Phantom 3 premiera

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Tomekgdy0701 »

Ciekawe czym to mogło być spowodowane :)

http://youtu.be/fXdwRzu9r8Y
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: pawelsky »

Tomekgdy0701 pisze:Ciekawe czym to mogło być spowodowane :)

http://youtu.be/fXdwRzu9r8Y
Awaria?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Verid »

Tomekgdy0701 pisze:Ciekawe czym to mogło być spowodowane :)
Raczej nie reglem...
Ten wredny...
elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: elmusic »

Wersja Advanced kosztuje ok.1200 zł taniej od Pro. Jak myslicie ,warto dopłacić tą kasę za kamerę 4K ?

Ciekawi mnie też, czy chowane podwozie dedykowane do wersji 1 i 2 podejdzie także do najnowszego Phantoma ?

https://www.youtube.com/watch?v=DSYyCaKE9uM
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: ghambit »

A jak byś chciał składać takie podwozie, z osobnego radia :p?

Filmy są fajne w 4k ale szczerze mówiąc nie warte tej różnicy ceny.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: pawelsky »

ghambit pisze:A jak byś chciał składać takie podwozie, z osobnego radia :p?
Moze da sie jakos zczytac informacje o stanie custom buttonow...
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: yelloo »

Tomekgdy0701 pisze:Ciekawe czym to mogło być spowodowane :)

http://youtu.be/fXdwRzu9r8Y
A to ciekawostka, obracał się tak jakby coś zakłócało kompas, albo w ogóle radio. W takiej sytuacji ciekawe czy duszenie cały czas HOME nie pomogłoby
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Pan Tadeusz »

Mam wersję PH3 Pro , ale szczerze powiedziawszy , w full HD jakość jest wspaniała , a jeśli chodzi o podwozie i problem ze smigłami wchodzącymi w kadr, to objawia się to tylko przy mocnym pochyleniu w czasie lotu do przodu , gimbal nie pozwala skierować kamery do góry ! W IP1 można ale tam jest podwozie wysoko . A odnośnie filmu z ucieczki PH3 , nie będę tego komentował , ale jeśli autor twierdzi że wszystko zrobił zgodnie z procedurami ( kalibracja kompasu ) to zapis z czarnej skrzynki w wypadku uszkodzenia , pozwala na dochodzenie roszczeń ! Sorry , ale Drimlajnery :-) też przechodziły wiek dziecięcy , mój na szczęscie działa super . Swoją drogą , mam 3 szt PH2 , i nigdy, przenigdy NIC się nie stało . Gdyby były problemy, nie kupowałbym kolejnych . Ciekawą rzecz napisał jeden kolega, latania z właczonym trybem samolotowym w smartfonie jest uzasadnione, ostatnio w czasie lotu zadzwonił tel , i nie wiedziałem co się stanie :-)
Polecam czytanie ze zrozumieniem
elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: elmusic »

ghambit pisze:A jak byś chciał składać takie podwozie, z osobnego radia :p?

Filmy są fajne w 4k ale szczerze mówiąc nie warte tej różnicy ceny.
Zwlaszcza ,ze roznica nie jest mala, choc zastanawiam sie ,czy przy zastosowaniach takze komercyjnych warto doplacic do 4k ?
Awatar użytkownika
quadro
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 00:56
Lokalizacja: Szamonix

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: quadro »

Tomekgdy0701 pisze:Ciekawe czym to mogło być spowodowane :)

http://youtu.be/fXdwRzu9r8Y
Chyba Jacek Gmoch opisywał jakiś mecz - i dlatego tak wyszło... :lol:
Ostatnio zmieniony niedziela 24 maja 2015, 14:54 przez quadro, łącznie zmieniany 1 raz.
przeleciałem już biedronkę ;-) - teraz PH3 Pro :-D
Tomisek
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 14:26
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Tomisek »

Ponawiam pytanie - chyba starość i ślepota mnie dorwała ale dalej nie wiem jak zmienic format z mov na mp4. Po wcisnieciu FN ( po stronie prawej nad opcją aparat/kamera) mohe wybrac format zdjec, a wideo 16/9 lub 4/3, rozdzielczość ilość klatek ale nie wiem gdzie zaślepka mov/mp4.
Gdzieś czytałem ze w full HD ponoc miało być max 60kl/sek u mnie widze okno max 50 kl/sek

A na marginesie to chyba specjalnie pod P3 kupie Sony Xperia Z3 Tablet Compact ( kole 1,35kzł) - ma ktoś tego tableta i czy warty zachodu bo w necie ma niezłe opinie - przyda sie po P3 i WoT :)
Awatar użytkownika
quadro
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 00:56
Lokalizacja: Szamonix

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: quadro »

Tomisek pisze:Gdzieś czytałem ze w full HD ponoc miało być max 60kl/sek u mnie widze okno max 50 kl/sek
Musiałbyś zmienić system z PAL (europejski) na NTSC (hamerykancki) - wtedy będziesz miał do wyboru 30 i 60 fps.
przeleciałem już biedronkę ;-) - teraz PH3 Pro :-D
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Pan Tadeusz »

Kolego Tomisek ! Klikasz w aplikacji w prawym górnym rogu na 4 kółeczka :-) otwiera Ci się GENERAL SETTINGS , tam zjezdzasz na dół , i jest zakładka VIDEO FORMAT ! Wybierasz tam wszelkie ustawienia nagrywania , NTSC, PAL, MOV, MP4 i wiele innych ! Ale mam jedną ważną uwagę , nie wiem czemu , ale wydaje mi się, że za każdym razem domyślnie jest ZERO METRÓW !!! dla ustawienia FAILSEFE , to błąd , bo przy stracie aparatury powrót może być nieciekawy ?! A może się mylę ? Ktoś to potwierdza ? pozdr. dla DJI-ó wszelkiej maści :-)
Polecam czytanie ze zrozumieniem
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: breweryhills »

Tomisek pisze:A na marginesie to chyba specjalnie pod P3 kupie Sony Xperia Z3 Tablet Compact ( kole 1,35kzł) - ma ktoś tego tableta i czy warty zachodu bo w necie ma niezłe opinie - przyda sie po P3 i WoT :)
Ja mam. Kupiłem go specjalnie pod Phantoma, bo szukałem czegoś z naprawdę jasnym ekranem, aby w jasnym świetle słonecznym było coś widać. No i nie zawiodłem się, mogę spokojnie go polecić, bo w ogóle jest fajny. Dzisiaj latałem nad polami rzepaku, pełne słońce, wszystko było widać wystarczająco dobrze. Jedyny minus jest taki, że przyciski zasilania i głośności są centralnie pośrodku górnej krawędzi obudowy. W efekcie nie można go umieścić centralnie w uchwycie radia. Można to obejść podcinając piankę, ja po prostu mocuję tablet tak, że bardziej wystaje z lewej. W niczym mi to jednak nie przeszkadza.
Pozdrawiam, Sebastian
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Pan Tadeusz »

Tablet Samsung Galaxy Tab S 8.4 Amoled SM-T705 LTE - szczerze ? nie ma chyba nic lepszego na dzień dzisiejszy , jakość i jasność z kontrastem jest powalająca ! jedyny minus... szybko bateria się wyczerpuje, no ale... coś za Hiper jakość obrazu . No i mieści się super w uchwycie , ale CENA :-) ok 1600 zł ... warto wydać
Polecam czytanie ze zrozumieniem
ODPOWIEDZ