Problem z równą pracą silników

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Problem z równą pracą silników

Post autor: skyllancer »

Witajcie

Postanowiłem do was napisać ponieważ szukałem już wszędzie rozwiązania. I o ile znalazłem podobne przypadki to rozwiązania jakie podawano niestety mi nie pomogły.

Problem mam z nie równą praca silników i automatycznym dodawaniem gazu. Drona złożyłem nie dawno, miałem problemy ze stabilizacją ale po konfiguracji CC3D, regulatorów oraz wyważeniem śmigieł problem ustał i zrobiłem kilka niedużych lotów na jednej baterii. Później postanowiłem zmienić kierunek przodu na CC3D tak aby przewody Serwo wychodziły na tył drona a nie na bok jak to jest standardowo. Po naładowaniu baterii, zamontowaniu płytki antywibracyjnej pod CC3D i próbie ponownego lotu zaczęły dziać objawy z filmu :

https://www.youtube.com/watch?v=Xqwf_1B ... e=youtu.be

CC3D konfigurowałem oraz aktualizowałem z LibrePilot.
Kontrolery konfigurowałem z LibrePilot oraz każdy osobno z odbiornika.
Aparatura FlySKy i6x skonfigurowania.

Aktualnie płytka zaktualizowana i przywrócona do stanu kiedy działał poprawnie. Kierunek przywrócony domyślnie czyli przewody wychodzą na bok.

Mój zestaw to :

Kontroler lotu CC3D
4x Emax Mt2216 - https://abc-rc.pl/EMAX-MT2216
4x ESC ABC-Power Air 30A 2-3S - BEC 2A - https://abc-rc.pl/esc-abc-power-air-30a ... -regulator
FlySKy i6x

Dziękuje za pomoc oraz wyrozumiałość.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: Majk99 »

Normalne zachowanie na stole bez śmigieł. Załóż śmigła i idź latać ;-)
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: skyllancer »

Tylko przy starcie dostaje padaczki, strasznie nim czepie ;)
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: Poli25 »

Zrobiłeś kalibracje regulatorów?. Od tego powinieneś zacząć.
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: skyllancer »

Tak tak, robiłem i przez librepilot oraz podłączając każdy silnik do odbiornika z tymi "beep beep" :)
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: Poli25 »

A robiłeś z radia?
Gaz na max włączasz kopter pikniecie, gaz w dół melodyjka i rozłączenie koptera?...To tak w skrócie
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: skyllancer »

Tak tak, kalibrowalem z gazem na max, a jak to nie pomoglo to wchodzilem w ustawienia kalibrowania regulatorow i zrestartowalem do ustawien fabrycznych.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: Poli25 »

Co prawda nie wiem jak jest w CCD3D ale w APM jest funkcja określająca częstotliwość pracy regulatorów standartowo 490Hz zobacz czy u Ciebie jest taka funkja.
Awatar użytkownika
max
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 16 cze 2015, 08:01

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: max »

wydup ten antywibroizolator,
on tylko pogarsza sprawę a ja osobiście radzę ci kontroler przykleić na piankową taśmę 2-stronną z castoramy bo działa 100 razy lepiej.
Latanie to sztuka, a raczej sztuczka polegająca na tym, by nauczyć się spadać na ziemię i nie trafiać w nią
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: skyllancer »

Jest natomiast u mnie jest ustawione 50.

Dzięki MAX !! Przykleiłem starym sposobem czyli na taśmę i nawet się uniosłem ! No ale bateria już padała i zorbie następny lot jak tylko się naładuje. Natomiast został jeszcze jeden problem ale on był już w czasie pierwszego lotu, a dokładnie drżenie drona w czasie lotu, nie unosi się stabilnie. Co może być tego przyczyna ? Teraz mam wyważona ale miękkie śmigła Tarota 1045.
Awatar użytkownika
max
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 16 cze 2015, 08:01

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: max »

najprawdopodobniej jest źle wypidowany
wchodzisz w open pilota -> configuration -> stabilization -> advanced -> settings bank 2 i zmniejszasz wartości roll i pitch
potem odpinasz drona podlatujesz do góry, jak dalej wibruje to powtarzasz czynność do skutku, w momencie kiedy będzie za bardzo pływał wartość zaczynasz zwiększać.


ps. jest to najbardziej upierdliwa i nudna czynność w całej zabawie z dronami ;p
Latanie to sztuka, a raczej sztuczka polegająca na tym, by nauczyć się spadać na ziemię i nie trafiać w nią
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z równą pracą silników

Post autor: skyllancer »

No powiem szczerze, że mam takie problemy ze szok ; ) Jest tak nie stabilny, że nie można nawet wystartować ;( Rzuca nim na wszystkie strony jakby nie był wykalibrowany a jest. Trzeba coś z tym zrobić bo nie latam a śmigła znikają xd Upadków nie zalicza, bardziej jak nim przechyli na bok i lekko oprze się o podłoże i śmigło z rozpędu o coś puknie ;/

Zależy mi na stabilnych lotach do nagrywania a nie akrobacyjnych. Dokładna rama to :

http://static5.redcart.pl/templates/ima ... 646981.jpg

z bardzo podobnymi nogami :

https://www.google.pl/search?rlz=1C1AVF ... Pr1PQH_4kM:

Przy takich rozmiarach jak myślicie, od jakich wartości PID mogę zacząć ?

Edit :

Zacząłem Latać !!!

Przeczytałem wszystko o PID'ach i zacząłem kalibrować według instrukcji użytkownika Chestnut:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=5 ... 15#p367176

Dron ucieka jeszcze na boki i nie i nie trzyma swojej pozycji ale startuje i można już jakoś latać ; )
ODPOWIEDZ