Tryby stabilizacji w OpenPilot

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Blaszasty
Posty: 19
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 11:08
Lokalizacja: Jastarnia

Re: Tryby stabilizacji w OpenPilot

Post autor: Blaszasty »

Witam
Trafilem na ten opis jak zaczolem latac na CC3D Jest to bardzo dobra lektura do czytania dla poczatkujacych Opis bardzo dobry
Wszyscy moi koledzy ucza sie ustawien na tym opisie
Dzieki Sitas
Przydalo by sie jeszcze opis jak dzialaja suwaki w poszczegolnych Bankach dla poczatkujacych
Kwiatano
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 11:59

Re: Tryby stabilizacji w OpenPilot

Post autor: Kwiatano »

Bardzo fajny opis pomogłeś mi zostać przy cc3d. Już sobie delikatnie odpuściłem latałem na Apm i Pixhawk ale tego nie potrafiłem ogarnąć jeszcze nie jest rewelacyjnie ale o niebo lepiej. Podłączam się do przedmówcy przydał by się opis tych suwaków bo tego jeszcze nie ogarniam.
Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Re: Tryby stabilizacji w OpenPilot

Post autor: Marek_Spy »

Chyba z nieba mi spadłeś bo mam 1 m piankowca Ultron 3D i chce sobie pomóc w akrobacji, kolega mi podpowiedział że dobry jest własnie CC3D ale okazałe sie ze jest skąp likowany na tyle ze go jeszcze nie ogarniam, czy podpowiesz jak ustawić tą pomoc w programie INAV ? :-D
sailMan
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Tryby stabilizacji w OpenPilot

Post autor: sailMan »

Hej dzieki za piękny opis. Przeczytałem + pogrzebałem jeszcze więcej w necie. Mam skalibrowane "jako tako" skrzydło 1.2 m ale mam jedno małe pytanie (chociaż wiem że nie jest to dział stricte o skrzydłach latających - nie bijcie).
Czy jak zmienię z trybu rate na tryb attitude to skrzydło powinno mieć samopoziomowanie bo w open Pilocie jest wyraźnie napisane żeby nie ustawiać attitude dla latającego skrzydła. Ktoś pomoże? Na ziemii po zmianie ustawień lotki nie poruszają się jakby miały mieć autoleveling.. :/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Tryby stabilizacji w OpenPilot

Post autor: pawelsky »

sailMan pisze:w open Pilocie jest wyraźnie napisane żeby nie ustawiać attitude dla latającego skrzydła.
Nie aTtitude tylko aLtitude...
sailMan
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Tryby stabilizacji w OpenPilot

Post autor: sailMan »

A ok. Nie zauważyłem dzięki :)
ODPOWIEDZ