naza i zasilanie do odbiornika turnig 9x

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Piotrekhd
Posty: 129
Rejestracja: piątek 28 wrz 2012, 19:31
Lokalizacja: Bartoszyce

naza i zasilanie do odbiornika turnig 9x

Post autor: Piotrekhd »

Chłopaki powoli skladam hexe na Nazie + GPSie i teraz mam pytanko skąd mam poprowadzić zasilanie do odbiornika , nadajnik i odbiornik to Turnig 9x i drugie pytanie jak zaprogramować w Turnigu przełącznik 3 pozycyjny do zmiany trybów lotu w Nazie? i kolejne pytanie jak umieścic kabelki w Nazie z regulatoró :hobbywing platinum 40A ESC białym do góry? bo wychadza trzy cieniutkie czarny czerwony i biały . Dzięki
P.S. do kompletnego złożenia brakuje mi jedynie silnikó oczywiście są już w drodze i będą za tydzień
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Zasilanie leci po tych samych kablach co kanały, więc odbiornik będzie miał zasilanie prosto z kontrolera.

Z tym 3 pozycyjnym to trzeba się nabawić, ja mam zwykły soft i nie umiem wkomponować go w kanał do sterowania, jedynie służy do zmiany mixera, więc tu chyba trzeba zrobić po prostu kombinacje, że np trójpozycyjny na pozycji 1, wtedy dwupozycyjny działa od zakresu tego do tego, a jak trójpozycyjny np na 2, to dwupozycyjny na kanał działa od zakresu tego do tego... A chyba najlepiej to dorwać 4 pozycyjny, tylko jak to potem ustawić aby się wbić w zakresy na kontrolerze... :D

Można dać też na potencjometr, i sobie pisakiem zaznaczyć na gałce i na aparaturze w których punktach obrotu jest dana opcja, tak bym zrobił gdybym miał GPS-a do nazy, a ze nie mam to mi to pikuś ;-)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Scirocco2 »

Sposob na przelacznik 3 kanalowy do wersji z gps, zaczerpiniety z http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1676389. Oczywiscie od razu nie dzialal trzeba bylo pozmieniac wartosci Dnrate, w mixach.

Wartosci pozmienialem na :

MIX1
State ACT
Master GYR
Slave FLP
Dnrate -097 u mnie -100
sw NOR

MIX2
State ACT
Master GYR
Slave FLP
Dnrate -014 u mnie -008
sw ID1

MIX3
State ACT
Master GYR
Slave FLP
Dnrate 069 u mnie 95
sw ID2

MIX4
State ACT
Master GYR
Slave FLP
Uprate 053
sw ON

I dziala bez problemu pod 3 pozycyjnym mam wybor trybu, a pod gear zalaczany failsave w kazdym momecie.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

A co masz ustawione (czyli co hexa robi) gdy wybierzesz fail?
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Scirocco2 »

narazie mam ladowanie, nie mam czasu podjechac na zadno lotnisko zeby return to home sprawdzic, a na osiedlu sie troche boje :) Ale position hold jest bezbledny za to, stoi w miejscu jak wryta, przy kreceniu sie w kolko (yaw) spokojnie miesci sie w 1m.
ODPOWIEDZ