Szukam pomocy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

leniuch
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Szukam pomocy

Post autor: leniuch »

Cześć na początek się przedstawię jestem Tomek i mam 16 lat dronem zajmuję się od 24 grudnia;) i mam z nim od początku same problemy wynikające bardziej z mojej niewiedzy niż problemów technicznych, ale do rzeczy poleciał tylko raz na 5 minut po czym spadł z powodu słabo zamontowanego śmigła. Lubię się uczyć na błędach :). lecz potem spaliło mi się chińskie esc 12A noname simonK , postanowiłem do moich emaxów mt1806-2280kv kupić esc emaxa simonK 12A. kontynuując opowiadanie o moim secie- rama 250, śmigła 5030, CC3D, lipo 1,3Ah. Mój problem polega na tym, że dron lubi od ostatniego czasu bardzo wariować , stabilizacja niby działa ale nie do końca ani na openpilot ani potem na cleanflight z 2 dni temu na cleanflight po konfiguracji wszystkiego odpaliłem dronika uniósł się na jakieś 2cm i zrobił jebitnego fikołka i tutaj moje pytanie co w tym całym secie zmienić żeby uzyskać dobrą stabilizacje i żeby dron w końcu ruszył. Może być to jakać pomoc w ustawieniu CC3D albo co kupić do przyjmijmy 200Zł (zastanawiałem się nad naze32 z GPS ale nadal próbuję coś z tym nieszczęsnym CC3D zrobić). Za każdą odpowiedź dziękuję i zapraszam do dyskusji :).Obrazek
Awatar użytkownika
gradowski68
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 14:24
Lokalizacja: Skoroszów

Re: Szukam pomocy

Post autor: gradowski68 »

Po pierwsze, to śmigła z czerwonymi piastami są ccw a nie takie jak powinny być cw. A po drugie, jeśli cc3d jest zamontowany na sztywno to dostaje drgań i choć poleci,to będzie nie do opanowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Szukam pomocy

Post autor: MacPiston »

CC3D radzi sobie z drganiami podczas zamocowania na sztywno więc nie jest to problem. I popraw te śmigła :)
Awatar użytkownika
gradowski68
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 14:24
Lokalizacja: Skoroszów

Re: Szukam pomocy

Post autor: gradowski68 »

Mój sobie nie radził dostawał strzały w silniki i zwiększał obroty do 50%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Szukam pomocy

Post autor: MacPiston »

Ja mam na CF i wibracje są a nic nie przeszkadzają. Na podkładce wariuje.
leniuch
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam pomocy

Post autor: leniuch »

Dzięki chłopaki za pomoc, nie rozumiem do końca co zrobiłem źle z śmigłami jak robiłem go i podglądałem poradnik to wydaje mi się że kminię wszystko okej lewey "górny" silnik jest z piastą zakręcaną w prawo i śmigło kręci się w prawo z góry dziękuję jak mi to ktoś wyjaśni ;)
Awatar użytkownika
gradowski68
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 14:24
Lokalizacja: Skoroszów

Re: Szukam pomocy

Post autor: gradowski68 »

Obrazek
Takie powinny być obroty wszystkie silniki powinny kręcić sie do środka i śmigła powinny być 2 prawe i 2 lewe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam pomocy

Post autor: NeXuS »

Wydaje mi się, że na zdjęciu są dwa takie same śmigła z lewej strony koptera a powinny być różne. Silniki na przemian to jedno, a drugie to założyć do nich właściwe śmigła.
leniuch
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam pomocy

Post autor: leniuch »

Faktycznie są takie same ale nie jestem pewien czy to nie przez przypadek- po ostatnim krótkim locie (uniósł się na 2 cm i zrobił fikołka) to odpadły śmigła i nie dam sb głowy uciąć ale potem założyłem te śmigła randomowo do czasu aż nie znajdę przyczyny czemu uniósł się i wywalił po chwili
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Szukam pomocy

Post autor: MacPiston »

Przyczyną jest pewnie kierunek obrotu silników oraz źle założone śmigła... Popraw a zapewne poleci
ODPOWIEDZ