Cyberdrone 2.x

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

2.1
Meteor...a jakie to dokladnie zyro jest? Znaczy....co dokladnie jest na nim napisane.

btw. a takie cos widzieli? ;-)
Obrazek
FC wyszlo z tego przypadkiem, a jest to moja plytka "developerska" do eksperymentow z eleresem. (czyli zasadniczo ... nic na handel :oops: )
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

ITG-3200
Czyli rozumiem że normalnego wejścia PPM SUM nie ma, podpinać się pod serwo roll ? :-/
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

meteor pisze:ITG-3200
Czyli rozumiem że normalnego wejścia PPM SUM nie ma, podpinać się pod serwo roll ? :-/
Czyli to jest 2.0.
Nigdy nie byla w oficjalnym obrocie i dostaly (nie kupily) ja 2 osoby. Dlatego napisy na plytce sa skopane....bo byl to ktorys z prototypow 2.0, ktore okazaly sie byc slepa uliczka.
Nie ma oficjalnego softu do tej plytki, nie obsluguje sumacyjnego PPM'a, a ze wzgledu na ten zyroskop...nie lata nawet w polowie tak jak FC na analogowych zyroskopach :-(
To byly zle wiadomosci.
Dobrych niestety nie ma :-(
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

mifau pisze:nie lata nawet w polowie tak jak FC na analogowych zyroskopach :-(
W sumie mogło by lepiej, ale dla 2-ch sztuk nikt nie będzie tracił masy czasu na dobranie prawidłowego skalowania czujnika, ustawienia filtrów ect. Niestety, ale to ślepa uliczka.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

No to ładnie... Będę walczył :mrgreen:
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

miś pisze: W sumie mogło by lepiej, ale dla 2-ch sztuk nikt nie będzie tracił masy czasu na dobranie prawidłowego skalowania czujnika, ustawienia filtrów ect. Niestety, ale to ślepa uliczka.
Zgadzam sie....
Sadzac po MPU6050 mozliwe jest wyciagniecie z cyfrowych zyroskopow I2C czegos wiecej.
ITG3200 mial jakies strasznie pokopane cyfowe filtry dolnoprzepustowe (ktore pracowaly zawsze, a nie dawalo ich sie kompletnie wylaczyc).
Powodowalo to opoznienia w odczytach na tyle duze, ze copter pracowal poprawnie tylko w bardzo malym zakresie konfiguracji PID'ow. Praktycznie kazdy copter trzeba bylo stroic jak fortepian ;-)
Walczylem z tymi zyrami chyba z pol roku i ostatecznie wymieklem.
Gra nie byla warta swieczki.

Z kolei....z tymi analogowymi zyroskopami mozna bylo zrobic duzo wiecej niz pozwalal procesor. CPU bylo juz mocno obciazone i zbyt wolne dla duzo szybszych odczytow ADC.
Wtedy tez pojawila sie pierwsza koncepcja zmiany procesora na szybszy - ARM.
Powstal prototyp na procesorze F100 (bez eepromu), ale nigdy nie bylo mu dane poleciec.

A teraz....wszedzie ARM'y, wszedzie cyfrowe, szybkie zyrokopy, duzo pamieci, duze predkosci.... Co to bedzie za 5 lat ;-)
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

mifau pisze:Co to bedzie za 5 lat
Czujniki i regle na USB 6.0 :mrgreen: :lol:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Za 5 lat powstanie obiecana obsługa GPS w fc cyberdrones, czyli słynna płytka NAVI :D:D:D
Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: magneto »

odkupiłem FC 2.3 i mam pytanko w prawym górnym rogu przy pinie recv.pwr jest taka czarna kosteczka (dla mnie jakaś cewka )umnie uszkodzona mechanicznie.I takie pytanie co to jest i czy można to pominąć jakoś
Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: magneto »

i jeszcze jedno pytanie zwykłe regle przez konwertery z cyberdrona podejdą?
Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: magneto »

To ponowię pytanie czy konwertery z CD podejdą czy trzeba regle przerabiać.I nasępne pytanie FC zasilane z pakietu,ale niestety nie podaje napięcia na odbiornik,odbiornik PWM.FC wróciło właśnie z przeglądu co prawda podejżane było gyro,ale prosiłem o całkowity przegląd.Obok pinów zasilania wymieniana była jakaś cewka ,może coś nie dolutowane?i teraz pytanie z czego dać zasilanie alternatywne do odbiornika.
Jakaś szybka odpowiedż bo już mi ręce opadają.czy zewnętrzny bec trzeba podpinać jak nie korzystam z gimbala?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

czy konwertery z CD podejdą czy trzeba regle przerabiać.
Teoretycznie po to one są żeby nie trzeba było przerabiać :mrgreen: ale moim skromnym zdaniem wypadałoby je chociaż przeprogramować na FastPWM. Osobiście latałem na I2C ale połączenie FastPWM->konwerter->FC widziałem i działało.
Obok pinów zasilania wymieniana była jakaś cewka ,może coś nie dolutowane?
Faktycznie jest tam coś co przypomina cewkę ale nie ma żadnych oznaczeń więc nie podpowiem co to.
i teraz pytanie z czego dać zasilanie alternatywne do odbiornika.
Masz kilka możliwości:
-BEC jednego z regli
-zewnętrzny BEC lub stabilizator LM 5V
-zrobić sobie bypass z wyjścia RECOM'a zasilającego płytę (niezalecane, w Cyberdrones nie lubią jak się katuje FC lutownicą na własną rękę :mrgreen: )
-odesłać z powrotem do CD na serwis celem naprawy.
Ten wredny...
Miras666
Posty: 5
Rejestracja: środa 11 gru 2013, 21:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Miras666 »

Witam wszystkich. Jako że jestem nowicjuszem w FPV proszę o wyrozumiałość. Poszukuję USB link do podłączenia z komputerem do Cyberdrone 2.4 . Strona firmowa już chyba nie działa.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź gdzie kupić.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jak nie działa jak działa :mrgreen:
A do programowania to możesz wziąć dongla od CD

http://cyberdrones.com/shop/product.php?id_product=19

...albo poszukać na Alle. Dowolny interfejs USB/FTDI skonfigurowany do pracy na poziomie napięć logiki TTL 3,3V (taki jak do eLeReS'a) powinien zagadać.
Ten wredny...
Miras666
Posty: 5
Rejestracja: środa 11 gru 2013, 21:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Miras666 »

Dzięki. Na stronce wszystko niedostępne w tej chwili a na email nie odpowiedzieli , więc sądziłem że to już koniec działalności. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.

Edit
O taki chodzi, prawda ?
http://allegro.pl/minimodul-usb-rs232-t ... 66223.html
ODPOWIEDZ