CC3D wolne opadanie bez kontroli

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: bajer0 »

Hej.

Nie wiem, czy tak powinno być prawidłowo, czy nie, ale podczas opadania nie mam wogóle kontroli nad modelem. Oczywiście mowa tutaj o całkowitym ujęciu gazu.
Czy przypadkiem np podczas flipa zdjęcie całkowicie gazu nie powinno mi w dalszym ciągu pozwolić na kontrolowanie modelu?
Pewnie rozwiązaniem byłoby poprzestawianie wartości minimalnych, ale wówczas jak rozumiem od razu po uzbrojeniu model będzie kręcił smigłami?
Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: Majk99 »

Jak zdejmiesz gaz to w OP nie da się sterować, w betaflight jest taki tryb, ale nie w OP.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: bajer0 »

Czy proponujesz przejście na Betaflight? :) Lepiej się lata na Betaflight niż na OP?
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: Majk99 »

Sam planuję przejść na betaflight (w sumie został tylko oblot). Większość "prosów" lata na clean/betaflight więc chyba lepszy :-P
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: leonbubu »

To normalne że podczas ujęcia gazu nie będziesz miał sterowania bo silniki nie będą się kręcić, przy robieniu ewolucji w acro musisz tylko delikatnie odejmować gaz, oczywiście proponuję przejście na cleanflight czy betaflight oba testowałem i cleanflight wydaje mi się lepszy. W obu software możesz wtedy użyć air mode, w tym trybie silniki się kręcą nawet jak ujmiesz gaz na zero bez utraty sterowania copterem, ewentualnie wyłączasz opcję motor_stop wówczas po uzbrojeniu silniki się kręcą, choć ja i tak nie używam i wolę mieć pełną kontrolę nad quadem :)
copter 210
kanał YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: Rurek »

leonbubu pisze: po uzbrojeniu silniki się kręcą, choć ja i tak nie używam i wolę mieć pełną kontrolę nad quadem
Tylko Ci się wydaje że masz taką kontrolę. Nie wiem skąd to się u niektórych młodych adeptów kopterowych to bierze - omijanie wymyślonych przez mądrzejszych od nas tu wszystkich - zabezpieczeń przed nieplanowanym pocięciem rąk i twarzy przez wirujące brzytwy...
Po to zostało wymyślone uzbrojenie z kręcącymi się śmigłami na biegu jałowym aby nikomu nie przyszło do głowy wykonywanie dziwnych manewrów w pobliżu sprzętu gdy jest uzbrojony. Taka sygnalizacja aby uważać bo w każdej chwili brzytewki mogą zacząć ciąć rach-ciach-ciach :idea:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: leonbubu »

Wiem wiem :) już przekonałem się na własnych palcach :) kwestia wyuczenia nawyku rozbrajania z ap, poza tym cleanflight automatycznie rozbraja...
copter 210
kanał YouTube
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: bajer0 »

Hmmm. Czyli waszym zdaniem bezpieczniej jest aby od razu po uzbrojeniu silniki zaczeły się kręcić z niewielką - bezpieczną szybkością?
Ja generalnie w temacie bezpieczeństwa jestem mega ostrożny. Latałem kiedyś "dużym" heli -Honey Bee King 3 i wiem ile krzywdy zabawki RC mogą wykonać.
Ja zawsze zazbrajam tuż przed startem, a rozbrajam od razu po wylądowaniu - jeszcze zanim do coptera podejdę. Zawsze jeszcze sprawdzam minimalnie dodając gazu i upewniam się, że copter jest rozbrojony zanim odłączę pakiet.

W takim razie poczytam o CleanFlight i rozważę przesiadkę.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: Rurek »

bajer0 pisze: Zawsze jeszcze sprawdzam minimalnie dodając gazu i upewniam się, że copter jest rozbrojony zanim odłączę pakiet.
Widzisz, po to się kręcą na "jałowym" abyś nie musiał tego sprawdzać.
Druga rzecz to gdy masz ustawiony bieg jałowy to gdy w locie dasz (celowo czy przypadkowo) gaz na minimum to nie spotka Cię sytuacja (rzadko ale możliwe) z wprowadzeniem śmigieł w autorotację (zaczną się kręcić w drugą stronę napędzane opływającym powietrzem) i z tego już nie wyprowadzisz.... gleba murowana.
Tak się zastanawiam skąd się to wzięło, który to "guru" rozpropagował te dwie niebezpieczne sytuacje , rozpropagował jako prawidłowe, "trendy" ustawienia czyli a) uzbrajanie z przełącznika b)brak obrotów jałowych na uzbrojonym kopterze....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: bajer0 »

Akurat u mnie uzbrojenie dokonywane jest przez odpowiednie przesunięcie i przytrzymanie drążków.
A brak obrotów na jałowym biegu to domyślna konfiguracja przy CC3D (po przejściu przez wizarda)
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: CC3D wolne opadanie bez kontroli

Post autor: leonbubu »

bajer0 pisze:Akurat u mnie uzbrojenie dokonywane jest przez odpowiednie przesunięcie i przytrzymanie drążków.
A brak obrotów na jałowym biegu to domyślna konfiguracja przy CC3D (po przejściu przez wizarda)
Dokładnie tak jest w przypadku openpilota domyślne uzbrajanie i każdy tak to zostawia...
copter 210
kanał YouTube
ODPOWIEDZ