CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

PeterPan
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 01:54

CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: PeterPan »

Witam,

Zbudowałem drona na CC3D, z początku skonfigurowałem go używając OpenPilot, jednak miałem problem polegający na tym, że dron nie był w stanie latać niżej, niż powiedzmy 20m. Po wzbiciu się, na minimalnym gazie dron wciąż leciał do góry, zamiast w dół. Jedyna możliwością lądowania było odcięcie gazu do zera.

Zmieniłem oprogramowanie na CleanFlight, ustawiłem wszystko, skalibrowałem ESC, tutaj problem okazał się troszkę mniejszy, ale wciąż, nie mam możliwości lądowania dronem. Jedyny sposób w jaki mogę zmniejszyć jego wysokość to gwałtowne manewry prawym drążkiem ( Pitch, Roll ), lub odcięcie gazu do 0. Już przy 5% drążka dron po prostu leci wyżej i wyżej. Proszę o pomoc, bo o ile latanie jest fajne, to po pół minuty, kiedy dron jest 20 metrów nade mną, a ja nie bardzo już widzę co się z nim dzieje, przestaje być to zabawą, a zmienia się w walkę o życie :D Tym do czego dążę jest dron, którym mogę latać powiedzmy 5m nad ziemią i lądować po zmniejszeniu gazu...

Silniki : Emax 2216
Śmigła : 1045

Rama 450 wszystko ma masę ok. 1,4kg z pakietem ( 3S )

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: wrepinski »

1. Dorzuć cegłówkę do ramy ...
2. Mniejsze śmigiełka

A tak na poważnie to screeny z konfiguracji, parametry aparatury ... Może nie masz ustawionego działania liniowo gazu... Może w konfiguracji FC masz zbyt wysoko ustawiony start silników ... A jeśli masz baro to może ono powoduje problem ...


[wysłane mobilnie]
PeterPan
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 01:54

Re: CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: PeterPan »

Start silników jest na poziomie, na którym dopiero zaczynaja sie kręcić, gaz jest ustawiony w formie hiperboli, na dole długo niski, pózniej dopiero na końcówce wysoko, nie ma baro


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: wrepinski »

A sprawdzałeś jak FC widzi ruchy drążkiem i jaki output daje w silniki ?


A może po prostu masz zbyt lekkiego drona ...


[wysłane mobilnie]
PeterPan
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 01:54

Re: CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: PeterPan »

Widzi ruchy drążków tak jak powinien, więc nie w tym problem.

Wziąłem pod uwagę, że może być, że za mocne silniki ( ok 3,6kg ciągu ), ale liczyłem, że może jest jakiś sposób na ograniczenie obrotów silnika. No i też jest tak, że jeśli na manualnym trybie lotu dam mały gaz, to nie odlatuje, dopiero przy stabilizowanym przy 5% FC wciąż ciągnie go do góry, więc chyba jednak wina software.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: wrepinski »

Raczej ustawienie ... Jakbyś puścił screeny ustawień może by ktoś wypatrzył w czym rzecz.


[wysłane mobilnie]
PeterPan
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 01:54

Re: CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: PeterPan »

Wrzucam screeny :


http://imgur.com/a/AJRXr
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: DzikuVx »

No to tak, z dziwnych rzeczy:

- min command 1135 ?? A czemu nie default 1000? I czemu jest wyższe od min_throttle?
- Skąd ty masz takie PIDy? I = 255 dla roll i pitch? P roll wyższe od P pitch ? Reset do domyślnych, ale już!

Kto wie ile jeszcze kwiatków masz w konfiguracji? Na Twoim miejscu bym zrobił reset do domyślnych i zobaczył co się dzieje
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Re: CC3D CleanFlight leci do góry na minimalnym gazie

Post autor: Jackuzy »

Zresetuj ustawienia do zera, ustaw tylko min throttle tak żeby silniki się kręciły jak uzbroisz, i nie włączaj motor stop ;] pozostałe rzeczy w tej zakładce nie ruszaj (chyba ze max throttle na 2000 ustaw ewentualnie).
napisałeś ze "Start silników jest na poziomie, na którym dopiero zaczynają się kręcić" znaczy to ze zrobiłeś to źle ;] tym bardziej z aktywnym motor stop ;]

Poza tym dlaczego w trybach masz właściwie zawsze uzbrojony copter?? ustawiając uzbrojenie poniżej 1500 podczas gdy kanał jest domyślnie na 1500 właściwie uzbrajasz go zawsze...

Podsumowując -> do domyślnych (wgraj od zera cleanflight może?) i ustaw tylko podstawowe rzeczy.
ODPOWIEDZ