cleanflight - probelm z kalibracją

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

krissgren
Posty: 14
Rejestracja: sobota 17 wrz 2016, 07:30
Lokalizacja: Poznań

cleanflight - probelm z kalibracją

Post autor: krissgren »

Do tej pory używałem Librepilota i tam próg startu każdego silnika można było ustawić osobno dla każdego silnika.
Wartości wynosiły odpowiednio 1172,1070,1170,1178.
Nie były równe a jeden odstawał znacząco, ale po takim ustawieniu wszystko ładnie latało.

Przesiadłem się na CleanFlight i od wczoraj walczę z konfiguracją :(
Przeprowadzam kalibrację silników tak jak jest we wszystkich poradnikach i niestety nie startują równo :(, a nawet jak już się uruchomią wszystkie, to widać duże różnice w obrotach :(
Nie mam pojęcia co mogę z tym zrobić.
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: cleanflight - probelm z kalibracją

Post autor: qemay »

Tylko... czy na pewno chodzi nam o to by silniku startowały równo. Silniki mają w ostatecznym rozrachunku stabilizować model. Jeśli tak się dzieje - to kwestia kiedy startują nie ma znaczenia. No chyba, że dla naszego komfortu.

Inną sprawą jest to kiedy te silniki równo nie pracują. Podczas pracy w trybach stabilizacji - zwłaszcza bez śmigieł - nie widzę w tym nic nienormalnego.

Jeśli jest to podczas testu silników, 3 razy skalibruj regulatory - jeśli nie pomoże zrób to 4 raz, a jak nie pomoże to je wymień ;)

W teście kontroler podaje do każdego regulatora silnika identyczne wartości, co powinno kończyć się co najmniej podobną pracą silników. Jeśli odchyły są duże - u Ciebie jest to nawet 10% - a to już sporo, to konfiguracja regulatorów nie jest prawidłowa.

Ostatecznie należało by się upewnić czy konfiguracja regulatorów jest identyczna, a wręcz czy mają wgrane to samo oprogramowanie. Jeśli będzie różne, to zachowanie ich może być inne. Ostatecznie kontroler sobie z tym pewnie poradzi, niemniej jednak dobrze by było żeby nie musiał.
krissgren
Posty: 14
Rejestracja: sobota 17 wrz 2016, 07:30
Lokalizacja: Poznań

Re: cleanflight - probelm z kalibracją

Post autor: krissgren »

regulatory jakie posiadam to najprostsze:
http://abc-rc.pl/esc-simonk-12a-regulator#axzz4MNtkKbIE

czy sugerujesz ich wymianę na coś lepszego ? jeśli tak to na co ?
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: cleanflight - probelm z kalibracją

Post autor: PiotrSz »

krissgren pisze:regulatory jakie posiadam to najprostsze:
http://abc-rc.pl/esc-simonk-12a-regulator#axzz4MNtkKbIE
Słabo się nadają do cleanfligta...
krissgren pisze:czy sugerujesz ich wymianę na coś lepszego ? jeśli tak to na co ?
Te powinny działać bez problemu http://abc-rc.pl/regulator-esc-little-b ... z4MOLePku6
krissgren
Posty: 14
Rejestracja: sobota 17 wrz 2016, 07:30
Lokalizacja: Poznań

Re: cleanflight - probelm z kalibracją

Post autor: krissgren »

Założyłem śmigła i wykonałem lot testowy. Dron jest stabilny ale jak chce unieść go wyżej to zaczyna się unosić skokami a w pewnym momencie jakby brakowało mu mocy :( przy lądowaniu zachowuje się podobnie. Raczej wymienię te regle. A może aktualizacja softu na reglach by pomogła ? O ile w nich się da ? Na librepilocie nie miałem z nimi problemow.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: cleanflight - probelm z kalibracją

Post autor: rafi.devtox »

mialem identyczny przypadek raz.... okazalo sie ze tryb baro byl zalaczony. objawy byly bardzo podobne. po wylaczeniu baro wszystko wrocilo do normy....
krissgren
Posty: 14
Rejestracja: sobota 17 wrz 2016, 07:30
Lokalizacja: Poznań

Re: cleanflight - probelm z kalibracją

Post autor: krissgren »

używam cc3d bez baro.

EDIT - scalenie

czy jest mi ktoś w stanie pomóc ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: cleanflight - probelm z kalibracją

Post autor: Adrián »

Wymieniłeś regle? Jak nie, to może nie współpracują dobrze w tej konfiguracji.
Może to kwestia cf? Próbowałeś na innym gui? Jest jeszcze betaflight, na którym można spr. Chociaż, nie sądzę, że to coś pomoże, ale nic nie płacisz za to. Jak nie da rady, to kup lepsze regle.
ODPOWIEDZ