmos pisze:Witam, mam 2 pytania:
1. Czy to zastępuje DJI iOSD?

2. GS chodzi na 2,4 Ghz, czy czasami nie koliduje z aparaturą 2,4?
Czy można przejąć kontrolę za pomocą aparatury. Opiszcie jak to jest.

3. Czy wymaga dodatkowego kanału RC do czegoś?
1 . W pewnym sensie tak, bo podaje dużo informacji z lotu
2. Jeszcze nie mam także nie wiem
3. Podejżewam że do np wyzwolenia migawki albo ruchu gimbala .

Czekam z utesknieniem na tego datalinka juz 3 tyg. GS już wgrany w ipada wygląda to kozacko :-P
Marcinmos
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 13 paź 2013, 09:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcinmos »

A gdzie kupiłes i za ile?
Pozdrawiam Marcin
-----------------------------------------------
DJI F550 ARTF, naza v2, zenmuse 3h-2d, mx 16, iosd, datalink 2,4 Groundstation Ipad, 5,8 txrx 1000mW.
codemaster
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 09:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: codemaster »

Marcinmos, na ebaju.

Co do tych pytań.

1. NIE ZASTĘPUJE to iOSD, po to jest OSD żeby być OSD a GS to GS.

2. Nie koliduje, to nie analog jakiś czy konstrukcja 'sam sklepał' forumowicza - tylko produkt DJI. Przetestowany i sprawdzony. Generalnie ruch aparaturą w trakcie lotu , anuluje lot według AutoPilota(GS)

3. Ile kanałów tyle dodatkowych fukncji, to akurat się nie zmienia w przypadku GS.

Dla tych, którzy się łamią przed zakupem, facet fajnie tu opisuje zabawkę:
http://www.youtube.com/watch?v=hQxSoQHZX70
perfection is the key. s800 evo
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

codemaster pisze: konstrukcja 'sam sklepał' forumowicza - tylko produkt DJI. Przetestowany i sprawdzony.
Toś przeciągnął drążki...
:shock:
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
codemaster
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 09:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: codemaster »

@jacekV, no niestety tak to jest z samoróbkami, ja tak zakretowałem swojego pierwszego MK, drugiego Eagla Hirobo i to właśnie przez 'moduł kolegi z forum'. A żeby się wojna nie zrobiła to dodam, że nie o to forum chodziło. Od tego momentu kupuję tylko to co QC. Druga sprawa, trzymamy się tu gadania o GS+BTU a nie szukamy zaczepek.

@Marcinmos, co do Twojego pytania odnośnie zastąpienia iOSD modułem GS - sprawa ma się tak:

- Do latania z GS iOSD nie potrzebujesz, bo GS wyświetla tam rzeczy, które powinny Ci śmiało wystarczyć - przy lataniu przy nodze. Co innego do latania BVR, na GS wyczuwa się 'lekki lag' więc brak FPV+OSD w BVR to trochę nie bardzo.

- Latania z GS bez FPV sobie nie wyobrażam, bo niby po co, jak, w jakim celu ? Zatem jak już FPV to i OSD do tego, pewne sety chodzą w parze.

Reasumując, GS dla mnie służy do latania BVR, planowania lotu, i oglądania świata gdzieś tam, gdzie nie chciało mi się podejść, nie dało się, czy mi się tak po prostu zaplanowało. Skoro podglądam to fajnie jest też widzieć jak jestem wysoko ( skoro mam okulary na głowie czy gdy patrzę w monitor ), często bowiem 'zwalniam' model z uwięzi GS i rozglądam się to tu to tam na aktualnym WPT.

Inaczej mówiąc, można mieć GS bez iOSD - tylko 'anóż coś' na nieznanym terenie i trza się odnaleźć panie ;)
perfection is the key. s800 evo
Marcinmos
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 13 paź 2013, 09:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcinmos »

codemaster dziękuje za info. Właśnie pojawiły sie zestawy iosd + datalink + btu więc trzeba brać.
A czy sterowanie gimbalem nie przerywa podróży waypoint i czy można zaprogramować parosekundowy zawis w punkcie i obrót.
Pozdrawiam Marcin
-----------------------------------------------
DJI F550 ARTF, naza v2, zenmuse 3h-2d, mx 16, iosd, datalink 2,4 Groundstation Ipad, 5,8 txrx 1000mW.
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Marcinmos pisze:codemaster dziękuje za info. Właśnie pojawiły sie zestawy iosd + datalink + btu więc trzeba brać.
A czy sterowanie gimbalem nie przerywa podróży waypoint i czy można zaprogramować parosekundowy zawis w punkcie i obrót.
Nie wiem jak ze sterowaniem, ale zawis możesz sobie ustawić na różne sposoby , czas zawisu tak że .
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

codemaster pisze:@jacekV, no niestety tak to jest z samoróbkami, ja tak zakretowałem swojego pierwszego MK, drugiego Eagla Hirobo i to właśnie przez 'moduł kolegi z forum'. A żeby się wojna nie zrobiła to dodam, że nie o to forum chodziło. Od tego momentu kupuję tylko to co QC. Druga sprawa, trzymamy się tu gadania o GS+BTU a nie szukamy zaczepek.
;)
1. jest parę udanych projektów - chodzi o to aby nie generalizowaċ
2. nie szukam zaczepek - uszanuj pracę i zaangażowanie

a temat jak najbardziej ciekawy i cieszę się że są chętni do dzielenia się doświadczeniami, sam chętnie skorzystam...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
codemaster
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 09:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: codemaster »

Marcinmos pisze:codemaster dziękuje za info. Właśnie pojawiły sie zestawy iosd + datalink + btu więc trzeba brać.
A czy sterowanie gimbalem nie przerywa podróży waypoint i czy można zaprogramować parosekundowy zawis w punkcie i obrót.

cale latanie, ladowanie i startowanie obsluguje flightplanem z gs.
czas zawisu, heading i zachowanie ustawiasz per wpt, wiec w zasadzie wszystko obsluzysz z gs.

jedyny hint ktory warto pamietac to to, ze warto miec ipada z 3g/internet podczas latania, inaczej nie widac w ogole mapy w gs, wiem ze mozna sobie zaplanowac lot w domu ale czest jest tak, ze chcesz naniesc poprawki juz na miejscu i jak nie ma neta to jest czarna dupa.


ps. pamietaj ze gs dziala tylko w trybie gps(wiadomo) wiec pamietaj o fixie i pogodzie itp..
ps. pamietaj ze "zwolnienie" z trybu wpt/gs to przepiecie modelu na mode inny niz GPS

mysle jednak ze sa sobie wypracujesz co jest dla ciebie wygodne.. daj znac jak tam pierwsze loty i wrazenia:)
perfection is the key. s800 evo
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Wbudowany modem to bardzo wygodna sprawa, jednak cena podskakuje od razu koło 500 zł , można zawsze udostępnić net z telefonu ;-)
codemaster
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 09:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: codemaster »

aleksandrowicz pisze:Wbudowany modem to bardzo wygodna sprawa, jednak cena podskakuje od razu koło 500 zł , można zawsze udostępnić net z telefonu ;-)
tak czy siak, net to chyba podstawa do latania z gs :)
perfection is the key. s800 evo
ODPOWIEDZ