QUADRO nie reaguje na aparaturę

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

QUADRO nie reaguje na aparaturę

Post autor: bialy »

Odbiornik jest zbindowany z aparaturą ( zgodnie z instrukcją ) Konfiguracja w Openpilot jest ukończona, wszystko polutowane (Do BEC'A przylutowałem kable od esc ( czerwone i czarne ) a wtyczki od esc są wpięte do FC BEC ma zailanie z pakietu 3s)
Proszę się nie śmiać.. ale co jest jeszcze potrzebne aby dron wystartował.. ?


http://zapodaj.net/aa06b8511fbc2.jpg.html -------> odbiornik

http://zapodaj.net/3e2ebcc6b0e17.jpg.html -------> podłączenia

https://www.youtube.com/watch?v=JFnAdqzYKBQ -------> CO SIĘ DZIEJE PO WŁĄCZENIU QUADRO ( po tym nie reaguje na żadne ruchy drążkiem )


Regulatory ABC power 30A
Odbiornik fs-i6
Aparatura Flysky
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: QUADRO nie reaguje na aparaturę

Post autor: Verid »

No przydałoby się pewnie jeszcze uzbroić silniki...
Ten wredny...
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: QUADRO nie reaguje na aparaturę

Post autor: bialy »

Tak ja nie zapomnialem o tym aczkolwiek w openpilot ustawiłem always disarmed i czas 5sekund
Awatar użytkownika
andre333
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 10:51
Lokalizacja: żary

Re: QUADRO nie reaguje na aparaturę

Post autor: andre333 »

A czy po włączeniu aparatury czerwona dioda na odbiorniku pali się ciągle? (na filmie tego nie widać - mryga)
Na CC3D po mryganiu diody (niebieskiej bodajże) widać czy silniki rzeczywiście się uzbroiły (mignie trochę szybciej w chwili uzbrojenia)
Druga rzecz wtyczka w CC3D musi pewnie siedzieć, ja mam wersje Atom w obudowie i miałem z tym problem
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: QUADRO nie reaguje na aparaturę

Post autor: bartekno »

Jesli ustawiles always disarmed to nie ruszy :) time out zostaw na 30 sek.
Tylko do celow testowych ustaw always armed. Ale ostroznie. Odpal model i apke. Sprawdz czy dziala...
Jesli tak tzn ze jest ok. Pozniej jednak popraw konfiguracje. Ustaw arming np. Na roll left. Zeby model sie uzbroil w momencie przesuwania na roll left, throttle musi miec wartosc -1. To wazne. Upewnij sie ze masz dobrze skalibrowany ten kanal i wartosc neutral i minimum... powinno wtedy pojsc ok. Aha i pamietaj ze w opcjach stabilizacji throttle musi byc ustawione na manual a nie cruise control czy cos innego. Wtedy uuz wszystko na bank bedzie smigac.
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: QUADRO nie reaguje na aparaturę

Post autor: z3d »

Cześć Panowie i Panie jeżeli takowe są :)
Podepnę się pod temat, ponieważ po całym dniu roboty już mam dosyć.
Próbuję postawić na nogi starą platformę na CC3D bo znalazł się ktoś kto chciałby ją nabyć na sam początek przygody z lataniem.
Zgrałem radio z FC w OpenPilocie Ground station i LibrePilocie. Wszystko niby gra, widzę na przechyły na wizualizacji, suwaki zmieniające pozycję przy wychylaniu manetek itd itp.
Jedyna rzecz która nie daje mi spokoju, to brak możliwości przetestowania silników przy kalibracji ESC.
Którymś z kroków wizarda jest właśnie kalibracja każdego z silników, albo wszystkich na raz. U mnie jednak przesunięcie suwaka nie daje żadnego efektu. przeskoczenie / pominięcie tego kroku pozwala przejść kalibrację do końca i zapisać jej stan do FC. Po pominięciu kalibracji, nie jestem też w stanie testować silników w zakładce, o ich zazbrojeniu nawet nie piszę.
Szlag mnie już trafia bo straciłem pół dnia na zabawy z próbą postawienia tego usrojstwa.
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, jak sprawdzić co się mogło sypnąć?
Dodam tylko że quadro latało jeszcze ubiegłego lata, natomiast po podpięciu dzisiaj nie gada w ogóle.
Bardzo proszę o pomoc
Dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ