CC3D a Windows 10

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

CC3D a Windows 10

Post autor: Rawen 75 »

Witam! Żeby nie było,że nie czytam postów zamieszczanych na forum, albo jestem leniwy i nie chce mi się szukać-to nie moja złośliwośc-jeżeli ktoś nie wie niech nie odpisuje na ten post, bo nie o to mi chodzi. Problem dotyczy braku komunikacji CC3D z Librepilotem, również z Openpilotem, system operacyjny Windows 10. Zainstalowane wszelkie możliwe sterowniki, STM32, etc. W zakładce Librepilota brak możliwości wyboru portu USB, w konfiguratorze......nie widzi nowego portu, tzn CC3D...już mi ręce opadają. Czy któryś z kolegów miał podobne problemy na Win10?
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
MarcinD
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 13:33
Lokalizacja: WLKP

Re: CC3D a Windows 10

Post autor: MarcinD »

Czy już go podłączałeś wcześniej i już coś z nim robiłeś?
Czy po podłączeniu FC do USB diody się zapalają na FC?
Czy po podłączeniu system cokolwiek wykrywa?
H20 JJR/C
250
F450
210 InProgress
Volantex RANGER InProgress
Turnigy 9XR + FrSky
gregoorr
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 10:35
Lokalizacja: Brodnica

Re: CC3D a Windows 10

Post autor: gregoorr »

Ja tak miałem wczoraj. Brak USB w LP i OP. U mnie działało tylko RESCUE i zapalały się diody na FC. Mogłem sczytać jaka płytka, wersja BL itd (przez przycisk RESCUE w Firmware). Spędziłem kilka godzin nad płytką, naczytałem się forum, instalowałem sterowniki V USB. W moim przypadku winien był kabel USB. Skoro działało RESCUE, to założyłem, że jest komunikacja z płytką, ale niestety nie było. Przez przypadek podłączyłem pod inny kabel i zaskoczył bez najmniejszego problemu. Po podłączeniu samo wskakuje USB w OP i LP, nie trzeba wybierać i płytka sama się łączy.
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: CC3D a Windows 10

Post autor: Rawen 75 »

Diody zapalają się, komunikuje się z kompem na Win 8, z lapkiem brak jakiejkolwiek łączności-jest na Win 10. Opcja Rescue odpada-nie widzi go w ogóle, obojętnie w które gniazdo bym podłączył. W zakładce nie wybiorę czy to USB1, czy 2, gdyż go nie widzi. Sterowniki czyszczone,ponownie zaktualizowane, wgrane i nic.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
MarcinD
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 13:33
Lokalizacja: WLKP

Re: CC3D a Windows 10

Post autor: MarcinD »

Zakładam że nie łączysz się kablem znacząco długim bo to może mieć wpływ na widoczność urządzenia.
Po włączeniu LP i podłączeniu FC, co masz do wyboru w polu Connections w LP?
H20 JJR/C
250
F450
210 InProgress
Volantex RANGER InProgress
Turnigy 9XR + FrSky
ODPOWIEDZ