DJI iOS Ground Station BTU

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Marcinmos
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 13 paź 2013, 09:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcinmos »

Fajnie by było wykorzystać ipada albo iphona jako monitor do fpv
Pozdrawiam Marcin
-----------------------------------------------
DJI F550 ARTF, naza v2, zenmuse 3h-2d, mx 16, iosd, datalink 2,4 Groundstation Ipad, 5,8 txrx 1000mW.
codemaster
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 09:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: codemaster »

Marcinmos pisze:Fajnie by było wykorzystać ipada albo iphona jako monitor do fpv
racja, ale nie ma co bujac w oblokach..

fakt ze aparatura+monitor+ipad robi sie malo wygodne, brakuje jednolitego systemu do tego.

gdzies widzialem jakis prototyp dji radio+monit+gs w jednym... chyba na quadcopters co uk
perfection is the key. s800 evo
Marcinmos
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 13 paź 2013, 09:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcinmos »

Przychodzi mi do głowy taki zestaw jak Raspberry Pi z tunerem i programem XBMC to transmisji po WIFI do Ipada, ale to offtopic ale może ktoś kiedyś podejmie temat w innym wątku.
Pozdrawiam Marcin
-----------------------------------------------
DJI F550 ARTF, naza v2, zenmuse 3h-2d, mx 16, iosd, datalink 2,4 Groundstation Ipad, 5,8 txrx 1000mW.
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: przynenta »

Kto wie jak sparować BTU DJI ( Naza v2)z antkiem, dokładnie chodzi mi o kod. Standardowe nie wchodzą np. 1234 czy 0000.
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
masterbi
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2015, 22:19
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: masterbi »

Informacyjnie dodam że GS działa tylko z IPad'ami z BT 4.0 ... taka drobna różnica. Nie dość że sprzętem można się bawić tylko na Ipadach to jeszcze nie na wszystkich ... oczywiście zawsze zostaje PC't ale to już wprowadza dodatkowe komplikacje w rozlokowaniu.

Podzielę się moimi wrażeniami :)

Mając kilkuletniego dopasionego Ipada 2 , który częściej leżał na półce niż był przez domowników używany, stwierdziłem że się pobawię :) Wszystko co czytałem i oglądałem trąbiło IPAD IPAD IPAD tylko IPAD , trochę zdziwiony że DJI olewa androidy a w sumie produkt nie jest nowością na rynku i czasu mieli aby napisać apkę, zacząłem przeglądać oferty.
W jednym ze sklepów który opisywał w specyfikacji tenże produkt i miał go na stanie, doczytałem "Obsługiwane platformy IPAD min IOS 6.0" pewny kompatybilności mojego sprzętu, postanowiłem dokonać zakupu. Złość dopadła mnie dopiero po podłączeniu i próbie instalacji APKI :( Istore grzecznie poinformowało że mój sprzęt nie jest kompatybilny. Co potwierdzał opis aplikacji. Tak tu też mój błąd że przed zakupem nie zainstalowałem apki, tylko polegałem na wyżej wspomnianym opisie. Hm ok google i szukamy rozwiązania :) Na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć informacje o braku kompatybilności, ale tylko na pierwszy, oczywiście na stronie DJI jest napisane "Ground Station is supported all iPads running iOS 6 or above, with Bluetooth 4.0. This includes iPad 3, 4, Air and mini."
Tak więc ostrzegam przez naszymi polskimi sklepami, czasem nie wiedzą co sprzedają lub osoby umieszczające / przygotowujące opisy w sklepie internetowym kompetencją nie grzeszą ...

Stoję przed dylematem zwracać / kupować Ipada 3 , nerwy opadły a dalej nie wiem co zrobić ...
zibi17
Posty: 74
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 08:36
Lokalizacja: wa-wa

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: zibi17 »

GS chodzi również na tabletach z wind. Latałem.
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: zbyk »

Witam.
W tej chwili GS na urządzeniach z nowym ios 9 nie działa z NM Assistant też jest problem, trzeba poczekać na aktualizację aplikacji.
Na laptopie z windows działa.
Ostatnio zmieniony piątek 18 wrz 2015, 09:46 przez zbyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: przynenta »

zibi17 pisze:GS chodzi również na tabletach z wind. Latałem.
Czy na tabie z każdym Windows działa?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
zibi17
Posty: 74
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 08:36
Lokalizacja: wa-wa

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: zibi17 »

Latałem na pożyczonym dla sprawdzenia-nie pamiętam typu.Dawno temu.
TIGERn
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 28 cze 2012, 21:04
Lokalizacja: Chrzanow

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: TIGERn »

GS ma takze duze problemy z windowsem.Kupilem Phantoma v2 z Ground Station 4 ,iesiace temu i do dzis nie uzylem GS ani razu,bo problemu rozlaczania odbiornika od USB do dzis nikt nie usunal.Wiem z forum DJI ze nie jestem jedyny. DJI Olewa sprawe,nikt nie zna rozwiazania http://forum.dji.com/thread-7052-1-1.html
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: zbyk »

Witam.
Dzisiaj pojawiła się aktualizacja do Ground Station - działa z nowym iOS na iPadach.
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: Pieth »

Czyli cały czas dyskusje teoretyczne jak z gówna bat ukręcić, przymierzam się do tego bajeru od jakiegoś czasu, ale albo czytam że potrzebny sprzęt Apple, bo inny czegoś tam nie obsługuje, albo że DJI olewa sprawę bo masz kupić P3 i nie zawracać gitary.
Znalazłem w niezłej cenie, ale z decyzją jeszcze czekam http://www.aliexpress.com/item/DJI-2-4G ... 43086.html
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: zbyk »

To prawda, DJI trochę olewa klienta po 14.12.2015 r. przestaną wspierać GS dla PC.
- oficjalna informacja ze strony DJI:
On December 12, 2015, Google will stop supporting Google Earth. Since DJI's PC Ground Station software is based on the Google Earth API, we will also discontinue support for PC Ground Station. As a result, DJI’s Ace One WP flight controller and 900M Datalink, both of which rely on our PC Ground Station software, will also cease to be functional. The 2.4GHz Bluetooth Datalink’s PC Ground Station functionality will also cease to be functional, however the iPad Ground Station functions will not be affected.
We are dedicated to ensuring our customers continue to have a great experience with our products. Customers who purchased an Ace One WP flight controller or 900M Datalink after December 12, 2014 have the following options:
1. Send your 900M Datalink back to DJI to receive a FREE 2.4GHz Bluetooth Datalink. Proof of the date of purchase will be required with any request. Please contact your regional support center for details.
2. If you purchased an Ace One WP after December 12, 2014, please contact your regional support center for more details.

Czyli pozostaną do obsługi produkty Apple (iPad).
Dla mnie to urządzenie jest wygodne podczas oblotu pól kukurydzy w celu określenia stopnia dojrzewania uprawy.
Cena tego dodatku kształtuje się na poziomie 700 zł w PL ale myślę że spadnie w nowym roku ze względu na politykę DJI.
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: pawelsky »

Pieth pisze:Czyli cały czas dyskusje teoretyczne jak z gówna bat ukręcić, przymierzam się do tego bajeru od jakiegoś czasu, ale albo czytam że potrzebny sprzęt Apple, bo inny czegoś tam nie obsługuje, albo że DJI olewa sprawę bo masz kupić P3 i nie zawracać gitary.
Znalazłem w niezłej cenie, ale z decyzją jeszcze czekam http://www.aliexpress.com/item/DJI-2-4G ... 43086.html
Czemu teoretyczne? GS z datalinkiem dziala i to calkiem dobrze. Byl problem po tym jak Apple wypuscilo iOS9, ale juz to naprawili. Z PCtowego sie wycofuja, ale jest alternatywa UgCS
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Re: DJI iOS Ground Station BTU

Post autor: bolcio30 »

Cześć zastanawiam się nad zakupem DJI IOS Ground Station 2.4 GHz Datalink, ale doszły mnie słuchy, że już nie wspierają aplikacji na PC - może to ktoś z użytkowników potwierdzić?


Dzięki
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
ODPOWIEDZ