Nowy w temacie prosi o pomoc

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Waldem
Posty: 3
Rejestracja: środa 01 lip 2015, 22:58

Nowy w temacie prosi o pomoc

Post autor: Waldem »

Jestem zupelnie nowy w tym temacie. Moje doswiadczenie to wylacznie sporo straconego czasu nad nauka programu OpenPilot i wyregulowaniem (tylko w domu) kontrolera CC3D Atom, ktory docelowy ma sluzyc do stabilizowania modelu spalinowego samolotu.
Jestem na etapie, kiedy ten kontroler znajduje sie juz w modelu zaprogramowany ale nie calkiem poprawnie (arming nie dziala).
Sprawdzajac reakcje sterow modelu niewiele mi pasuje . Zaczalem rowniez podejrzewac, ze nie dosc kompletnie znam pojecia takie jak "attitude, rate, rattitude, acro+" itd.

Czy ktos biegly w temacie mogly pomoc mnie I innym zrozumiec te pojecia? Jaki w tych modach jest udzial pilotujacego?


Pozdr.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy w temacie prosi o pomoc

Post autor: Eman81krk »

Waldem
Posty: 3
Rejestracja: środa 01 lip 2015, 22:58

Re: Nowy w temacie prosi o pomoc

Post autor: Waldem »

Widzialem, widzialem, inaczej nie pisalbym o stracie czasu.
To niestety nie wyjasnia.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy w temacie prosi o pomoc

Post autor: Eman81krk »

tu masz przykładową konf. do samolotu



tutaj na końcu filmu masz jak ustawić uzbrajanie :

Waldem
Posty: 3
Rejestracja: środa 01 lip 2015, 22:58

Re: Nowy w temacie prosi o pomoc

Post autor: Waldem »

Czy ktos jest na tyle biegly w temacie openpilot dla fixedwing, aby moc mi odpowiedziec, co zrobic, aby
moc miec normalne, ustawione tak jak chce, wychylenia sterow w trybie attitude. Wg. mnie program ustawia te wychylenia
tak jak chce I zupelnie nierealistycznie, tz. zmniejsza je znacznie w stosunku do tych ustawionych przeze mnie w trybie manual.
ODPOWIEDZ