Openpilot 14.10

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

YansDcr
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:52

Openpilot 14.10

Post autor: YansDcr »

Witam

Czy ktoś ma instalkę Openpilota 14.10 ? Nigdzie w sieci nie mogę znaleźć działającego linka. Najnowsza wersja Openpilota nie działa prawidłowo - nie chce przeprowadzić aktualizacji CC3D.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Openpilot 14.10

Post autor: kwak »

prosze bardzo
https://www.dropbox.com/s/7wp7dqhnvagz8 ... 2.exe?dl=0
a z czym masz problem w v15xx?
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
YansDcr
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:52

Re: Openpilot 14.10

Post autor: YansDcr »

Dzięki za link'a. Tylko to jest wersja 14.01 - taką mam zainstalowaną. W niej mam ciekawy przypadek - w podmenu Input nie mam zakładki Thrust. Są tylko trzy - Roll, Pitch, Yaw.

W wersji 15.02 chcę przeprowadzić cały proces przez Wizard'a, i już na początku nie mogę wykonać aktualizacji firmware w CC3D. W 14.01 prosi o odłączenie płytki po czym prosi o podpięcie i aktualizacja leci.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Openpilot 14.10

Post autor: kwak »

15.02 musi działać tak jak starsze wersje, przed instalacją odinstaluj starą wersję GCS oraz sterowniki, restart kompa, po instalce uruchom nowy GCS i zrób update przez wizarda lub w zakładce firmware (najpierw wciskasz update następnie podpinasz CC3D, mi to zawsze działa, a jak miałem wcześniej podpięte, odłączałem i znowu wpinałem to były cyrki) ewentualnie możesz jeszcze przez rescue spróbować. Jak masz Win10 (Vista, W7 chyba też się łapią) to w "Urządzenia i Drukarki" po podłączeniu CC3D pojawi się CopterControl, usuń to urządzenie, ja szczególnie po zrobieniu update, ja miałem problem z komunikacja z CC3D, a w zasadzie jej brak, mogłem tylko update przez rescue zrobić a wystarczyło usunąć kontroler z "Urzadz.. i" (sprawdzone na 2 kompach z Win10 32 i 64 bit).
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
sitas
Posty: 39
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 18:49
Lokalizacja: W-wa

Re: Openpilot 14.10

Post autor: sitas »

Jeśli dalej potrzba v14.10 to jest TU:

https://www.dropbox.com/s/vuts12rnpo2gd ... 2.exe?dl=0


Po zmianie wersji firmware i problemach w komunikacji GCS - OP/CC3D warto zrobić w GCS/Firmware -> "EraseSettings" - to oczywiście wyczyści wszystkie ustawienia konfiguracyjne zapisane w EEPROMie więc jeśli jest to upgrade już skonfigurowanego modelu to wcześniej należy zapisać / zgrać dotychczasowy setup
pozdrawiam,
SitasRC

_______________________________________________________________
6 x 250 Race FPV z kontrolą CC3D <> Naze <> APM, Taranis 9D + OpenLRS by MarcinB
YansDcr
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:52

Re: Openpilot 14.10

Post autor: YansDcr »

Spróbuję, wedle powyższych zaleceń i dziękuję za link'a.
YansDcr
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:52

Re: Openpilot 14.10

Post autor: YansDcr »

Udało mi się skonfigurować CC3D przy użyciu OpenPilota 15.02.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
tece1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 31 mar 2016, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Openpilot 14.10

Post autor: tece1 »

Witajcie!
Mi sie w ogóle nie łączy. Raz się udało na samym początku a potem same problemy już na samym początku po kliknięciu na Update. Wyskakuje na czerwono drobnymi literami, że się nie wykrywa płyty. Już opadły mi ręce i chyba sie poddam. Korzystałem z Librepiolta i połączyło się na początku.
ODPOWIEDZ