Trzepotanie quadem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Trzepotanie quadem

Post autor: Benon »

Po ostatnim lataniu mój wyścigowiec zaczął się telepać, wpada w wibracje.
Zrobiłem kalibrację esc, vehicle setup wizard, poziomowanie. PID`y z OPTune, jak dotąd latał dobrze.
Silniki bez luzów, wszystkie śróbki dokręcone.
CC3d, rcx 12A BLHeli, RCX 1806 2400kv, rama RCX carbon 3k.
Nie wiem już co począć...
RR210 little bee 4S
zlczqq
Posty: 14
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 17:23

Re: Trzepotanie quadem

Post autor: zlczqq »

Witam, mam identyczny problem. Jeden silnik wpada w kolosalnie duże wibracje (prawie urwał mocowanie) nie wiem szczerze mówiąc co się stało. Mój APM przez to wariuje i ostatnio zaliczył zderzenie z drzewami bo nie byłem w stanie go opanować.

Rama X525
APM 2.6
Turnigy 9x - Kupione kilka dni temu, może źle je ustawiłem. Czy mógłbyś podesłać namiar według jakiej instrukcji kierowałeś się przy konfiguracji ?
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: Trzepotanie quadem

Post autor: Benon »

Konfiguracji APM`a na oczy nie widziałem, więc się nie wypowiem. Trzepotanie miałeś po nieplanowanym lądowaniu, czy tak bez ostrzeżenia ?
Ja mam CC3D i do tej pory przy problemach w zachowaniu quada pomagało resetowanie ustawień, upgrade firmware`u, kalibracja regli, poziomowanie. Wymieniłem nawet jeden silnik, bo po gongu zaczął chrobotać, czyli albo łożyska albo się skrzywił.
Strach nim startować, bo zachowuje się jakby dostawał czkawki, znosi i brzmi jak bym latał na połamanych śmigłach.
RR210 little bee 4S
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Trzepotanie quadem

Post autor: DzikuVx »

zlczqq pisze:Witam, mam identyczny problem. Jeden silnik wpada w kolosalnie duże wibracje (prawie urwał mocowanie) nie wiem szczerze mówiąc co się stało. Mój APM przez to wariuje i ostatnio zaliczył zderzenie z drzewami bo nie byłem w stanie go opanować.

Rama X525
APM 2.6
X525? No to ja wiem co się stało, bo sam to przerabiałem. Te mocowania do x525 są tragiczne. Najmniejsze niewyważenie śmigła lub silnika i wpada całość w wibracje. Plus, laminat pęka. Popatrz uważnie, może już zauważysz pęknięcia mocowań.
U mnie problemy zniknęły dopiero jak wymieniłem mocowania z tych laminatowych na aluminiowe z CNC Small Parts. Problemy zniknęły jak ręką odjął.
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: Trzepotanie quadem

Post autor: Benon »

U mnie w ramie nic nie jest pęknięte, sprawdzałem :(
RR210 little bee 4S
zlczqq
Posty: 14
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 17:23

Re: Trzepotanie quadem

Post autor: zlczqq »

Mocowania są tragiczne to prawda, po upadku zostały wymienione 2 oraz wszystkie smigła APC (które podobno są wyważane...)

link do krótkiego filmiku
https://youtu.be/iw_Pgk0mWGc

Zastanawiam się nad zmianą ramy, czy możecie coś polecić ?
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: Trzepotanie quadem

Post autor: Benon »

No i problem rozwiązany.
Wstyd się przyznać, że tego nie sprawdziłem na samym początku, dwa śmigła(nowe) były fatalnie wyważone i to one robiły te mega wibracje.

zlczqq, kumpel ma hexę, najpierw miał ramę aluminiową, zmienił na węglową Tarot`a i sobie chwali.
RR210 little bee 4S
zlczqq
Posty: 14
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 17:23

Re: Trzepotanie quadem

Post autor: zlczqq »

Na jakich śmigłach latasz ? Ja mam 8 nowych śmigieł APC, próbowałem już wszystkich możliwych kombinacji, ale niestety bez skutku. Zastanawiam się nad zakupem wyważarki.

DziakuVx - ile czekałeś na aluminiowe mocowania ? nie dostane tego w Polsce ? Może jakieś samoróbki ?
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: Trzepotanie quadem

Post autor: Benon »

zlczqq ja latam na diatone i gemfan ale 5030, popytaj pilotów większych sprzętów.
U mnie była przedwczesna radość. Wczoraj chciałem polatać i wszystkie silniki telepie...
Wymieniłem jeden esc i silnik, bez zmian. Podmieniłem nawet link RC, PPM z oneshot czy PWM bez oneshot jeden pies. Powyżej połowy obrotów silniki chcą wyskoczyć z ramy.
Pozostało mi tylko podmienić CC3D
RR210 little bee 4S
ODPOWIEDZ