Dziwne zachowanie quada

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Dziwne zachowanie quada

Post autor: z3d »

Witam wszystkich serdecznie,
Piszę bo już powoli brakuje mi pomysłów co może być źle :)
Od jakiegoś czasu zacząłem latać, królem przestworzy jak na razie nie jestem ... ale się staram :D
Męczy mnie tylko mój niepokorny sługa który za nic nie chce robić tego w taki sposób jak sobie to umyśliłem. I tu pojawia się pytanie, czy taki nędzny ze mnie pilot, czy sługa kiepskiej jakości lub tez konfiguracji.

Do rzeczy: mimo żyroskopu na pokładzie nie chce równo iść do góry (bateria zapięta na środku pod spodem i kamerka SJ4000 z przodu około 60gram) zamiast unosić się równo po całości podnosi lżejszą część (zdaję sobie sprawę z zasad fizyki, jednak od czegoś też żyro tam jest). Czy mimo żyroskopu rozkład masy na ramie musi być zbliżony do aptecznego??

Bardzo ciężko utrzymać go w miejscu, nie chodzi mi o zawis jak w nazie czy innych podobnych, jednak o w miarę spokojny i ustabilizowany lot, którego niestety na tym kontrolerze osiągnąć nie potrafię, quad szaleje jakby miał hiszpański temperament :) bardzo ciężko sprowadzać go na ziemię w miarę spokojnie.
Czy to może być wina konfiguracji samego kontrolera ?? Czy tez brak moich umiejętności ??
Myślałem o przesiadce na APM-a z GPS-em i choćby barometrem który na pewno lot ustabilizuje.
Poradźcie Panowie bo chciałbym w końcu polatać i móc się tym cieszyć, a nie biegać i kląć na czym ziemia stoi :)

Pozdrawiam Michał
maglo18
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 10:06

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: maglo18 »

Nie podałeś jaki masz kontroler teraz :). Jak możesz to wrzuć filmik jak się zachowuje quad bo ja na początku myślałem że sam będzie stabilny a le niestety moja 250 to narowiste urządzenia i trzeba cały czas kontrować.
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: z3d »

Przepraszam, jakoś mi umknęło :)
Kontroler CC3D.
Sprawdziłem co udało mi się nagrać, ale jednak nie ma czego wrzucać.
Powiedzcie mi proszę co może mieć wpływ na brak stabilności startu ?? Chodzi mi o w miarę równy wznios.
U mnie wygląda to tak jakby silniki z tyłu dostawały za dużo mocy, czy z kamera czy bez (chodzi mi tutaj o obciążenie przodu).
Czy to może być wina kiepskich ESC ??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 lip 2015, 08:30 przez z3d, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Dziwne zachowanie quada

Post autor: NeXuS »

Źle wypidowany zapewne, albo latasz w innym trybie niż attitude. Dobrze ustawiony w attitude sam lata, nie ma prawa mykać w żadną stronę, nawet jak jest nieco źle wyważony.
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: z3d »

W jaki sposób mogę to sprawdzić w jakim trybie latam, lub jak go wypidować :)
Przepraszam za pytania, ale sam dopiero ogarniam ten sprzęt.
Kiedy mam go podpięty pod OpenPilota GCS to na ekranie Flight Data widzę podświetloną kontrolkę Auto ATTI.
Czy ta właśnie kontrolka świadczy o trybie lotu??

W zakładce konfiguracja/stabilizacja są suwaki Attitude Rate i Rate Yaw, jeżeli zmienię wartośc tego pierwszego z default 55 na wartośc wyższą wpłynie to na lot??
Mogę gdzieś wyczytać jak dobrze ustawić kontroler CC3D ??

Wiem że to powyżej to pytania na które pewnie gdzieś znajdę odpowiedź, jednak proszę o pomoc Was którzy pewnie przechodziliście podobne rozterki.

Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: z3d »

Znalazłem :)
Flight mode switch settings
Ustawiłem Roll i Pitch na Attitude, Yaw na AxisLock, a Thrust na Manual
Teraz za to dzieje się coś dziwnego.
Podczas dodawania gazu na ziemi powiedzmy na 30% 2 silniki potrafią się zatrzymać, natomiast pozostałe 2 utrzymują prędkość ??
Na wszelki wypadek zrobiłem Upgrade firmware bez wymazywania tego co było, gdyby coś takiego działo się dalej chyba zacznę całość od nowa - tj. konfigurację.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: z3d »

Panowie jeszcze jedno pytanie,
Dlaczego jeden lub 2 silniki - nie zawsze te same - mogą przestać działać, lub działają na wolniejszych obrotach niż pozostałe ??
Czy dziwne działanie silników, może być spowodowane ESC lub wadliwą pracą aparatury ??
Co może być przyczyną ??
Jak startujecie swoimi maszynami wznosicie się powoli, czy ustawiacie dźwignię throtle od razu na połowę ??

Z góry dziekuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: DzikuVx »

z3d pisze:Panowie jeszcze jedno pytanie,
Dlaczego jeden lub 2 silniki - nie zawsze te same - mogą przestać działać, lub działają na wolniejszych obrotach niż pozostałe ??
Czy dziwne działanie silników, może być spowodowane ESC lub wadliwą pracą aparatury ??
Co może być przyczyną ??
Jak startujecie swoimi maszynami wznosicie się powoli, czy ustawiacie dźwignię throtle od razu na połowę ??
A tak z ciekawości... quad leży idealnie idealnie równo i zrobiłeś pełnego wizarda podczas ustawiania CC3D? Ponieważ, albo quad nie jest idealnie równo i CC3D po prostu próbuje wykonać jego stabilizację "przyspieszają" silniki które są niżej. Albo masz źle skalibrowane żyra. Quada na płasko, zakładna Attitude i kalibracja.
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: z3d »

Tak quad jest idealnie na płasko, wykalibrowane żyra
Wiem o czym myślisz, jednak w tym wypadku przy dodawaniu mocy np jeden silnik wyłącza się kompletnie i nie zawsze jest to ten sam silnik. czasem wyłączają się 2
Trochę to dziwne, muszę wyjść na zewnątrz ponieważ w domu trochę boję się go ulatniać :)
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: DzikuVx »

W tym przypadku zamiast "learning by doing" proponuję troche poczytać wiki OpenPilota. Jest bardzo dobre i wyjaśnia większość spraw
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: Benon »

Skalibruj regle, w ten sposób: https://www.youtube.com/watch?v=--OSokHSzC8
RR210 little bee 4S
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Dziwne zachowanie quada

Post autor: z3d »

Witam ponownie :)
Aż wstyd się przyznac, ale o to właśnie chodziło. Przypuszczano że podczas testów musiałem coś sknocic i dlatego silniki glupialy. Wielkie dzięki Benon.
Panowie żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj.
Czy jest szansa na podłączenie pod port recivera konkretniej pod któryś kanał power leda i występowanie go z aparatury? Tzn jak to zrobić wiem, ale czy to zadziała ;) jakie tam jest napięcie?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ