cc3d bluetooth

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

overs
Posty: 47
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:36
Lokalizacja: ruda śląska

cc3d bluetooth

Post autor: overs »

czy jesli posiadam cc3d ( op ) to moge zakupic bluetootha wpiac od razu do FC czy najpierw musze to zaprogramowac np. przez progrmator FTDI> pytanie temu, bo zamówiłem bluetooth a niemam programatora :D dzieki
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: cc3d bluetooth

Post autor: qemay »

Dużo zależy od tego co zamówiłeś. Jeśli parametry połączenia po stronie BT będą odpowiednie i będziesz takie mógł ustawić po stronie CC3D to zadziała.
overs
Posty: 47
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:36
Lokalizacja: ruda śląska

Re: cc3d bluetooth

Post autor: overs »

dokladnie hc-06 dzieki
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: cc3d bluetooth

Post autor: qemay »

Wydaje się ze nie zadziała.
No matter which hardware configuration you choose, the Bluetooth module’s configuration procedure is basically the same. HC-05 and HC-06 Bluetooth modules are factory configured to 9600 baud rate, 8 data bit, 1 stop bit and no parity serial connection. The baud rate must be increased to 38400 to match with that of the OPLink. Alternatively, 57600 baud can be used if you are connecting the Bluetooth module directly to the flight controller, or if you use 57600 baud with OPLink.
http://opwiki.readthedocs.io/en/latest/ ... tooth.html

Moduł BT ma standardowo ustawioną prędkość 9600, gdy librepilot potrzebuje 38400. Nie dogadają się. (PS w CF da się ustawić dla portu dowolną prędkość wiec tu akurat by zadziałało)

Ale idąc dalej za wiki można ustawić moduł BT do odpowiedniej prędkości bez adaptera FTDI/UART z pomocą samego kontrolera.
overs
Posty: 47
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:36
Lokalizacja: ruda śląska

Re: cc3d bluetooth

Post autor: overs »

dzieki za pomoc , jak ino dojdzie bedem walczyc . hej

ps. ten link ogladalem co zapodales , myslalem ze jeszcze trzeba cos wczesniej potraktowac ftdi. dzieki :D
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: cc3d bluetooth

Post autor: qemay »

USB na CC3D jest podłączony przez "wirtualny port COM" i może prawdopodobnie stanowić mostek pomiędzy 1 portem a USB... Działa to jak adaptery UART.
overs
Posty: 47
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:36
Lokalizacja: ruda śląska

Re: cc3d bluetooth

Post autor: overs »

jesli mi to zasmiga , to pykne jakies małe how to dla mniej doswiadczonych jak ja :D dzieki qemay

EDIT - scalenie

a wiec tak , ustawiłem w libre jak instrukcja mowi , no i niestety nie gada, w systemie pieknie sterownik sie zainstalowal , putty sie ladnie polaczylo , pc zapytal o pin , czyli komunikacja pc - cc3d - hc-06 do tego momentu ok, ale w putty jak wbijam komendy to nic nie widac jak pisze, poprostu kursor stoi w miejscu, jak w opcjach wrzuce echo , to widac jak pisze komendy ale hc-06 nie odpowiada. wiadomo tx z rx , rx z tx , inne zasilanie zewnetrzne , ale nic nie zmienia . w tle tez puszczalem libre i wtedy putty ale efekt ten sam. zamowilem konwerter ftdi :)
ODPOWIEDZ