CC3D problem z połączeniem usb po wgraniu Cleanflight

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

gregi2004
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

CC3D problem z połączeniem usb po wgraniu Cleanflight

Post autor: gregi2004 »

Diabeł mnie pokusił i wgrałem via USB Cleanflight (przez aktualizację firmware w GCS). Zobaczyłem komunikat "Upload successful" i z wrażenia nie zrebootowałem płytki.
Teraz po podłączeniu do Win XP lub też do Win 8 mam w managerze zadań:
1/ przy zasilaniu z BEC-a "nieznane urządzenie w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej"
lub
2/ bez zewnętrznego zasilania "urządzenie USB interfejsu HID"
W obu przypadkach niebieska dioda zapala się, pomruga chwilę, potem przez moment świeci ciągle i gaśnie.
Próby ręcznej aktualizacji driverów nie przyniosły sukcesu.
Jak żyć, Panie Premierze, no jak?
pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: CC3D problem z połączeniem usb po wgraniu Cleanflight

Post autor: Majk99 »

A zainstalowałeś sterownik STM32?
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
gregi2004
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Re: CC3D problem z połączeniem usb po wgraniu Cleanflight

Post autor: gregi2004 »

Tak, zainstalowałem sterownik stąd:
http://www2.st.com/content/st_com/en/pr ... 2102.html#
pozdrawiam
Grzegorz
pkucaba
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: CC3D problem z połączeniem usb po wgraniu Cleanflight

Post autor: pkucaba »

Zasilasz dodatkowo z lipo?
CC3D kiepsko się łączy z cleanflightem. Przynajmniej ja mam z tym mały problem. Muszę rozłączyć i podłączyć ponownie usb by wykryło ponownie port com.
gregi2004
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Re: CC3D problem z połączeniem usb po wgraniu Cleanflight

Post autor: gregi2004 »

Zasilam.
Problem w tym, że nie mam żadnego aktywnego portu w menedżerze urządzeń, a co za tym idzie nie mogę wskazać portu w Cleanflight Configurator.

Mam wrażenie, że to ewidentny problem ze sterownikami, ale trafiłem tylko na jeszcze jeden (wersja wcześniejsza 1.3.x) - efekt taki sam.
pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
adidas85
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź

Re: CC3D problem z połączeniem usb po wgraniu Cleanflight

Post autor: adidas85 »

Witam,
też się bawię teraz w Cleanflight na CC3D (zależy mi na diodach WS). Ze sterownikami nie miałem problemu, więc nie wiem czy to kwestia tego. Jednak problemem z podłączeniem CC3D do PC z Cleanflightem jest powszechny i podpowiem Wam co doczytałem w internecie.
Żeby nie musieć podłączać zewnętrznego zasilania do płytki w momencie podłączanie do PC wystarczy wpiąć kabel miniUSB do połowy (jak będzie jeszcze luźny, ale żeby już LEDy zaczęły się świecić) i poczekać do 5-10 sekund, potem wpiąć do końca (oczywiście przy odpalonym Cleanflightcie na PC). Płytka wtedy dostaje już zasilanie, ale nie jest jeszcze złączona pinami sygnałowymi, zdąży się zbootować i gdy się dopnie to jest normalnie wykrywana przez program :)
Nie jest to rozwiązanie idealne, ale póki nie posiadam innego kontrolera współpracującego z CF także trzeba sobie jakoś radzić.
RR210 Patric: PDB LemonCore Pro, FC X-Racer v2.1, ESC DYS XM20A, Silniki DYS SE2205 2300kv
TwinGo Guys
gregi2004
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Re: CC3D problem z połączeniem usb po wgraniu Cleanflight

Post autor: gregi2004 »

Niestety, ten sposób u mnie nie zaskoczył.
Czy w sytuacji, gdy obecnie Windows nie rozpoznaje CC3D mogę wrócić do stanu początkowego (OpenPilot) - np. poprzez wgranie bootloadera przez port MAIN, a następnie wgranie OP?

Edit:
Po wybraniu Rescue w OpenPilot CGS/Firmware i podaniu zewnętrznego zasilania CC3D pozwoliło załadować sobie soft OpenPilot, a następnie CleanFlight.
Tak więc jest OK.
pozdrawiam
Grzegorz
ODPOWIEDZ