250 na cc3d dziwnie się zachowuje

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

szczemp
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 14:38

250 na cc3d dziwnie się zachowuje

Post autor: szczemp »

Pierwsza sprawa, to taka, że koptera znosi trochę w prawo. Niby nic, ale być może ma to wypływ na dalsze problemy. Na znoszenie tymczasowo dobre jest trymowanie, ale chciałbym to zlikwidować. Rama jest seryjna, więc chyba jest dobrze wykonana (symetryczna i odpowiednio sztywna), pidów nie ruszałem. Miałem wcześniej kraksę, ale silniki i regulatory wydają się być ok. Próbowałem zbalansować znoszenie umieszczeniem pakietu po przeciwnej stronie, ale to nic nie dało. Pakiet musiałby być całkowicie poza modelem. Druga sprawa, być może wynika z pierwszej, być może z czego innego. Nie mam jak tego sprawdzić, bo połamałem wszystkie śmigła i jestem uziemiony. Do rzeczy. Kiedy kręcę drążkiem roll i pitch po okręgu (przód, lewo, tył, prawo itd), to kopter się obraca jakbym kręcił go yawem, choć yawa nie ruszam. Rzecz jasna pochyla się roll i pitch, ale jednocześnie yaw. Mam też 650 na apm i nie przypominam sobie żeby tak się zachowywał.
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: 250 na cc3d dziwnie się zachowuje

Post autor: Jambo »

- skalibruj żyroskop
- popraw pid (na mniejsze)
- umieść ccd na antywibracyjnej macie
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
szczemp
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 14:38

Re: 250 na cc3d dziwnie się zachowuje

Post autor: szczemp »

Żyroskop przekalibrowałem, rzeczywiście sztuczny horyzont trochę był pochylony, ale chyba nie aż tak jak mnie znosiło. Mata też jest. Na pidowanie jestem jeszcze za zielony, ale jeśli po kalibracji żyroskopu problem nie ustąpi, to wezmę się za nie. Puki co czekam na śmigła i sprawdzę czy coś się poprawiło.
ODPOWIEDZ