Problem z konfiguracją QUADRO

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: bialy »

Witam. Skończyłem konfigurację openpilot (silniki apka gyro itd poza PIDowaniem). Odbiornik jest sparowany z apką. Teraz chciałem skonfigurować regulatory z aparaturą. Robię wszystko zgodnie z instrukcją jednak problem pojawia się już na początku. Kiedy przepustnica jest w maxymalnie górnym położeniu po włączeniu quadro regle nie wydają odpowiednich dźwięków. (konkretnie wydają dźwięki tylko charakterystyczne dla włączenia sprzętu.) Nie wiem co poszło nie tak ale mam wątpiliwości czy jeden z regli (prawy górny jest "zdrowy") Po włączeniu wydaje 2 dźwięki więcej OTO FILM https://www.youtube.com/watch?v=JFnAdqzYKBQ

Regulatory ABC power 30A
Odbiornik fs-i6
Aparatura Flysky

Proszę o jakieś rady/wskazówki co jest nie tak
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: slaweks »

Smigła odkręć i zrób jak na filmie
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: bialy »

Niestety mój quadro w tej części konfigurowania może pikac w nieskończoność aż nie przycisne przycisku stop. Jednak mimo to zrobiłem to dokładnie jak na filmiku i to skonczeniu setupa dalej ten sam esc&silnik zachowuje się tak samo jak na moim filmiku. Poza tym kiedy chce ustawić esc z apka esc nie reaguje na ruchy drążka (robie zgodnie z instrukcją)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:Kiedy przepustnica jest w maxymalnie górnym położeniu po włączeniu quadro regle nie wydają odpowiednich dźwięków.
Przepustnica nie ma akurat nic do kalibracji (To nie ty tylko kontroler steruje sygnalem). Kalibracje przeprowadzasz zgodnie z filmikiem zalaczonym wczesniej.

Upewnij sie ze wszystkie 4 przewody od ESC masz prawidlowo podpiete do kontrolera, wlacznie z masami (pokaz zdjecie jak to u Ciebie wyglada).

Jesli nadal bedzie problem nagraj swoj filmik i pokaz jak robisz kalibracje.
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: bialy »

tzn Jeśli chodzi o przepustnicę to chodziło mi o ustawianie esc za za pomocą apki http://abc-rc.pl/templates/images/files ... r-4881.pdf ---------> jest to instrukcja do zaprogramowania esc. A na filmie który pokazałem w temacie chciałem zapytać czy po włączeniu quadro regulatory prawidłowo się zachowują ( szczególnie ten prawy na górze )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:chodziło mi o ustawianie esc za za pomocą apk
To zadziala tylko jesli podlaczasz ESC wprost do odbiornika (kanal throttle), bez FC.
bialy pisze:chciałem zapytać czy po włączeniu quadro regulatory prawidłowo się zachowują ( szczególnie ten prawy na górze )
Na moje oko prawy-gorny jako jedyny wydaje sie zachowywac prawidlowo (trzy dzwieki oznaczaja wykrycie lipo 3S, potem melodyjka gotowosci), choc ciezko mi stwierdzic jaki tam firmware w srodku siedzi.
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: bialy »

pawelsky pisze:
bialy pisze:chodziło mi o ustawianie esc za za pomocą apk
To zadziala tylko jesli podlaczasz ESC wprost do odbiornika (kanal throttle),
Czyli w takim razie jak ustawić esc ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:Czyli w takim razie jak ustawić esc ?
No ale co konkretnie chesz w nich ustawiac?

Jak chcesz robic kalibracje, to zgodnie z filmikiem ktory byl podany wczesniej.

Jak chcesz je konfigurowac, to przy pomocy aparatury z odbiornikiem zgodnie z instrukcja ABC-RC ktora linkowales.

Ale zanim do tego przystapisz sprawdz najpierw wszystkie polaczenia tak jak cie prosilem wczesniej i pokaz zdjecia/filmik. Nie chce mi sie zgadywac co moze byc nie tak bez sprawdzenia rzeczy podstawowych.
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: bialy »

Jeśli chodzi o kable odbiornik jest podłączony odpowiednio ponieważ w openpilocie drążki działają poprawnie. Co do FC wtyczki od regli tez są połączone dobra strona ( +/-/sig). Ustawiać ESC z aparatury chciałem dlatego ponieważ po skonczeniu konfiguracji w openpilot, po włączeniu quadro i apki, sprzęt nie reaguje na żadne ruchy drazkiem. Czy o czym zapomniałem? No i dochodzi sprawa dziwnie działających silników&regli tak jak na filmiku w temacie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:Co do FC wtyczki od regli tez są połączone dobra strona ( +/-/sig).
Pytanie czy do wlasciwych gniazd. Laczenie 4 + to tez zly pomysl. Jak nie masz osobnego BECa do zasilania FC, to uzyj + tylko z jednego ESC.

I po raz kolejny apeluje: pokaz zdjecia polaczen i filmiki pokazujace jak przeprowadzasz kalibracje. Szkoda czasu na zgadywanki.
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: bialy »

Co do beca to posiadam go i wszystko jest do niego przylutowane, a tutaj zdj i film

http://zapodaj.net/3e2ebcc6b0e17.jpg.html
http://zapodaj.net/aa06b8511fbc2.jpg.html
https://youtu.be/wmdrCvcaIEk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z konfiguracją QUADRO

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:Co do beca to posiadam go i wszystko jest do niego przylutowane, a tutaj zdj i film
No to skoro masz BECa (swoja droga gdzie go podlaczasz?), to po co jeszcze zasilasz wszystko z ESC? Poodlaczaj czerwone kable od ESC.

Kalibracja wyglada OK, choc nie jestem w stanie powiedziec czy slychac wszystkie silniki czy tylko niektore.

Tak przy okazji te ESC wygladaja na zwykle samolotowe, wiec raczej nie obsluguja szybkiego PWM. Upewnij sie ze w konfiguracji wybrales Standard ESC.
ODPOWIEDZ