Zestaw CC3D EVO + OP GPS, Return to home, da się ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kube_k
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:53
Lokalizacja: Kraków

Zestaw CC3D EVO + OP GPS, Return to home, da się ?

Post autor: kube_k »

Hej :)
Ostatnio miałem dość nieprzyjemną sytuację z moim dronem, ponieważ z jakichś niewyjaśnionych przyczyn stracił zasięg, przepiął się na fail-safe i zaczął mi zwiewać. Na szczęście stało się to tam gdzie nie było ludzi ani domostw ani ogólnie niczego, ale cała ta sytuacja dała mi dość dobrą nauczkę i postanowiłem, że to już pora i czas żeby wyposażyć moją 250-tkę w jakieś systemy bezpieczeństwa.

W tym momencie mam zamontowany odbiornik FrSky v8fr-II i płytkę CC3D starszego typu. Rozumiem że na tym zestawie nie poszaleję, bo na OSD mogły by się wyświetlać dane telemetryczne, ale to i tak nie pomoże mi za bardzo gdy mój dron znów będzie chciał się pobawić w uciekiniera.

Podjąłem w związku z tym decyzję, że chcę sobie zamontować taki zestaw, żeby w razie odpalenia trybu fail-safe wrócił do punktu startu. Nie zależy mi aż tak bardzo na barometrze, oby tylko się kierował w moją stronę to ten zasięg kiedyś odzyska i będę mógł go sprowadzić na ziemię albo latać dalej.

W związku z powyższym bardzo Was proszę o ocenę czy zestaw:
http://www.banggood.com/New-Version-Ope ... rmmds=cart
+
http://www.banggood.com/OP-GPS-for-Open ... mds=search
mi to umożliwi.

Do tego mam plan dołączyć do zestawu eLeReS'a produkcji kolegi z forum i myślę, że będę odpowiednio ubezpieczony, bo dron dronem, ale nie chcę żeby komuś coś zobić ... bo po co ;)
Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Kuba
amarecki1987
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 02:15

Re: Zestaw CC3D EVO + OP GPS, Return to home, da się ?

Post autor: amarecki1987 »

Hej. Z tego co widzę masz ten sam kontroler co ja. Jak dobrze wiem to tutaj podpinajac GPS możesz tylko wyświetlić pozycje na OSD. Dopiero w skrzydłach można włączyć coś podobnego do RTH bardziej trafne określenie tego to było by TTH "TURN TO HOME" Dopiero ostatnia wersja Revolution da radę z quadem, baro i magnetometr już tam jest. A jak chcesz to naze32 ponoć potrafi wersja 10dof chyba rev6 wersja ma już baro i mag.
A jak miałeś failsafe ustawione że zaczął Ci uciekać? Nie napisałeś na jakim oprogramowaniu latasz? LibrePilot czy Cleanflight? Ja na LibrePilot w wersji 16.02rc jest opcja failsafe i tam ustawiłem tryb pierwszy alttitude, kanały pich roll yaw na 0 a ciąg na -100% czyli definitywnie przyspieszenie ziemskie:) lepiej zbierać co zostało jak szukać nie wiadomo gdzie.

EDIT - scalenie

A i jeszcze dodam uwagę, za każdym lotem sprawdzam działanie failsafe, uruchamiam swoją 250 i trzymając w ręku delikatnie daje gazu i wyłączam aparaturę jak się wyłączą silniki to działa i ponowne uzbrojenie i dopiero startuje.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Zestaw CC3D EVO + OP GPS, Return to home, da się ?

Post autor: Bulkake »

Na cc3d da się ustawić RTH ale musisz mieć linka z FS. Ja RTH uzyskałem na cleanflight i gps.


P.S. nie doczytałem że masz EVO ja na tym nie dałem rady odpalić CF. Mam zwykłe CC3d.
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
ODPOWIEDZ